şükela:  tümü | bugün
  • sürekli topluma empoze edilen 'doktorlar melektir , hayat kurtarır , yündür tüydür . . ' ve benzeri algı operasyonlarına katılmama özgürlüğüdür .

sanki kurtarıyor da babasının hayrına mı kurtarıyor , çatır çatır da on beş bin lira maaşını trink diye alıyor bunlar .

daha ilaç firmalarıyla yaptıkları sağlığımızı bozan anlaşmaları saymıyorum bile .

hem neden marangozlar bayramı yok , mühendisler bayramı yok da tıp bayramı var ?

bu kadar da kutsallaştırmayın şunları ya , sonra kendilerini bi şey sanıyorlar .
  • yanlış açılmış başlık. eğer şiveli olacaksa tohturları sevmeme özgürlüği olmalıydı.
  • bu olay niye siyah-beyaz kıvamına getiriliyor anlamıyorum. bazı doktorları sevip diğerlerini sevmeyebilirsiniz örneğin. her meslekte iyi ve kötü vardır.
  • sevgili sözlüktaşım,

herhangi bir doktoru kişiliğinden ötürü sevmeyebilirsin evet. ama tüm doktorları kararlılıkla sevmeme fikrin, akla farklı sebepler getiriyor.

tıp bayramını 'doktorlar günü' sanmanı hiç kınamayacağım. çünkü tıp bayramında, 14 mart 1827'de, tıbhane-i amire ve cerrahhane-i amire'nin, bugünkü adıyla istanbul tıp fakültesi'nin açılmasıyla türkiye'de modern tıbbın temelinin atılmasını kutladığımızı ve bu bayramın sadece doktorların değil, tüm sağlık emekçilerinin bayramı olduğunu bilmeni de beklemiyorum senden.

nasıl bir çevrede yetiştiysen ve yaşamaktaysan, fedakarlığın ne demek olduğunu görme fırsatına sahip olmamışsın. sen 6. shot'ından sonra sağa sola kusarken; uykusundan, ailesinden, sosyal çevresinden ayrı kalmak pahasına, hiçbir karşılık beklemeden ve almadan nöbet tutan, kaybedilen bir hastanın ardından aylarca psikolojik sorunlar yaşayan gencecik insanlarla uğraşmaktan başka işin yok belli ki. öyleyse ne yapacaksın, biz 'bayramımız'da dahi çalışmaya devam ederken, sen oraletini hürpletirken sağa sola nefret kusacaksın. ne diyelim, yazadur.

her şeye rağmen insanlıktan umudunu kesmeyen tüm sağlık emekçilerinin tıp bayramı kutlu olsun.
  • (bkz: oh toktur)

öfkeden özensiz açılmış bir başlık. ayrıca;

(bkz: luigi)
  • sevsen ne olur, sevmesen ne olur.

sağlık sorunu yaşadığında paşa paşa kapısını çalacaksın.
  • kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama uygar bir toplum olabilmek için herkese saygı duymayı öğrenmek zorundayız!