• bravo, evde sağlık hizmetlerini icat ettiniz.
  • ihtiyaç sahipleri ve yataktan kalkamayanlar için devlet kurumlarının evde hizmet çalışmaları zaten var. başınıza hemşireyi bile atayabiliyorlar.

ekstrası ne kadar ekmek o kadar köfte oluyor. parasını verebiliyorsan canım, bir çok özel hastanenin evde hizmet uygulaması var. kredi kartınızı ağzına kadar açıyorsunuz, istediğiniz her hizmet ayağınıza nazır oluyor.

ücretini ödeyebiliyorsan her türlü hizmeti alabilirsin. ödeyemiyorsan, sen kim köpeksin de doktor ayağına gelecek... tıpış tıpış gideceksin.
  • (bkz: doktor sepeti)
  • bu hizmet zaten mevcut.

bir it de demiş ki,

"gelecek olan doktor kadınsa desteklediğim kampanyadır." (#74988193)

kendi kendine komiklik yaptığını zannediyor zihniyetini siktiğimin bebesi. eve giden hekimler yatalak, hastanede hizmet alamayan kişilere yardım ediyor.

daha 7. entry'de kusmaya başlamış. inşallah boğulur.

ekran görüntünü aldım merak etme.
  • eve gelen doktor olarak metin serezli tercih sebebidir.
  • çok kapsamlı bir konu. yalnız günümüz şartlarında imkansız. arkadaşımın hekim ablası ambulansla gittiği bir ilçede kaçırılmıştı. aklımız çıkmıştı. neyse ki bir şey olmadı. (bu anlattığım olay batıda yaşandı bu arada)

bu işler ne yazık ki mümkün değil. teknik, maddi, beşeri imkanların sağlandığı hayalini kursak bile mümkün değil. en azından başlığı açan arkadaşın anlatmak istediği yaygın bir hizmete dönüşmesi bakımından.

herhangi bir hastanedeki paramediklere, hekimlere gidin sorun neden olamayacağını anlatsınlar sizlere.

robocop tarzı doktorlar üretilene kadar bu iş bizim ülkemizde imkansız. lüksemburg'ta falan olur yalnız onda problem yok.
  • (bkz: uber doktor)
  • geliyorlar zaten.
    yaşlılar, eli ayağı tutmayan, yatalak hastalar için başvuruyla evde muayene etmeye geliyorlar.

elin ayağın tutuyorsa da bir zahmet çevremizde, her yerde bulunan hastanelerden, sağlık ocaklarından birine git.

(bkz: aile hekimi)
  • bildiğiniz gibi günümüz hizmet sektörü artık gelişti. bugün tek tıkla pizza siparişimi verebiliyorum; ya da tek tıkla ayakkabı alabiliyorum. eskiden olsa gidip saatlerce ayakkabı seçmek için zaman ayırabilirdim. ya da bir pizza yemek için 2-3 saatimi buna heba edebilirdim. ama artık "zaman" günümüzün önemli bir unsuru. her geçen gün birçok sektör insanları mutlu etmek için ar-ge çalışmaları yürütüyor. gelişen büyüyen dijital çalışmalara her geçen gün yenisi ekleniyor.

eski türk filmlerinde izlemişsinizdir. doktor eve gelir. tedavi eder. bu uygulama yabancısı olduğumuz bir uygulama değil... toplum rahatlığına uygun bir çalışma alanı...

grip olduğumda ya da boğazım ağrıdığında hastaneye gidemeyecek kadar yorgun olduğumda doktor hizmet için evimize gelebilir. bunun için homedr (ev doktoru) adında mühendislik harikası bir uygulama yapılabilir. hasta yatağımda bölüm bölüm tıklayarak (dahiliye-göz-fizyoterapi- nefroloji vs.) tek tıkla doktor isteyebilirim, doktor mobidr ( özel doktor aracı) aracı ile eve gelip hasta yatağımda beni tedavi edebilir. yine tek tıkla ilaç siparişimi verebilirim. artık eski tip hizmet anlayışı yerine, her türlü hasta konforunu göz önünde bulunduran; daha rahat uygulanabilir tedavi yöntemleri ön plana çıkmalı ve doktorlarımız da ona göre eğitilmeli diye düşünüyorum. evinde tedavi gören bir hasta mis gibi huzur içerisinde daha çabuk iyileşir. mutlu olur.
hesabın var mı? giriş yap