şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda etrafımda sık sık duyuyorum. doktoru istediği ilacı yazmayan, hiç bir şeyi olmadığı halde rapor isteyip alamayan, sağlık sisteminin kağıt kürek işlerinin, uzun bekleme ve randevu sürelerinin suçunu dr'a atan her hastanın ağzında...

  "siz de dayağı hak ediyorsunuz ama"
  "valla iyi yapıyor bu doktorları dövenler"

  unutmadan,

  (bkz: orospu çocuğu doktorlar)

  edit: ben de doktorum. başka hastaneye hasta olarak gittiğimde bahçede işi hallolmamış bir hastanın kendi kendine söylenmesinden yola çıkarak açtım başlığı. orospu çoçuğu olayına da gelince, bizi sevmeyen çok malın biri yazmadan ben yazayım dedim.
 • şiddetin her türünün meşru olduğu bir ülkede, doktorların hak ettiği düşünülen dayak. bir de bunu "6 sene okuyolar hastalara ego tatmini yapıyolar yhaa" diye gerekçelendirlenler var ya. pes.
 • tedavi gerektiren düşünce. yeni yıldaki temennim böyle hastalıklı ruh yapısına sahip insanların hangi mesleği yapıyorlarsa o meslekte yaptıkları en ufak bir hatada tekme tokat dövülmesi, ciddi ciddi sövülmesidir. hatta hataya da gerek yok; müşterinin öyle düşünüyor olması yeter! edit: yine de şiddet hiç olmasın; biraz sinirlenmiş olabilirim.
 • fuck them to death
 • bu laf o kadar çok dillendirilmeye başlandı ki o kadar duyar olduk ki artık kendi aramızda en ufak bir hata yapana** bile demeye başladık şaka yollu. abv hepinizin.
 • dayak hak etmek ne tam olarak bilemem ama dayağı hak etmediği halde kafa göz dalınan doktorlar olduğunu göz önüne alırsak, bir tıp öğrencisi olarak vücut geliştirip, savunma sporları öğreniyorum. ben bunu döverim yada bu bana bıçak çekmez lan dediğim her insana it gibi davranacağım böylece. özele geçince gül gibi olurum ama bak.

  haa gelip de her kademesinde şark kurnazı ortadoğu yaratıklarının olduğu bir ülkede sevgi kelebeği doktor bekliyorsan çok yanlış yerde bekliyorsun entel, rezalet başlığı sever kardeş.
 • en stresli is ulan bu!tek istediğimiz sey ise saygi! bizim size gosterdiğimiz kadar o da, fazlasi değil. siz ne yaparsaniz yapin hastayi doven doktor gordunuz mu? yakin cevrem ne zorluklarla bu isi yaptiğimi biliyor, ağlayarak clistiğimi. sorun cikaran hastayla konusunca ya da tartisinca gozumun yasini silip ise devam ettiğimi. neyse siz hic birini haketmiosunuz ama bi yemin ettik donemiyoruz.
 • asıl bu lafı söyleyenlerin dayağı haketmesi durumudur. günde 200 hastaya (bazı yerlerde daha fazla) bakan doktordan verim beklemek cehaletten, salaklıktan başka birşey değildir. normalde pek hastane ve doktorla işim olamaz, geçende elimi sakatlayınca önce aile hekimine gittim. apartmandan tanıdığım yaşlı bir komşumuz -ki kendisi bilgili görgülü birisi sürekli, benden sonra gelenleri öne alıyorsunuz diye söyleniyor. hemşire içeri girenleri sırayla kağıda yazıyor ve doktora veriyor, gitti o kağıdı getirdi gösterdi, amcam yine söylenip vardır o kağıtta bir numara birde üstüne üstlük muhabbet ediyorlar diyor. ardından hastaneye acile gittim kırık varmı diye röntgen çekilecek. 10 dakkikada çekildi, 15 dakika sona sonucu doktorun bilgisayarına düştü. bir hemşire var bakıyor, doktor vizite çıkmış, biz acilde doktoru bekliyoruz. bekleyenler söyleniyor bu doktor nerede, hemşire durumu izah ediyor, millet doktora küfür ediyor. valla bu doktorlar yine iyi dayanıyor, ben olsam yeter lan defolup gidin diyip sopayla dalardım bunlara. gidip sağlık bakanlığına desenize, ulan acildeki doktorun vizitte ne işi var, bir doktor daha tahsis etsenize diye, anca doktora küfredin, sorunlu ergelik yaşamışlar sizi. ha yok mu hıyar olanlar, vardır elbet ama hatanın %90'ı sistemde, geri kalan %10 içinde illaki yamuk doktor vardır, bura türkiye, onlarda bu memleketin vatandaşı.
 • doktorlar diyerek genelleyici bir ifade kullanmak çok yanlış. ancak, yüzüne ifadesizce bakan, doğru dürüst açıklama yapmayan, bacak bacak üstüne atmış otururken senin ayakta açıklama yapmanı bekleyen doktorlara biraz tepki vermenin de yanlış olduğunu düşünmüyorum. canını dişine takan doktorlara da ayıp oluyor.

  ayrıca bi kere yemin ettik yeaa diyen ağlaklar, siz zaten o yeminden dönmüşsünüz. kimse zorlamıyor sizi doktorluğa.
 • her insan gibi.

  biraz düşününce hepimizin ciddi ciddi ara ara dayak yemeyi hak ettiği oluyor.