şükela:  tümü | bugün
  • yine "doktorluk"tur efendim.

ne zaman doktor arkadaşlarla bir araya gelsek kendi aralarında hararetli bir şekilde hastalardan, ilaçlardan ve meslekle alakalı şeylerden bahsediyorlar. bunu yaparken de hep doktor olmayanların anlayamayacağı teknik terimler araya sıkıştırıyorlar. "ölmüş" yerine "ex oldu", asprin yerine "asetilsalisilik asit" demeler falan.

yok, ben kendileri adına üzülüyorum. biz, inş müh kankalarla bir araya ne zaman gelsek inşaatın i'sini ağzımıza almıyoruz. bizde mi gariplik var , anlayamadım.
  • surekli hastalardan ve tıptan bahsedilir. ancak bu, bilerek ve isteyerek yapılan bir olay değildir.

günde 10 saatini bu işe ayırınca, ayda 10 geceni hastanede geçirince, hatta yetmezmiş gibi evde olduğun gecelerde bile telefonla hasta durumu takip edince ister istemez böyle bir organizmaya dönüşüyorsun.
  • plakaya dr yazdırmanın gerekliliği, doktor olduğunu her ortamda mutlaka belirtmenin gerekliliği ve hastaya sen diye hitap edip küçümsemenin önemini konuşuyorlar.
  • tibbi terminolojiyle goygoy yapmak eglencelidir ondan is konusurlar. bosverin tum gun sorunlu negatif insanlarla ugrasiyorlar, paso dert tasa, yaziktir, sakat is, ıstediklerini konussunlar.