şükela:  tümü | bugün
 • birini azarlarken bile sinirleniyoruz motivasyonumuz performansımız düşüyor. ne gerek var buna. 10 çeşit azarlama ses kaydını, 1 den 10 a kadar numaralandırılmış cd lere yazın, hasta tipine uygun cd yi seçip play e basın
 • bir yerden sonra doktorda görmede gecici azalma veya ortadontik problem olarak geri dönüsümü olacak hak.
 • -ben senden zekiyim, sende salak olduğun için seni sallamiyorum.
  -elleme da ben halletcem
  -olm bi dur da, demin sordun ya daha kaç kere sorcan

  şeklide havalara giren ve bokmuşsunuz gibi davranan, hepsinden öte bunu kendinde hak gören tiplerdir.

  bilinçli hasta olarak benimde bu tipleri eşşeğin götüne sokup çıkarmak boynumun borcudur.
 • devlet okulunda 10 sene bedavaya oku, öğretmen asker polis zorla doğuya gönderilirken bana ne bana ne ben gitmem de, 10 bin maaş al onu begenme, bir bok olmuşsun gibi git dr plakalı araç al, biz olmasak olursunuz yea deyip hipokrat kas sağda solda sanki kan parası yokmuş gibi, devlet hastanelerinde hastalara köpek muamelesi çek ama özel de köpek cektigin insanlara beyefendi de.

  haspama bak. hasta aşağılama hakları varmış.

  hadi benim isim düşmüyor devlet hastanesine, bu sefiller normal hastaya nasıl davranıyorlar biliyorum çünkü.

  insanları böyle kinle doldurduktan sonra zirlamayacaksiniz o zaman doktora şiddet tiri viri.

  bazı insanlar, özellikle bu ülkede, insan gibi davranilmayi haketmiyor. üzülmüyorum ben böyle düşünen insanlar şiddete maruz kalınca.

  doktor olmuş. sanki bana oldu amin feryadi.

  yine de gorevini hakkaniyetiyle yapanlar vardır. böyle başlığa böyle entry.
 • pek doğru bulmadığım iddia. belki de "azarlamak" pek hoş gelmiyor kulağa o yüzden. elbette yazar dostumuz haklı ancak bu bir çözüm değil maalesef.

  bu tip problemler (hastaların yapılan tedaviyi -güzelce anlatmanıza rağmen- sürdürmemesi, hastalık ve hasta yakını psikolojisi denen kendisi ayrı bir hastalıklı tutum içindeki insanlara söz geçirememek, vs.) bir çok hekimin başına gelmiştir. mevzunun karmaşıklığı ve anlatmanın/anlaşılmanın zorluğu ve insan sağlığı söz konusu olması belki bu işi daha da zorlaştırıyor.

  aslına bakarsanız biraz kibar davransanız ustasından teknisyenine, call center çalışanından satış danışmanına herkes yaptığı işi savsaklıyor. ama tabi insanın kendi ya da yakınlarının sağlığı söz konusu olunca bile böyle davranması bambaşka bir sorun.

  çözümün ne olması gerektiğini düşündükçe de klişeler içinde boğuluyorum sözlük! bilinçlendirme, eğitim, vs.'den öteye pek geçemiyorum. bu yolları uygulamak peşinde ciddiyetle koşan bir devlette yaşamadığımız aşikar zaten ancak denense bile anlamlı sonuçlar en az bir nesil sonra ortaya çıkacaktır.

  belki nefret ettiğim amerikan sağlık sistemine geçiş (özellikle özel sağlık sigortaları) bu tip sorunların biraz olsun önüne geçecektir. bir çok sorun ve kansız bir kapitalist tutum ile karşılaşacağımız ortada ancak bu "azar" mekanizması doktorlar yerine sigorta şirketlerine geçecektir. o vampirler de adamı öttürür afedersiniz. tedavisini yarım bıraktığı tespit edilen kişinin sigorta için ödeyeceği pay %30 artınca akıllanırlar belki.

  edit: hekimlere şiddete getiren olmuş lafı. sen özel sektörde dangalak patronundan azar işitiyorsun ya, işte ona şiddet uygula önce.

  ne meraklıymışsınız arkadaş doktor dövmeye. gelin madem bir gününüzü acilde geçirin bakalım. sokakta size sataşan, laf atan, şiddet eğilimli sosyapatlarla sizi bir baş başa bırakalım.

  sanki doktorlar hasta seçebiliyormuş gibi konuşmayın. doktor her gün 100 hasta bakmasa, hasta ilacını duzgün alsa, hasta yakını dangalaklık etmese, insana köpek gibi davranan doktor olur mu? evet, olur çünkü onlar da bizlerin, bu toplumun, arasından çıkıyor.

  bu sorun bir bütün. bir çok başka sorunda (meclisteki kifayetsiz tipler, kadına şiddet, mafyalaşma, sokakta kendine dik dik bakanı kesmeceler, polisin eylem yapan vatandaşı öldürüp işten sıyrılması, vs. ) olduğu gibi bu sorun da bütün bir toplumu ilgilendiriyor. hastalar düzgün, doktorlar psikopat değil yani. yine de mesleki bir sorumluluk olarak bu şekilde davranışlar hoş değil tabii. ama önce kendimize dönüp bakmalıyız sanırım. günde 90 tane manyakla uğraştıktan sonra da 91. hasta olarak gelen siz düzgün insanlara (?) şarlamasına şaşırmayın o kadar.

  tüm doktorları bir tutup, "oh iyi yapıyorlar dövüyolar sizi" diyen hıyarlara da kafam girsin. ben senin yaptığın işi sikindirikçe icra edenlere bakıp böyle dallama dallama konuşuyor muyum? tacizci öğretmen vakalarından sonra öğretmenliğin binlerce yıllık kutsallığı siliniyor mu? ağzımı bozdurdunuz amına koyim!
 • şiddetin hiç bir türlüsünü savunan bir insan değilim, sadece uzaktan objektif bir yorum yapacağım*;

  hasta azarlama topuna giriyorsan, yarın bir gün dayak yemeye hazırlıklı olman lazım. türkiye burası.
 • sonra neden dayak yiyorlar ulan sen ilk önce insan gibi konuş
 • hasta azarlama hakkına sahip olduklarına gönülden inanan doktorlar da hastanın "doktor tartaklama" hakkına saygı duyarlar ve mızıkçılık etmezlerse işte asıl o zaman muasır medeniyetler seviyesine çıkabiliriz. zihniyet olarak aynen böyle devam gençler.
 • doktor bey bir de sikseydiniz bari afedersiniz. bir gün fırça çektiğiniz birisi size cilayı çeker, gazetelerde ikinci sayfada beyaz önlüğe şiddet haberini şevkle okuruz.
 • sikimi yalama hakkı, hasta azarlama hakkından daha fazladır.

  be hey yarrak kafası!
  insan ol! müşteri lan o hasta dediğin. esnaflık öğren 2 gr.