şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bildiğiniz gibi günümüz hizmet sektörü artık gelişti. bugün tek tıkla pizza siparişimi verebiliyorum; ya da tek tıkla ayakkabı alabiliyorum. eskiden olsa gidip saatlerce ayakkabı seçmek için zaman ayırabilirdim. ya da bir pizza yemek için 2-3 saatimi buna heba edebilirdim. ama artık "zaman" günümüzün önemli bir unsuru. her geçen gün birçok sektör insanları mutlu etmek için ar-ge çalışmaları yürütüyor. gelişen büyüyen dijital çalışmalara her geçen gün yenisi ekleniyor.

  eski türk filmlerinde izlemişsinizdir. doktor eve gelir. tedavi eder. bu uygulama yabancısı olduğumuz bir uygulama değil... toplum rahatlığına uygun bir çalışma alanı...

  grip olduğumda ya da boğazım ağrıdığında hastaneye gidemeyecek kadar yorgun olduğumda doktor hizmet için evimize gelebilir. bunun için homedr (ev doktoru) adında mühendislik harikası bir uygulama yapılabilir. hasta yatağımda bölüm bölüm tıklayarak (dahiliye-göz-fizyoterapi- nefroloji vs.) tek tıkla doktor isteyebilirim, doktor mobidr ( özel doktor aracı) aracı ile eve gelip hasta yatağımda beni tedavi edebilir. yine tek tıkla ilaç siparişimi verebilirim. artık eski tip hizmet anlayışı yerine, her türlü hasta konforunu göz önünde bulunduran; daha rahat uygulanabilir tedavi yöntemleri ön plana çıkmalı ve doktorlarımız da ona göre eğitilmeli diye düşünüyorum. evinde tedavi gören bir hasta mis gibi huzur içerisinde daha çabuk iyileşir. mutlu olur.
 • bakımları evde yapılan hastalar var ve doktorlar bunların evine uzmanı asistanı devlet tarafından uygun görülmüşse düzenli olarak gidiyor.tabi geçerli bir bahaneniz olması lazım üşüttüm hasta oldum evime doktor gelsin dersen memlekette doktor kalmaz
 • yakinda gerceklesecek bir beklenti.

  zaten yapay zekaya devredilir yakinda doktorluk. herkesin evinde portatif bir doktor olur. evlerimize steril odalar da koyariz. ameliyat da yapilabilir boylece.

  doktorluk yakinda bitecek baska bi is bulsunlar bence simdiden
 • zaten eve gelirlerdi, ben küçükken aile doktorumuz vardı, biri hastalandığında gelir tedavi ederdi, iğne için hemşire de eve gelirdi. eski türk filmlerine de bakarsanız doktorların evlere geldiğini 100'lerce defa görebilirsiniz.
 • yapılmışı var (bkz: brazzers).
 • (bkz: uber doktor)
 • hastaneye gittiğinde bile doğru dürüst doktor bulamadığın ülkede çok yaratıcı bulduğum kampanyadır!
  küba modelinin belgeselleri izlenip kısmen tatmin olunabilir, uzaktan da olsa en azından ruh sağlığına gelecektir.
 • bravo, evde sağlık hizmetlerini icat ettiniz.
 • ihtiyaç sahipleri ve yataktan kalkamayanlar için devlet kurumlarının evde hizmet çalışmaları zaten var. başınıza hemşireyi bile atayabiliyorlar.

  ekstrası ne kadar ekmek o kadar köfte oluyor. parasını verebiliyorsan canım, bir çok özel hastanenin evde hizmet uygulaması var. kredi kartınızı ağzına kadar açıyorsunuz, istediğiniz her hizmet ayağınıza nazır oluyor.

  ücretini ödeyebiliyorsan her türlü hizmeti alabilirsin. ödeyemiyorsan, sen kim köpeksin de doktor ayağına gelecek... tıpış tıpış gideceksin.
 • gelecek olan doktor kadınsa desteklediğim kampanyadır.
  edit:ekleme
  bazı dana kuzularını çileden çıkarmışım.kadın denince akıllarına bacak arasından başka bir şey gelmeyen çomar ve bağnaz sürüleri, tercihim evime bir doktor geliyorsa kadın olması.
  (bkz: fikir özgürlüğü)
  (bkz: ifade özgürlüğü)