şükela:  tümü | bugün
  • baştan söyleyelim; istisnalar olabilir.

kadını erkeği aynı bunların. yıllarca okumaktan mıdır nedir bilinmez, tonla para kazanıp zevksiz zevksiz giyinirler. hele bir de araplar gibi 10bin liraya çanta 4 bin liraya ayakkabı alınca her şey çok süper olacak sananlar var. offf. göz kanatır.

hasta nasıl sana danışıyorsa sen de bir bilene (mesela stil danışmanına) soracaksın, palyaço gibi dolaşmayacaksın.

edit: yeteri kadar doktor topladığımıza göre eleştirilere cevap verelim.

- onlar hep önlük giyiyor!
    - hayır bebeğim önlükten bahsetmiyoruz burada. önlük giymediği zamanlardan bahsediyoruz.

- vakitleri yok!
    - bal gibi de var. gidip de ben almıyorum üzerlerindeki pahalı ama uyumsuz ürünleri.

- onları mesleğiyle eleştirin.
    - mesleklerine laf etmedik ki arkadaşım ( ki şahsen ona da çok güvenim yok mevcut şartlarda ama konu o değil). bir insanı mesleğinden başka bir konuda değerlendiremez miyiz? faşist misiniz?

- başlığı açan kıskanç, doktor olamamış, bok atıyor!
    - evet doktor olamadım ama öyle bir çabam da olmadı. malum sistemde zaten öyle bir şansım da yoktu. ki ben tıp okusam da bitiremezsim muhtemelen. içimi kaldırıyor hastalık, kan muhabbetleri.

- sen kendinde bu cesareti nasıl görüyorsun böyle konuşacak?
    - niye lan? siz tanrı mısınız? eleştirilemez misiniz? sen bana hastalığım konusunda ahkam kesebiliyorsan ben de sana benim uzmanlık alanımda ahkam keserim.

başka sorusu olan?
  • kendilerini giyimle ya da dış görünüşle değil, yaptıklarıyla ispatladığı içindir.
  • fazla okumaktan

ama bahane olmamalı cidden

doktor mu emekli dayı mı belli değil
  • benim de dikkatimi çeken bir durum. belki de algıda seçiciliktir.
  • sözlükte doktorların sürekli gündemde tutulmasına vesile olacak bir başlık daha kazandırılmış veya herkes iyi stilist olmuş bizim haberimiz yok.
  • çünkü o kadar yoğunlar ve o kadar ciddi işleri var ki giyinmek için extra çaba harcayamıyorlar.
    tanım: ekşi sözlük bir cacık beğenmeme timinin iş başında olduğunu gösteren başlık.
  • hay skiyim sizin aşamadığınız aşağılık psikolojinizi dedirten tespittir.

her gün sözlükte doktorlar, öğretmenler, kıçıyla başıyla değil zekası ve emeğiyle bir yerlere gelmiş her türlü insan üzerinden prim kasma, üstünlük sağlama çabalarınızdan yorulmadınız mı artık? ben okurken yoruldum. bir doktor olarak, söz konusu iddiayı değerlendirme zahmetinde bile bulunmamakla birlikte; herhangi bir meslek grubunun mensupları hakkında yapılan her türlü genellemeyi, yapanın vizyonsuzluğuna veriyorum.
  • o hadi neyse de hepsinin kızılay dağıtmış gibi beyaz önlük giymesi ile katlanan zevksizlik
  • beyazdır önlük sebebi vardır. kirlenmesi önemlidir. hastaya engeksiyon bulaşmaması için değil hastalardan kendilerine bulaşmaması ve vücut salgıları ile bu bulaşı başkasına bulaştırmamak için kullanılır. nasrettin hoca gibi ye kürküm ye değil önlük işlevi var. giyim konusuna gelince hastahanede çalışan doktoelar sizin gördüğünüz gibi poliklinikte 9 da gel 15 de git değil. 17-18 yaşından beri uyku boş zaman hayat planı nöbet özel hayat arasında koştururlar günde 18 saat. sen giyim kuşam diyorsun. bu işler şirkette işe girip fabrikada işe girip fitinip kuşanıp şirket arabasıyla onun bunun kıçını yalamaya benzemez. bu sebeple insanlığa yararlı olmak için ömrünü feda eden koşturan öğretmen hukukçu doktor mühendis sayamadığım bir çok meslekten işçi çiftçi fibi insanlara başkalarının sırtından geçinen para borsa pazarlama esnaf.... gibi işleri yapanların önünde eğilmeleri saygıda kusur etmemeleri gerekir. son söz bu insanlara laf söyleyenler cahil cahil acunla aleyna tilki ile vakit geçirmeye devam edin bu işler sizi aşar beyniniz yorulur kuzum
  • doğruluğu , yanlışlığı tartışılır fakat başına doktor ibaresi getirdiğin insanda eleştirmen gereken nokta işini iyi yapıp yapmadığıdır. kötü giyiniyorsa giyiniyor sana ne doktor olmasından “soracaksın , dolaşmayacaksın” gibi sikik emirler verecek özgüveni nereden alıyorsunuz siz amk ?

edit:düzeltme