şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sağlık sektöründe 'doktorlar tedavi için evimize gelsin kampanyası'ndan sonra başlatılmasını beklediğim kampanya. hatta yetmedi yatıya kalsınlar. zaten ülkemizde kişi başına 3 doktor düşüyor. bu kampanya hayata geçirilirse ameliyat sonrası cansıkıcı bir durum olduğunda kendi evimizde kendimize has yöntemlerle ayıltıp ayıltıp döveriz!

  ha! mesleki yetersizliği olan, vurdumduymaz sağlık çalışanlarımızın gün geçtikçe sayısı da artıyor bu gerçek ama bunda var olan eğitim sisteminin çok büyük olumsuz etkisi var. her meslekte olduğu gibi burda da mesleğe uygun kişiliği olanları yönlendirmede çok büyük fiyasko içerisindeyiz. bu sebeple şikayetlerin ve mağduriyetlerin ardı arkası kesilmiyor.

  ama işini hakkıyla yapan, başarılı sağlık çalışanlarımızın şartları da gerçekten her bakımdan zor ve bu durum çok üzücü.

  bahsi geçen ya da daha yaratıcı! fikirlerle ortaya çıkacak başka kampanyalara gelince; eğitim sistemimizde uygulandığı gibi alt yapısı olmadan, uygulanabilirliği tartışılıp irdelenmeden hayata geçirilme ihtimali hiç de az değil günümüzde.
 • çamaşır suyu ile sterilize edilmiş mutfak masasında ameliyat olmak, bence mantıklı.
 • gelirken pasta börek getirsin, zaten zibil gibi para alıyorlar. çayı da koyarsa dadundan yinmez!

  tanım;ironi içerir.
 • enfeksiyon kapıp ölecek hasta talebi.