• az evvel itibariyle show tv'de reklamini gordukten sonra irkildigim,yakinda baslayacak olan bir dizi.doktorlar arasinda gordugum kadariyla kutsi (christian troy benzerligi farkedildi demek),aysun kayaci ve yagmur atacan vardi.yakinda baslayacak derken ne kadar yakini kastediyorlar bilmiyorum ama ekibe bakinca,urpererek bekliyoruz evet.
  • tvde tanitimi baslayinca gulmeye basladim, kutsiyi gorunce sandalyeden dustum.cok yasayin ya. insallah yayindan kalkmaz. amin.
  • tus nedir, mecburi hizmet, nedir bilmeyen türk senarist ve yapımcılarının ütopik grey's anatomy uyarlaması. uyukluyordum, gülerek kendime getirdi beni. normalde insanların acaba bizim ülkemizde de işler böyle mi ilerliyor diye bir sorması lazım değil mi ? ancak ülkemizde her tür şeyin sınavla olduğunu, grey's anatomy'nin ana fikrini oluşturan iyi bir uzmanlık programına yerleşebilmek için yeteneklerini ve bilgini göstererek yarışma fikrinin ülkemizde ki işleyişle alakası olmadığının farkında olmadıkları için birebir kopyalamakta sakınca görmemişler herhalde. oysa biz 3,5 saatte tüm tıbbi yeteneğini tus denilen sınavda ortaya konması beklenen, insanüstü yetenekleriyle 3,5 dakikada 1 hasta bakabilen, ayda 15 nöbet tutup 5 nöbet parası aldığı halde gıkı çıkmayan, sabah 6 sularında başlayan mesaisi akşam hangi saatte biteceği belli olmayan, anestezi uzmanı olmayan yerlerde anestezi teknisyeniyle ameliyat yapma cesaretini gösteren, yolu olmayan köylerde, suyu, jeneratörü olmayan hastanelerde hastalarına en iyi şekilde bakmaya çalışan türk doktorlarını ve sağlık sistemine rağmen hala hayatta kalabilen, acil tomografisi 3 saatte çekilen, ancak 3 ay sonraya ameliyat günü alabilen, sabah saat 5'de gelip poliklinik sırasına girip akşam 4'e kadar sıra bekleyen cefakar türk hastalarını görmek isterdik doktorlar dizisinde. oldu olucak adını da taner'in anatomisi, yıldırım'ın anatomisi falan koysalardı da tam olsaydı.
    (bkz: gray s anatomy)
    (bkz: doğan taner)
    (bkz: mehmet yıldırım)
  • doktorlar caddesinin kullanim $ekli.

- tamam abi doktorlardayim ben hemen geliyorum
    gibisinden kullanilir.
  • dizinin ilk sahnesinde meredith 'le derek 'arasında gerçekleşen one night stand olayının yasemin ergene ve kutsi arasında yaşanıp yaşanmayacağı , christina 'nın cürretkar kişiliği , izzie 'nin bir anda uyanan seks canavarı , karev 'in hastaneye bulaştırdığı bel soğukluğu gibi cinsellik dolu sahnelerin nasıl türk halkına açıklanacağı merakla beklenen dizi.. bunlar daha ana karakterler .. bir de her bölüm gelip giden bölümlük konuk oyuncuların hikayeleri var ki ordaki cinsellik hikayeleri ve teknik ameliyatları türkiye'de yapabilecek yönetmen varsa neden bizim haberimiz yok..

tamam adaptasyon dediğin şey projenin / eserin , ülkenin yapısına uygun hikayenin aslına da sadık kalınmaya çalışılarak uyarlanması ama daha ilk bölümdeki meredith , dr mcdreamy arasındaki tek gecelik ilişki umarım türk aile yapısına uydurulmak adına sezon finalinde dudaklara kondurulan ufak bir öpücükle yapılmaya çalışılmaz..

bir şeye de dokunmayın be, grey's anatomy de bize kalsaydı herşeyi pisletmek mi lazımdı??

bir süre sonra editi . ben demiştim demek istemiyorum amaaaaaa ben demiştim.. ilk sezon sonunda o ece erken' in embriyo haliyle , türkücü eleman bir sezon dayanırsa dizi - ki dayanıcak bence izlenme ihtimali var - böle pek de görmek istemeyeceğimiz bir öpücükle geçiştircekler dizinin orjinalliğini.. yaf ben ne diyorum , türkiye diyorum , dizi diyorum , orjinallik diyorum.. hay allah..
  • (bkz: #10056203)
  • fragmanıyla dahi yuh artık dedirten dizi müsveddesi.

asılları için:

(bkz: er)
    (bkz: house)
    (bkz: grey's anatomy)
    (bkz: nip tuck)
  • grey's anatomy'nin ilk bolumundeki repliklerin bile ayni sekilde yer aldigini gordugumuz enterasan olay. telif hakki odediler mi cok merak ediyorum.
  • şaka gibi yapım.(muhtemelen:)

izlemedim ve izlemeyeceğim. izlememenin verdiği bendeki tek uzuntu, izledikten sonra bu başlık altında kafa goz dalamayacak olmam...

ama peşinen soyleyeyim ki, oynayanları gordum..hepsi birer kabus, hatta kutsiyi gorunce iyice koptum, fatih aksoy neden yeni yuzler bulmak yerine yuzu yeterince eskimis ki bu tipleri kullanır ki...

hiçbirinin inandırıcılığı yok, oyunculukları zaten yok, hiçbir işi iki elimle başaramadım bari dizi oyuncusu olayım tandansına sahip bir yığın adam.

başarı olasılığı mutlak sıfırdır.
  • basimiza bu da mi gelecekti dedirten dizi.
hesabın var mı? giriş yap