şükela:  tümü | bugün
  • buna vatandaş ayrımcılığı diyen kör zihniyettekiler için açıklama:

6 yıl okuduktan sonra devlet diyor ki sen özelde çalışamazsın önce bir doğuda hizmet edeceksin 2 yıl doğuda geçiyor, sonra diyorsun ki ben uzman olayım artık.tus'a giriyorsun asistan oluyorsun uzman olana kadar 5 yıl da orda geçiyor.sonra devlet diyor ki sen dur ben seni tekrar doğuya göndereyim sen artık uzman oldun.burda da 2 yıl doğuda geçiyor.peki bu insanlar böylesine seyahat içerisindeyken ve bu zorunlu haldeyken kendi hayatlarına nasıl devam edecekler?
    6 yıl okul
    2 yıl zorunlu hizmet
    5 yıl asistanlık
    2 yıl zorunlu hizmet

hesaplaması olmayanlar için 15 yıl yapıyor.yani hayatlarını düzene soktukuklarında ortalama yaşları 35 civarı oluyor.
    işte türkiye'nin özeti budur.0 empati, 0 hesaplama.kendisinin içinden kâr sağlayamadığı her şeyi kıskanma.

adam daha mı'nın ayrı yazılacağını bilmiyor gelmiş eleştiri yapıyor.böyleleri nasıl yazar yapılıyor anlamıyorum...

edit:
    başlığı açan kişi kaçmış. @simplyblue

edit 2:
    xix adlı kullanıcının hatırlatması üzerine, yandal yapıldığında bir zorunlu hizmet de onun için geliyor.
  • askerlik tamamen profesyonel olmalı hepsi gönüllü olmalı asker yüksek maaş almalı.
    zorla tuttuğun silah elinde patlar
  • doktor değilim doktor tanıdığımda yok, eğer muafiyet getirilirse karşı çıkmam askerde değil sivilde daha çok işimize yarıyor o insanlar ayrıca o kadar okuyup çalışıp uzmanlaşıp ülkelerinde kalıyorlar bırak yapmasınlar askerliğide.
  • çok güzel olmuş. kişinin doktorluk için harcadığı yıllar yanında bir de askerlikle uğraşması yorucu olsa gerek.
  • doktorun ne özelliği var da muaf olsun diye soran sığırların, doktorun ne suçu var da zorunlu hizmet yapıyor diye asla sormadığı hadise.
    doğuda üniversite mi yok? doğudaki öğrenciler üniversiteye mi sokulmuyor? doğuyla alakası olmayan adamı zorunlu olarak doğuya çakmak nedir?
    tercih edilmiyor mu? ek maaş ver, ek imkanlar ver tercih edilmesini sağla.

not: sağlık sektörüyle uzaktan yakından alakam yok.
  • kamu hizmetinin nitelikli yapılandırılması iki tane aklıevvelin doktor kininden önce gelir. mantıklı hareket.
  • hayattaki tek becerisi doktor eleştirmek olanlara dert olmuştur.
  • ben mi dedim tıp oku?
    ya da zorla mi tip okuttular?

diye cevaplanacak saçma bir isteği içeren başlık.
  • ne sikim olursa olsun böyle saçmalık kabul edilemez.
  • sadece doktorlar için düşünülüyor olması elzem hareket.
    neden kolluk kuvveti veya öğretmen için de düşünülmesin? kamunun %50'si hemen hemen aynı standartlara sahip zaten? doktorsa doktor. 15 yıl debelenmiş, bana ne? sivil hayatında karşılığını fazlasıyla alacak. şansı, parası varsa bedelli yapacak, yoksa sike sike askere gidecek.
    ya bu gereksiz askerlik sistemi hepten kaldırılıp ordu profesyonelleştirilir, ya da herkes aynı bedeli öder.
146 entry daha