şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük doktor başlıklarını çok seviyor. hasta yakını ve hekim arasında pek çok defa çekişmeye bu sözlük şahit oldu, birkaç defa başımdan geçeni ben de yazdım ama hatırladığım kadarıyla kendime yönelik (10 yıldan fazla yazıyorum, 8 yıldır hekimim) hiç başlık açmadım; müsaadenizle açıyorum.

doktordan poşet isteyip vermeyince hakaret etmek; bugün başıma gelmiş ilginç olay.

hasta yakını beni buldu, hocam poşetiniz var mı dedi, (hastasının kirli kıyafetleri için istiyordu arada) ben de bizde poşet yok dedim. o sırada masada intern doktorların mandalina dolu poşetini gördü ve baksana işte poşet var dedi. ben de görmüyor musun içinde mandalina var dedim adam bunun üzerine izin almadan poşeti alıp içindeki mandalinaları boşaltmaya çalışınca ne yapıyorsun, poşeti vermiyorum dedim. adam da neden vermiyorsun ki, insan olsan verirsin dedi, ben de izin bile almıyorsun neden vereyim dedim. sonra çıkan kavgada insan değilsin, şerefsizsin, adisin dedi. durum bu.

sizce toplum olarak dengemizi kaybetmedik mi?

edit: hasta poşeti kirli çamaşırları için istiyor. ayrıca bulantı kusma için özel kaplar var. ortada poşet için tıbbi bir gereklilik yok. lütfen doktor düşmanlığınızı kendinize saklayınız.
  • oysa poşet ücretli deseydiniz çekip gidecekti.
  • dostum hasta yakını demişsin ama bu herif tam bir hanzo
  • aslında inanılmaz absürd bir olay ama türkiye’de geçtiği için zerre şaşırmadım.
  • 25 kuruş için değer miydi hocam?
  • (bkz: insan olsan verirsin) ile beni benden almış olay.
  • eskiden doktor deyince millet saygıdan elini yana indirirdi. şimdi kafasını çevirip basıyor küfrü. sebebi de üç beş sütü bozuk beyaz önlüklü... doktor bile denmez.
    örnek:
    iş yerindeki doktorumsuyu pıçaklamak isteyen en az bin kişi var. huysuz, meymenetsiz, hastanın halinden anlamayan, anlamak da istemeyen biri.
    gidiyorsun, üsye olmuşsun, muayene bile etmiyor, hele kadınlara hiç bakmıyor. ilaç yazmıyor. sadece şehir hastanelerine sevk ediyor. numune ilaç bile vermiyor. hemşirenin iğne yapmasına izin vermiyor (hastaneye gidip parayal iğne yaptırmmaızı bekliyor.)
    tam dövmeyelim de kim buna engel olacak? binlerce insan şikayet ediyor, bilmem ne bakanının bilmem nesi imiş, hepsi adamın eteğini öpüyor. kimi kime şikayet ediyorsun?
    okumayın kardeşim, tıp falan okumayın. bir kadın hastanın ciğerlerini dinleyemeyecek kadar "günah" dolu ise kafanız, okumayın, gidin evinizde eşinizi, dostunuz muayene edin.
  • doktordan poşet istemek nedir ? adam bakkal mı marketi mi var. kasiyer mi ?

inanmak istemediğim olaylar silsilesi sayın seyirciler. bu ne hadsizlik.

midesi bulanıyor ise hemşiresi var , görevlisi var , danışmanı var. sor onlara . kaldı ki yakın zamanda hastane işlerimiz oldu. acil durumlar için doktor rahatsız edilmez. 500 tane adam var ona gelene kadar.
    doktorların egolu olduğunu düşünüyorum evet ama doktor hasta ihtiyaçlarını karşılamaz; bunun için ara elemanlar var.
  • yurdumun kırosunun normal halleri işte.
    doktorlardan ricam bu gibi tiplere denk geldiğinizde tedavi medavi etmeyin.
    damar damar üstüne binmiş deyip aspirin verin yollayın şerefsizleri.
    yavaş yavaş yok olsunlar hepimiz rahat bir nefes alalım.

edit: adettendir, rezalet puanımı da ekleyeyim.
    rezalet puanım 11/10
  • (bkz: trollü besleme)

bu şahsın yazdığı şeylerin çoğu palavra. geçen gün de müzik öğretmeniyim diyodu.