• siyasetine ana eğilim olarak destek vermenize rağmen tam da bu cins bir olayı yapabilme kapasitelerinden dolayı- ki bu kapasite esasen çok ciddi sorun demektir- örgütsel olarak yanında olamayacağınız insanları daha iyi tanımlamanıza-tanımanıza yol açan etkidir.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/…i-doktor-dovdu.html
  • yazmayım yazmayım dedim ama:
    (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)

malesef böyle bir etki bekliyorum ben. gerekli yasal düzenlemeler yapılmadan sadece haber yapmak fayda getirmeyecektir.
    tanıyorum bu halkı.
  • bugün bir haber duydum, hastanenin birinde savcı doktora atar gider yapmış, doktor mağdur... konuşuyor kameralara.

içim cız etti. "ne kadar zor şartlarda çalışıyorlar, insanları hem sağlığına kavuştur hem de üzerine tehditler al... olacak iş değil." diye düşündüm içimden.

üç gündür ateşim 39,5... ekstradan yanında deri döküntüsü yaşıyorum. ayağımın altı bile kaşınıyor şu an.
    5-6 hastane gezdik, ( bakın 5-6 diyorum ),
    hepsi de bir bahaneyle gönderdi beni. ilgilenmediler, 39 derece ateşle kendilerini duymadığım için azarladılar, kenarda hasta bakıcı yavşak yavşak otururken kalkıp bana yer vermediği için olduğum yere yığıldım, umursamadılar, hastalığımla alakalı soru sorduğum için yine azarlandım, sonra özür dilediğim için yine azarlandım...

2 covid aşımı da olmuşum. yine de ne olur ne olmaz diye sabah gidip test yaptırmışım( sonuç negatif ).

bunu söyledim diye yine azarlandım.

zaten ateş olmuş 39 derece, elim ayağım dökülüyor hiçbir yerim tutmuyor, vücudumun her yerinde alerjiler var, ayağımın altı bile kaşınıyor, kıl köklerim ağrıyor...

ne mi yaptım ?

ağlayarak çıktım bütün hastanelerden.

hiçbir şey söyleyemedim... dermanım yoktu.
    kahretsin ki, bana bu gün bu sözü söylettiniz:

"bazıları da hakediyor anasını avradını s.ktiklerim !"

olayın altında ne olduğunu bilip anlamadan haberlere peşin peşin yorumlar yapmayın. ben bugün bunu öğrendim.

mesleğini hakkıyla yapan doktorlara selam olsun.
    lütfen sizler tüy kadar bile üzerinize alınmayın.
  • bütün ailenin isteğine rağmen dr olamayanların ve annelerini yüreğine su serpercesine bir etkidir. içten içe iyiki de doktor olmamışım der insan.
  • halk üzerinde bilmem ama sözüm ona onun bunun çocuğu zihniyetindeki doktor tayfasını tam bir orospu çocuğuna dönüştürmüş, krizi fırsata çevirtmiştir. her meslekte karaktersiz insanlar var. ameliyat öncesi ölüm fermanı gibi rıza cümlelerini elinde telefon kikir kikir yazışırken bi yandan ağzının kenarıyla yazdırırken, bu haberler vesilesi ile iyice şiddete meylettiren bu insan kisvesindeki yaratıklara emanet olunan kişilere şimdiden allah sabır versin
  • yazık ya cahil insanlar.. doktorlar bir hasta için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.
    o doktor olmak için kaç yıl okudu ne kadar süre uykusuz kaldı.. en son elazığ'da olmuş hasta yakınları yoğun bakım kapısını kırıp doktora saldırmış hastaları öldü diye.. bu mu çözüm yani?..

hastanelerde var mı bilmiyorum, her hastanede güvenlik elemanı değil devlet memuru gibi sürekli duracak 2 ya da 3 polis bulunmalı bu ne ya?
  • söyle bir haber gördüm “ doktora şiddet uyguladı cezaevine girdi ailesi perişan oldu” bu haberin bizim halkımız üzerindeki etkisinin “yaaa ne vicdansızlar ne var bi tane vurduysa “ olacağına eminim! ya gardaşım senin hayatının zor koşullar içerisinde olması ki bir çoğumuza altın tepside sunulmadı yaşadığımız hayatlar senin kamu yararına çalışan adamı dövmeni haklı göstermez! bu olay sonunda aldığın karşılığa da tuh vah edemeyiz güzel abim! doktoru dövme,öğretmeni dövme, polisi, efendim banka çalışanını, berberini bakkalını dövme ya bu kadar kolay! en çok doktorları dövüyorsun çünki en gergin olduğun yer orası sen çok darlansan bakkalını da döveceksin biliyoruz dövme!
hesabın var mı? giriş yap