şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle hak verdiğim rezalettir. rezalet gibi rezalettir. hatta başlık (bkz: doktorların bedduaya bakmaması rezaleti) olarak güncellemelidir.

bugün yeni mezun, hayatında ilk kez hasta gören bir pratisyen hekim devletten 25 bin, uzman doktor 35-40 bin lira (bu rakamlar asgaridir) maaş alıyorlar. bunun hakkını vermek zorundalar.

bana fetöcü haşhaşinin birisi beddua edecek, bunun üzerine pazar günü acilen gittiğim acil serviste çalışan yeniyetme pratisyen hekim bir tomografi, bir idrar testi, bir kolonoskopi yapmadan beni başından savacak.

sağlık bakanına kadar şikayet ederim. herkes mesleğini yapmak zorunda.

peşin edit: işbu entry, her şeyi bilen, mükemmel ekşici piç kültürü ile yazılmıştır.

edit: turksolbek adlı yazar uyardı, pratisyen maaşları 30 bin liraya güncellenmiş, kendisine teşekkür ederim.
  • bu başlık canlı tutulmalı, failleri gereken şekilde cezalandırılmalıdır.
  • normal olay. bakmaz. yanlis merciiye gitmissin ondan oyle olmus. sen hic marangoza gidip "bana soyle boyle bir yazilim lazim yapar misin?" diyor musun? yok. doktor bedduaya, kara buyuye ne yapsin? ya hocaya dugumcu ufurukcuye falan gideceksin ya da yaninda spell breaker ile gezeceksin. yuz kere dedik.
  • doktorların en büyük hatasıdır. doktor dediğin her şeyi bilmeli di mi.
  • yanlış merci değildir. bu adamlar 6 sene oluyorlar. bir zahmet alternatif tıp da öğrensinler.

yahu benim vergilerim hacı hocalara maaş olmuyor, doktorlara maaş oluyor. o yüzden de gidip neden hacı hocaya para kaptırayım.

mis gibi acil servis var, 24 saat açık. ellerinde her tetkik var. çok bişey istemiyoruz ki, bi pet-ct çeksin, bi dexa yaptırsın, bi kolonoskopi yaptırsın baksın içimde dışımda bedduanın tesiri olmuş mu?

olduysa da yazacağı bi majezik, bi antibiyotik. tabi öyle amoklavin felan değil, daha etkili bişeyler. ne bileyim avelox felan.

herkes işini ciddiye alsın çok şey istemiyoruz.
  • (bkz: #70009954) nolu entry'm dolayısıyla özelden çok fazla dönüş aldım.
    genel olarak doktorlar bu kadar kazanmıyoruz dediler.

efendim ben de biliyorum zaten daha fazla kazandığınızı, yazdım oraya asgari diye.

hem bu paraları alacaksın, hem bi (bkz: voiding sistouretrografi) çektirmeyeceksin. yok öyle yağma. ben boşuna vergi vermiyorum. maaşınızı ben ödüyorum ben.
  • entry lerin hepsini üç defa okuyup hala bi bok anlamadığım baslık , ne olmus abicim ? bedduaci doktora, doktor röntgenciye, röntgenci hasta bakıcıya , hasta bakıcı tekrar bedduaciyi falan mı düdüklemis!
  • geçen gittiğim doktoru sabim'e şikayet etme sebebim.

2 aydır sabahları zor uyanma sorunum var. artık dayanamayıp bu durumu saygıdeğer hacı babanemle paylaştığımda, bana büyü yapılmış olabileceğini, hocaya gitmemi söyledi.

tabi bunu duyar duymaz her inançlı türk vatandaşının yapacağı üzere, kendimi en yakın üniversite hastanesine attım. polikliniklerin yazdığı tabeladan kendime en uygun polikliniği seçmem zor olmadı. bu büyüyü yapan kişinin yakışıklılığımdan korkan bir kadın olduğunu tahmin ettiğim için kadın hastalıkları polikliniğinden sıra aldım.

her neyse efendim, sırada beklerken atılan pis bakışlara aldırmadım elbet. sonuçta kadın milleti, hepsi potansiyel büyücüydü benim gözümde.

sıram gelince girdim doktorun odasına. doktor beye; hocam benim büyük bir derdim var, acilen (bkz: histerosalpingografi) randevusu lazım dedim. yüzüme bön bön bakan doktor; tamam beyefendi sakin olun, hasta gelsin muayene edelim, gerekliyse tabii ki çektiririz dedi.

bunu duymamla kan beynime sıçradı tabi. düşünebiliyor musunuz ekşici kardeşlerim, benim vergilerim sayesinde ayda 40-50 bin lira maaş alan hoca, hem beni hasta yerine koymuyor, hem de tanısından emin olduğum hastalık için gerekli tetkikleri yapmıyordu.

kendime hakim olmaya çalışarak; hocam dedim, bakın bana kadınlar tarafından uyku büyüsü yapılmış, kadın hastalıkları da sizin ihtisas alanınız olduğu için size kadar geldim. derhal bana (bkz: histerosalpingografi) çektirip, antibiyoterapi başlamazsanız ve 32 gün istirahat raporu vermezseniz sizi başhemşireye şikayet ederim.

tabi başhemşirenin namını duyan doktor hemen geri vites yaptı. sonuçta orası bir üniversite hastanesiydi ve başhemşireler doktorlardan daha önemli insanlardı.

yine de doktor; '(bkz: histerosalpingografi) sizin yaptırabileceğiniz bişey değil, antibiyotikler de hemen kullanılacak ilaçlar değil, bakteri direnci, gelecek nesiller, rahim, uterus, salfinks' gibi şeyler saçmalayınca bu rezalete daha fazla dayanamadım ve 'işte sizin gibi antibiyotik yazmayan, rapor vermeyen doktorlar dayak yemeyi ve ölmeyi hak ediyorsunuz' dedim ve suratına tükürüp odayı terk ettim.

sonrasında bimer, cimer, sabim, alo 171, alo 166 ve tarım ve hayvancılık ilk müdürlüklerine gereken şikayetlerde bulundum.

şimdi o doktorun görevinden alınmasını bekliyorum.
  • bedduaya ben de bakmam. allah haklının yanındadır zaten görüyor her şeyi.