63 entry daha
  • en mantıklısı olduğu söylenir.

tıp fakültesinde hocaların öğrencilere bunu tavsiye ettiği rivayet edilir. çünkü doktorlar özel ve ayrıcalıklı insanlardır, çok önemli ve farklı bir işi icra etmektedirler; bu yüzden sıradan -doktor olamamış- insanlarla beraber olmamalıdırlar, olamazlar da. diğer insanlar buna adapte olamaz. ayrılık kaçınılmaz olacaktır.
  • haccame ile evlenen doktor gördükten sonra son derece normal gördüğüm olay. hemşire falan da iyi, fakültesi falan var en azından

"hicri 3 5 7 9 11 15 17 19 21 23 27 hacamat günleri" diye paylaşım yapan uzman doktor mu olur ya? senin o diplomanı...
  • cok sevdigim doktorlarimdan biri ikinci evliligini de doktorla yapinca, "sabah 7'de hastaneye geliyorum geceyarisi cikiyorum, kimi gorup kiminle evleneyim" diyerek aciklamisti bu durumu.
  • "tıp doktorlarının hep tıp doktoru ile evlenmesi" olarak düzeltilmesi gereken başlık. çünkü bilim alanı ne olursa olsun doktora yapan herkes doktor ünvanı alır.
  • doktor yakını olan insanlar doktorların nöbete kalmasının nasıl bir fenomen olduğunu bildiği için bu başlığı yadırgamayacaktır. rehberler de rehberlerle evlenir mesela, var böyle şeyler.
  • doktorun halinden doktorun anlamasındandır, çünkü birçok insan yapılan işin ne kadar ciddi ve yorucu olduğunu idrak edemiyor. doktor olan taraf erkek olsa kadın tarafı "benimle ilgilenmiyorsun, haftanın dört günü babamlara götürmüyorsun beni" diye dırdır yapar, kadın doktor olsa tüm gece nöbet tutmuş, canı çıkmış kadın eve geldiğinde sıcacık yatağından kalkıp "kahvaltı niye hazır değil?" diye homurdanır. tamam, sen öyle yapmazsın biliyorum ama çevrene bir bak, anlayacaksın.

not: doktor değilim, ebeveynlerim doktor
  • sabahtan aksama kadar hastalarla uğraşıyorsun bin türlü insan, hastalık , sıkıntı, stres akşamın gelmesini iple çekiyorsun akşam sen eve gelince hanım nöbete gidiyor. haftada iki kere sen iki kere'de o nöbete giderse gün içerisinde zaten birbirinizi görmüyorsunuz ben ne yapayım böyle evliliği.
  • tayin ve atama kolaylığı sağlaması nedeniyle olandır.
  • açık açık birbirinin halinden çok kolay anlayabilmelerinden kaynaklanmaktadır. tıp fakültesindeyken farklı fakülteden biriyle denersin olmaz çünkü her telefon açıldığında , mesaj atıldığında cevabın bellidir kütüphanede ders çalışıyorum. asistan olursun ilk bir yıl ayda 12 nöbeti çakarlar 48 saatin kaldı mı 10 saati uyku dahil. bunu da hekim harici bir partnerin kabullenmesi veya anlaması güç. sizin kendinize vaktiniz yokken karşı tarafın size oranla çok daha fazla boş vaktinin olması bir ilişkiyi çok kolay parçalıyor. oldukça mantıklı bir eylemdir.
  • komşumuz olan doktor ise hemşire ile evliydi.
342 entry daha
hesabın var mı? giriş yap