şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1. tez savunmasının yapıldığı günün gecesi kutlamak için dışarı çıktığımızda ev-araba anahtarı, cüzdanı, telefonu ve en önemlisi kendimi en yakın arkadaşa emanet edip körkütük sarhoş olana kadar içip sabah 4'e kadar dans etmek, ardından devrez'e çorba içmeye gitmek.

  2. kendime hediye olarak gün doğumu/ batımı fotoğrafları çekebilmek için geniş açılı; ay fotoğrafı çekmek için 300 mm'lik lens almak.

  3. tezin verildiği mevsimi takip eden ilk kış mevsiminde kutup ışıklarını görmek için norveç'e gitmek.

  doktora yaparken insanı çileden çıkaran zorlukların üstesinden gelme hususunda bana güç vermesi için oluşturduğum, aklıma geldikçe ekleme yapacağım listedir. öte yandan hafiften sıyırmış da olabilirim. hadi bakalım sen mi büyüksün ben mi büyüğüm doktora*

  edit: ortadanicki'nin uyarısı üzerine gün doğumu/batımı için daha önce yazılmış olan 24-70'lik lens, geniş açılı lens olarak düzeltildi.
 • ben de doktora tezimi yazarken kendime tez bitince yapılacaklar listesi çıkarmıştım, çoğunu da saçma sebeplerden yapamamıştım hala bir yerlerde yazılı durur.

  motivasyon açısından önemlidir. buraya yazmak, hatta yerine getirdikçe de uygun başlıklar açıp buradan link vermek nasip olsun başlığı açan arkadaşa.

  bir önerim de tezin teslim edlidiği günün akşamını hayal etmektir (gerçi sunum daha büyük stres olduğundan o gece bambaşka diyarlarda oluyor insan)