şükela:  tümü | bugün
 • daha "internetten araştırdım" cümlesine normal tepkiler veren bir doktorla karşılaşmadım diyebilirim.

  sonuncusu bir pisikiyatristte oldu. yaygın anksiyete bozukluğu için gittim. amacım bir iki ilaç yazsın. daha sakin olayım, daha az takayım kafaya falan. bi bokum yok yani anlayacağınız. bir iki güzel söz söylesin. özgüven yapsın azıcık. oradan çıkayım, kendimi bi bok sanayım, değerli hissedeyim türünden şeyler. anladınız işte.

  sıra bana geldi.
  çaldım kapıyı, kibar konuşuyorum, koltuğun köşesine oturuyorum falan ( hastalığın semptomlarıymış, hastalık geçince anladım)
  yukarıda hissettiğim şeyleri anlattım sonra dedim ki ; ben araştırdım doktor bey yaygın anksiyete bozukluğu diye bir şey varmış. o galiba.

  sen misin internet diyen? afedersin 5 dakika köpürerek konuştu. bi tek duvardaki psikiyatrist diplomasını götüme sokmadı, belki onu da yapardı.

  sonra nasıl olduysa siniri geçti. anlattı durumum hakkında. yaygın anksiyete bozukluğu tanısı olan reçeteyi ve benim önerdiğim ilacı da yazdıktan sonra uğurladı beni.

  memleket dahilinde egosu bu kadar yüksek bir "çayın çökmesini beklerken çay istediğinizde sinirlenen kahveci"leri gördüm bir de bu doktorları. sen insan olarak bir bok bilemezsin. her boku doktor bilir. ne yazarsa yutmak zorundasın, yat derse yatacaksın masaya. meslek ne olursa olsun insan olmak önemli dedikleri bu olsa gerek.
 • ısrarla sormasan teşhisi de söylemeyecektit aslında. siktir git, verdiğim ilaçları kullan. teşhisi napcan? gibi bi edaları vardır.
 • (bkz: #31029705)
 • çok haklı bir alerjidir. senin 30 dakika içinde vardığın sonuca varmak için adam 6 sene tıp okuyup, üstüne doğu'da ücra bir kasabada 18 ay enjektörü bile olmayan bir sağlık ocağında aşı yapmaya çalışmış, sonra uzman olmak için 4 sene daha harcamış, 30 küsur yaşına geldiği halde hocasının çantasını taşımak, çayını karıştırmak zorunda bırakılmış, sabahlara kadar nöbet tutmuş, ezcümle sürüm sürüm sürünmüştür. şimdi sen kalkıp üç kelimeyi google'da aratıp kendine tanı koyunca adamın kaşı gözü seyirmeye başlar haliyle.
  --doktor bey internetten araştırdım, bende karpel tünel sendromu var.
  --peki
 • google'a mide bulantısı yazıp, altındaki binlerce hastalığı okuyup doktorun karşısına geçip "vıdı vıdı" yapılıyorsa pek tabi ki adam bozulur, nasa'daki adama "birader mars'a göndereceğin roketi, stratosfere kadar balonla yolla, ondan sonra gaz verirsin hem daha az yakar" demek gibi bişey bu.
  tamam bilin, araştırın ama doktorla konuşurken içinizde tutun bilgileri.

  not :"küçük dünyaları ben yarattım"havasındaki doktorları sevmem o ayrı.
 • her boku kendinin bildiğini zanneden 'türk hekimi' nin benden fazla kimse bilemez kompleksidir.
 • adamın ağzında çıkan basit bir aft yüzünden kendisine kanser (oral malign melanom) teşhisi koyup yanıma gelmemişse umrumda olmayan alerjidir.

  arkadaşım biraz b vitamini eksikliğin olabilir belki son zamanlarda stres artmıştır başka kullandığın ilaçlardan ötürü olabilir. sen niye kendine kanser teşhisi koyuyosun dostum. bak hayat güzel devam et işte.
 • bana cem yilmaz'in kagittan ev,selale ?! yapan menopoz teyze esprisini hatirlatmis basliktir.

  yani adamlar hakli, o kadar yil oku oku, sonra hasta gelsin:

  - ama doktor bey ben interneten arastirdim, oyle de bir sey var yaniiii, diyen hastaya,

  cemkiren bakislar suretiyle;

  - neyine hazirsin,neyine.. ben yillarimi verdim ayari cekmesiyle sonuclanabilir.

  kendileri nitekim haklidirda.
 • ben de bir zamanlar vücudumdaki bir rahatsızlıktan dolayı çok endişelenmiş, internet üzerinden yoğun bir araştırma yapmış, olabilecek bütün hastalıkları incelemiştim. bunu, doktora derdimi anlatırken " şu şu hastalık belirtilerini okudum, bende de böyle belirtiler var bunun için size geldim. " dediğim vakit doktor kadın gülüp dalga geçmeye başladı. yok memlekette onlardan başka herkes doktormuş da, aslında onlara gerek yokmuş da vs. vs. ya bu nasıl şişirilmiş egodur anlayamıyorum. hem heryerde bas bas kampanyalar düzenliyorlar halkta farkındalık yaratmak adına. hastaya geç teşhis yapıldığında yine hasta kişiyi cahillikle, umursamazlıkla suçluyorlar. ama birşeylere ilgili olup araştırınca suç oluyor. sanki kendileri hep doğru teşhisi koyuyormuş gibi havalar...

  tabi gerçekten aşmış doktorlar böyle davranmak yerine kişiyi dinliyor ve daha çok bilgilendiriyor. normal insan olan da böyle davranır zaten.
hesabın var mı? giriş yap