şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doktorluk yaparken değil ama bu profesyonel kimliklerini günlük hayatta kullanmaya çalıştıkları ve yine meslekleri dolayısıyla herkes kendilerine bir şey danıştıkları için her konuda uzman kesilmeye çalışmalarının neden olduğu sebepler bütünüdür. zira tanıdığım bütün doktorlar her konuya salça olmaya çalışmaları ile ünlüdür. tamam kardeşim yaptığın meslek oldukça profesyonel ve ondan sadece sen ve senin gibiler anlıyor ama sen de beni rahat bırak. bir konuda uzman olman seni her konuda uzman yapmaz ki.

  tepkiler sonrası editi: burada yazar mesleki bir kategori olarak doktorlara saldırmamış, felsefede de bahsi geçen ve adına safsata (fallacy) denilen bir başka konuya göndermede bulunmuştur. bunun adı "uzmanlığa başvurma safsatası"dır. bu bağlamda bir konuda profesyonel anlamda uzman olan bir kişinin her konuda kendisini uzman sanması gibi bir durum söz konusudur. mesleki alınganlık gösteren tüm arkadaşlara buradan teşekkürü bir borç bilirim.
 • hipokrat yemini etmiş senelerce okumuş ve profesör olmuşlarının parası olan kanser hastasını yaşatıp parası olmayanı ölüme mahkum etmeleri
 • konuşma tarzları.genelleme yapmak istemiyorum.elbette hepsini aynı kefeye koymak yanlış olur ancak 60-65 yaşlarında bir hastanın büyük bir saygı ile yaklaştığı doktor karşısında,doktorun gel,neyin var,otur,kalk gibi emir kipinde cümleler kurması ve hastayı aşağılar gibi konuşması bir çoğumuz tarafından nefret edilesidir.
 • " +doktor bey midemde bir yanma var.

  - hımmmm hemen endoskopi yapıp bir bakalım. "

  gel de nefret etme..
 • (bkz: doktor bilal)
 • gerek olmadan hemen ilaca basliyorsa ya da insani radyasyona maruz birakan prosedurlere girisiyorsa ben nefret ederim arkadas. tabii ki luzum varsa yapilir ama bazilari sirf hastanesi para kirsin diye hastanin ustune bir suru prosedur (mri, endoskopi vs.) yigiyor.
 • sebeplerin üstüste konulması ve ortak çarpan parantezine alınması ile akıllı bir birey, bozuk sağlık sisteminin temel çarpan olduğunu, doktorun da hastanın da ve hasta yakınının da mağdur olduğunu görür. doktora reva görülen şartları inceleyin arkadaşlar, bilgi sahibi olun.
  hakça bir düzen için kafa patlatmayayım, elimi taşın altına koymayım, agresif,saldırgan olup herkesin tekme salladığı doktor kesimine bir de ben vurup karma yapayım derseniz ona da itiraz edemem.