• hastane gibi yerlere gittiğimde kesinlikle aradığım yeri kimseye sormam. zaten tabelalar, panolar, krokiler var duvarlarda ve o kadar açık ve anlaşılır ki bunlar; geri zekalılar bile aradıkları yeri çok kolay bulabilir. o yüzden yer sorduğun doktor okuman yok mu lan ayı derse yeridir.
  • aynısı havalimanında da olur. gelir şu uçak nereden kalkıyor derler. bir zahmet ekrana bakıver. 21. yüzyılda yaşıyoruz. hayır soran yaşlı teyze amca olsa bir nebze. hele araplar sorarsa bi siktir git der gibi bakıyorum boş boş.
  • zannedersin doktorlar koridorda volta atıyor, kafanızı sikeyim
  • işi gücü olan veya diğer hastaların işleri kalmasın diye uğraşan bir kişiye sormasındandır.
  • tıp fakültesindeki stajyerlik ve internlük hayatım hep birilerine yer tarif etmekle geçti. bu bana özgü bir durum değildi tabi, gocunmadım da bu durumdan zaten. hatta hastayı gideceği yere kadar götürmüşlüğüm de vardır. insanlara yardımcı olmak güzel şey. o yüzden seviyorum bu mesleği. ancak, okur yazarlığın yoktur ya da yönünü şaşırmışsındır; anlarım ama böyle bir problemin yoksa ve karşında aradığın bölümün nerede olduğunun tabelasına kadar varsa sorma bir zahmet. oku kardeşim. bak, gör, benimse o tabelayı. adım başı yolunu kesip orayı burayı soran insanlar biraz okları takip etmeyi öğrenirse bu olay daha az sorun hale gelir.
  • doktor olmasam da hastanede çalışıyorum fakat kimlik veya önlükle birisi yol sormak için yakaladığında ki en büyük devlet hastanelerinden biri şu an ve yeni yapılan bir bina ama eğer hastanın sorduğu yer için bilmiyorum danışmalara sorabilirsiniz dediğimde birçok defa yaşadığım hastanın şey sen ne biçim çalışansın daha bunu bilmiyorsun demesi oluyor. evet çünkü işim yer göstermek diye içimden söylüyorum ama dışarı cevap vermeden uzaklaşıyorum çünkü bu halk bunu anlamaz. aynı şekilde doktorun işinin de bunu söylemek olduğunu düşünmek aynı mantıktır. ha biliyordur gösterir, söyler o ayrı. her konudan da tespit yapalım diye uğraşmayın.
  • (bkz: doktorlar artık danışmaya da baksın)
    (bkz: danışmanlar da muayene yapsın)
    (bkz: hatta danışmanlar hep yaptıkları gibi ortadan kaybolup havadan para alsın doktor temizlik dahil her işi yapsın)
    (bkz: doktorlar nefes aldı oksijenimizi harcadı dayağı hak ediyorlar)
  • doktorlara sataşıp prim yapmaya çalışan ezik tiplerden birinin açtığı başlık. biz de normal bir insanız. birisi soru sorduğunda cevaplarız. saçmalamaya gerek yok biraz daha yaratıcı başlıklar bulun.
  • adamın kafası doludur belki ameliyata girecek hızlı olması gerekiyor, asıl ego sendeki bence.
  • danışma’nın ne işe yaradığını bilmeyen, tabela okumayı bilmeyen bir yazar hezeyanı...
hesabın var mı? giriş yap