şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en süperinden rahatlık. benden iyiyse aşağı çekeyim. zaten fazla kazanıyor ibneler.
  hayır yandaşı ayrı, muhalifi ayrı vurabilir. niye? aslında sağlık sistemi çok iyi de hep bu drlar paragöz denerek mesela. hokumettt herseyi düzeltti ama bunlar kötü göstermek için herşeyi yapıyora getiriyor ya haspam. hem de u vuracak hem de içini rahatlatıp liderine toz kondurmayacak. dr desen 150 bin bir nufus zaten ülkede. neyine gerek haşmetabımın?!?

  muhalifi desen ya da böyle basite indirgemeyelim ekşi sözlük bilincinde olanı diyelim- herbokolog olarak söz söylemeyi bişey yazmayı kendinde görüyor. doktor niye 10k kazanır diyor, halbuki özelde uzman 20 k, cerrahi bir branş ise 30 k ve ekstrası vardır. zorunlusunu dolduruyordur adam orada çoğunlukla.. ve yahut özel performansı yoktur.
  (bkz: #85460209)
  söz konusu bilgilendirici bir kaç entry den sonra hemen suserlar destek oldu duruma. öncesi fecaat.
 • okumuşa olan düşmanlığın zirveye ulaştığı moda.
 • bazı durumlarda haklı bir sallamadır. sağlık sektöründe bir dönem çalışmış sonradan üniversiteye geçmiş biri olarak çok fazla içli dışlı oldum. özellikle mesleğe yeni atananların kendilerini kanıtlama çabasında iken altına uyguladığı gereksiz kompleksleri ve mükemmeliyetçi davranışları karşısında ister istemez sitem edebiliyorsunuz. her meslekte çiğ dönemi olur insanın ama doktorlardaki kadar bariz olmaz. çünkü üniversitede kendilerinin farklı olduğuna o kadar inandırırlar ki (bunda üni hocalarının da büyük katkısı var) o pohpohlamanın sonucunu gerçek hayata geçince yaşadıkları şokla anca atlatıyorlar. bu çiğlik sürecini atlatmaları birkaç yılı alıyor. bu süre zarfında ağır derslerinden dolayı gençliğini yaşayamayan çocuklar mezun olunca hayatlarındaki tek statüsü olan doktorluğu yaşantısını her alanına yayıp aldığı arabanın plakasındaki "dr" yazmasından tutun da mail adreslerinin başına kadar "dr" kısaltmasını koyuyorlar. bu yüzden doktor olanın bir şekilde doktorluğunu belli etmesi diye bir durum ortaya çıkıyor çünkü üniversitesinde o kadar ağır dersler altında eziliyorlar ki mezun olunca haykırıyorlar. sayıları çok azdır hem tıp okuyup da hem de üniversitenin tiyatro kulübü ile oyun almış kişi, sayıları çok azdır tıp okuyup da üniversiteyi temsilen bir spor müsabakasına katılan kişi..

  o yüzden çok görmeyin.
 • moda değildir. yıllardır doktorların yaptıklarının internet nedeniyle daha çok yayılması sonrası yapılan eleştirilerdir.

  şu doktorlar ne zaman meslektaşları arasında art niyetli ve kötü olanların olabileceğini kabul edecek merak ediyorum. hepiniz birer melek değilsiniz bunu neden anlamıyorsunuz ?
 • bu sadece doktorlara has bir tutum değil, toplumda genel bir memnuniyetsizlik var. olumsuz başlık açılmamış meslek grubu bir elin parmaklarını geçmez. öğretmen, polis, hemşire, taksici, vs...

  özllikle ekşi sözlük kullanıcıları olarak eleştiri kabiliyetimiz öylesine gelişmişki, kimse kimseden memnun değil, kimse de dönüp aynaya bakma ihtiyacı duymuyor.
 • doktor mağduriyeti de sıktı. beceremiyorsunuz işte. bunlara laf da edemeyeceğiz. kimse üstüne bir söz almıyor. herkes masum, herkes kusursuz. memleketi b.k götürüyor, herkes problemi ötekine ittirme derdinde.