şükela:  tümü | bugün
  • napsalardı, ha napsalardı? ya yine kendileri gibi bi doktorla evleneceklerdi ya da "evde kalmış, 35 yaşında, gecesini gündüzünü hastanede geçiren zavallı doktor" olacaklardı. o yaşta doktordan başka bekar kadın/erkek kalıyor mu sanıyorsunuz? ühühühüh...
  • kadin doktorlar icin gecerlidir. erkek doktorlarin genc hemsirelerle evlendigi de siklikla gorulur...
  • -celil bak bu altıncı oldu hep doktorla evleniyosun.. olmuyor işte anla artık.
    -abi söz bu da olmazsa vinç öperatörü bile göstersen onla evlencem..
    -iyi ama son olsun.. hayir sonra yanlış anlayacaklar..
    -yabancıya para gitmesin istiyorum abi.. hele bizim aşiretten bi doktor bulsam var yaa. anında basarım nikahı..
  • mecburi hizmetin azizliklerinden biridir efendim. mezun olmaya yakın doktor abiler, çıtır meslektaşlarının peşine düşer, hemmen orada evlenme teklif ederler. kutsal evlilik bağıyla bağlandığı karısı sayesinde devlet kendisini yaşanmakta olan ile tayin eder. ablalarsa evlilik üzerinden tayin haklarını kaybeder, kocalar istanbul meyhanelerinde fink atarken kendileri adım adım anadolu'yu bilfiil çeker.
  • tıp fakültelerindeki kız/erkek oranının dengeli olması, doktor-doktor evliliklerinin diğer mesleklere göre daha fazla olmasında etkili olabilir.
  • gıcık bir durumdur, para kokusu alınır mı bilinmez tabi ama hademe ile evlenen bir başhekim falan da duymuşluğumuz azdır. düşündümde yoktur lan hatta. oğlum para trafiğimi lan yoksa, ne hesaplar dönüyo yeminliler! hipokrat yeminliler... bu arada yeminli demişken yeminli mali müşavirle evlenen yeminli mali müşavir varmıdır acaba, ikisi de yeminli.
  • genellikle aynı ortamda yaşama ve okulun zamanla ev haline gelmesinin sonucudur. bir de doktor hanım doktor bey olmanın getirdiği bir itibarı kendisi gibi bir doktorla evlenerek ikiye katlama resmi tamamlama olayı vardır.
  • hekimlik andına göre ensest bir durum.
    (bkz: meslektaşlarim kardeşlerim olacaktir)
  • para için değildir kesinlikle, zira doktor dediğin ayda 2 ev 6 araba alacak kadar para kazanmaktadır arabaların bakımıdır kaskosu geldi mi falan da uğraşamaz bi 4-5 tane daha alsa. bi de hepsi böyle bunların zengin zengin doktor ablalar varken fakirlerle fink atarlar orda burda artık macera mı arıyolar napıyolar bilmiyorum parayı yiycek yer bulamıyolar heralde. zaten doktorluk kadar lüzumsuz bi meslek de yok dünyanın en gereksiz mesleği bence. geçen bi doktora gittim muayene etti sonra ilaç yazdı bana oohoo öyle olsa doktora değil ilaca giderdim iyileşmek için. bişey yaptıkları da yok ki dünyanın parasını kazanıyolar. hiç evlenmesinler bence.

tanım: toplumun gittikçe yalnızlaştırdığı doktorların, doğru insanı yalnız kalmadıkları tek ortam olan kendi ortamlarında bulmalarıdır. gücünüze mi gitti?
  • her zaman zorunluluktan olmayan, çoğu kez de statü kaygısından olan garip aşksız durum...