şükela:  tümü | bugün
 • aynısından bel fıtıkçılarda da olan...
 • gündemdeki elim bir olayın üstüne troll başlık açıp ilgi bekleyen yavşakların diline dolanır..
  senin ben tıynetini seveyim..
 • aslında pek de anlamsız olmayan özgüvendir.doktor o özgüven sayesinde acil bir durumda patlayan beynini diğer dokulara zarar vermeden onarabilmekte, ya da doğumda sıkışan bebeği ufak bir manevrayla çıkarabilmektedir. o yüzden sakin ol ve içindeki o kompleksi yere bırak.
 • zeka geriliği detected. cilveli reprezant, 6-7 kazanıyorlar. nasıl bu kadar kafanızda karikatürize ediyorsunuz? para mevzusundan başlarsak çok para kazansak doktorlar da çok paracı dersiniz, az para kazansak "kim lan bu doktorlar 5 bin liralık adam işte" diyorsunuz. kazancımızdan ne istiyorsunuz anlamıyorum ama isteseniz de istemeseniz de aç kalmayacağız. ayrıca hepi topu bir yıl içinde bir kaç kere reprezantlar ilaç sundu hepsi de erkekti ve verdikleri tek şey ışık kaynağı ve kalemdi. ve özgüveninizin kaynağı da var ayrıca, ve bu ne para ne pul ne de makamdan ileri geliyor. bugün 16 yaşında kalbi duran çocuğu hayata ben döndürdüm. geldiğinde kalbi atmayan kızı ben yaşattım. al sana özgüvenimin kaynağı. ben insan hayatı kurtarıyorum, ben insanların ağrılarını acılarını kesiyorum, ben hayatımı başka insanların hayatına adadım ve bunun da hem madden hem de manen karşılığını görüyorum. benim hastalarım bana, hiç tanımadıkları adama kurbanın olayım, allah razı olsun diyor. bu da bana yetiyor. aklınız almıyor ama biz doktorlar bu dünyanın şanslı seçilmiş kişileriyiz. kusura bakmayın. karşımızda kompleks yapıyorsanız bu sizin sorununuz.

  (bkz: haters gonna hate)
 • asla hekim olamamış, olamayacak; ve o saçma üniversite sınavlarına girse bile tıp fakültesinde iki ay tutunamayacak olanların hezeyanı.

  annen küçükken hep "oğlum doktor olacak" diyordu, değil mi sevgili ezik? çünkü annen çevresine baktığında doktora saygı duyuyordu. sense gittin siktiriboktan bir şey oldun, annenin yüzü düştü. ve bundan doğan aşağılık kompleksini gelip bu şekilde çıkarmaya çalışıyorsun.

  en güzeli de orada burada böyle sayıp sayıp, böbrek taşı düşürürken yerlerde kıvranıp "aman doktor canım doktor" diye yalvarmanız. senin gibi aptallar var olduğu sürece özgüvenimiz daha da artacak. ne diye her seferinde "mantıklı" açıklamalarla bu gibi it sürüsüne bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz ki? iki gram aklı olsa zaten gerçekleri görme konusunda eksik kalmazdı.
 • ozguveni olmayan bir doktora olur da duserseniz o zaman hayatta kalirsaniz anlarsiniz ne kadar anlamli olup olmadigini dedigim kisilik ozelligi.
 • özgüvenle beraber gelen kibir, bütün doktorlara aynı gözle bakmamıza sebep olmaktadır. onlar hastalarla uğraşmaktan bıktı insanlar doktorlarla uğraşmaktan...
 • doktorların gözü kapalı canına kıyıldığı bu ülkede, doktorlardan bu derecede nefret eden, yaptığı her hareketi saklanmış bir egoya bağlayan, yazdığı her ilacı, verdiği her tedaviyi o son gelen reprezant istedi diye yazdığını düşünen, işlerin nasıl yürüdüğünden zerre haberi olmadan tabi ki her konuda olduğu gibi bu konuda da ağzını büzmeden atıp tutan, gittiği zibilyon tane doktordan bir tanesinin yaptığı hoşuna gitmeyen hareketi tüm doktorlara yoran, istediği ilacı yazmadı diye doktoru kötü diye yayan siz "hasta" nefes alanlar. bu insanlar emin olun sadece sizinle nasıl konuşması gerektiği üzerine bile ders alıyorlar. sizin o süper ötesi önerilerinizi nasıl düzgünce çeviririz diye saatlerini veriyorlar. kişiliği, saygınlığı parayla ölçen, sikko 6bin 7bin kazanıyor diye küçük gördüğünüz insanlar siz yayılırken belki de hiç uyumadan mesaiye başlıyorlar. herkes bir yerde kendi için çalışır. ama hicbir meslek yoktur ki sikko 6bin 7bin için bunu yapsın. belki iş garantisi var diye seçilen bu meslek nice cana mezar oldu. hepimize geçmiş olsun. hayat garantimiz de olsun.
 • şu gün de şu başlığı açmak 'ben eziğim, kendimi millete sataşarak gösterebiliyorum, onun dışında da bir numaram yok' demekle aynıdır. tamam sen de yarın git bir doktoru öldür, 'özgüvenlerine anlam veremediğim için öldürdüm' de. bu ülkede ceza falan da almazsın zaten. o konuda da rahat olabilirsin.
hesabın var mı? giriş yap