şükela:  tümü | bugün
  • eğer insan değilseniz, önce insan olun, sonra doktor olursunuz, elinizi ayağınızı öperiz biz de.
  • hastaların doktorlardan naçizane istekleridir efenim. hastaya neyin var diye sorduğunuzda ilk önce sonuna kadar anlatmasına izin verin. her semptomu o anda sorgulamaya başladığınızda, her şeyden önce karşınızda hasta bir insan var. karıştırabilir. sonra iyi de onu neden söylemedin demeyin sonra.
  • diyabet risk grubunda olan ve zehirlenme ihtimaliyle acile gelen hastaya ağrı kesici yapıp göndermeyin. migrenim yok dediği halde migren krizidir teşhisi koyup kestirip atmak yerine başka ihtimalleri de düşünün. akıl vermiyorum eve gittim şekerimi ölçtüm 230 idi.
  • - eğer içeride hasta varsa "bütün hastaları bize mi gönderiyorlar?" demeyin. işiniz o zaten hastayı bana gönderecek değiller ya, hasta yok ise içeride hastalardan yakın istersen, ben duymayacağım seni nasılsa.

- hastaya "ameliyatını kim yaptıysa ona görünün" demeyin çünkü söz konusu olan bilgisayar değil insan sonuçta.
  • hastanede sevismeyin. orospu ve cocuklugunun luzumu yok.
    o ilac kitabi da hastanede sevisen doktorlarin gotune girsin.
    artik boku cikti bu hastanede donen tezgahlarin.
  • eldiveni saplatarak giymeyin. huylaniyorum.
  • - doktorlar izlemeyin, moralinizi bozmayın boşuna, unutmayın kutsi 1, arka sokaklardaki her branşta uzman olan doktor 2 bu alemde.
    - bir doktorla evlenin, zira güzel olanlarınız kafa karıştıriyor, o kadar yoğun çalışan birini ancak bir başka doktor anlar.
    - vereceğin altı üstü 1 gün rapor, onda da gerçekten hasta olmasam gelmem, tanidiğın değilim diye elinizi korkak alistirmayın.
  • buzu rakıya değil suya atın; rakıyı soğuk tutmak için ehl-i keyf kullanın.
  • kutsi'yi örnek alın. pop müzikte de kendinizi ilerletmeyi unutmayın.

kaliteli olun biraz.

www.kutsiofficial.com
  • doktorluk yapmayın.