şükela:  tümü | bugün
  • profesör doktor canan karatay'ın açıklaması

--- spoiler ---

valla, kafa karışıklığına yol açtığı kesin ama benimle ilgili değil, doktorlarla ilgili. çünkü hastalar, artık doktorları sorguluyor. soru soruyor en azından. bundan da huzursuz ve tedirgin olan hekimler var. halk uyandı, halk gerçeği gördü. mesela ben ne dedim? “yumurta yenebilir!” dedim. e senelerdir “yumurta yemeyin!” demiş bunlar. şimdi birisi çıkıyor, “yumurta yiyin!” diyor. noluyor? onlar “şimdi ben hastama ne diyeceğim?” diyor. hasta gidiyor sorguluyor. mesele bu. iktidarlarını sarstım! o yüzden benden hoşlanmıyorlar.

--- spoiler ---

http://m.hurriyet.com.tr/…nan-karatay-hoca-40922794
  • karatay'ı yanlış yapsa bile destekliyorum çünkü onun yanlışları bile modern ticari tıptan daha zararsızdır.
    karatay mahmut hocaysa modern tıp, özel çamlıca lisesinin paragöz müdürüdür.

edit: altta birisi bu yorumum için (bkz: çalıyor ama çalışıyor) bkz vererek aklınca düşüncemi özetlemiş. ne alaka amk!
    açıklama ve karşılaştırma yapmayı sözlük ahalisinin aklına hakaret sayarak yapmıyorum. var git işine.
  • üstteki yorum için (bkz: çalıyor ama çalışıyor)

işte bu yüzden güzel şeylere sahip olamıyoruz.
  • çok klasik söz'dür..hekim'in düşmanı hekim dir diye..hocamız da bu söze atifta bulunup katkı yapmak istedi herhalde..bu camiada kimse tibbi konulari tartışmadan kaçmaz ,bence haklilık payi olan yerleri de var bu sözlerin ama bunun platformu sosyal medya,posta gazetesi veya show tv değildir..eleştirim bu yönde..
  • canan karatay'ın haklı söylemi.
    şeker, ekmek, meyve ve tereyağ çıkışları sayesinde bir ülke yanlıştan döndü.
    insanları bilinçlendirdiği kadar sorgulamaya da itti.
    hatası, yanlışı vardır elbet fakat nihayetinde herkesin bu kadına en azından toplumda yarattığı şeker hassasiyeti sebebiyle teşekkür borcu var.
  • hoca aslında özgürlüğü, sorgulama anlayışını getirdim demek istiyor. doktorlara karşı bir saldırısı yok.
  • yıllarca güneş kanser eder dediler. hele hele öğlen bir dakika bile dışarı çıkmayın dediler. şimdi ne diyorlar? öğlen vakti on dakika da olsa o radyadyonu alın, mümkünse güneş gözlüğü de takmayın.

sadece bu mu? tereyağını yerden yere vurdular. plastikten hallice margarini övüp durdular. şimdi ne diyorlar? bol bol tereyağı ve zeytinyağı tüketin.

yetti mi? yetmedi... say say bitmez bu koduğumun onuru üç kuruşluk namussuzlarının vukuatları. lan para karşılığında a firmasının değil de b firmasının ilacını yazan bunlar değil mi?

otur anlat desen senelerce dirsek çürüttüm der... şu dandik savları yabancılardan ithal etmek için tıp okumaya ne gerek var? tercüman tutardık.

öyle pis bir meslek işte. sorsan insanlığa hizmet ediyorlar ama bir kısmı parayı basan olursa siyanürü bile vitamin diye yutturacak tıynette. hipokrat kosun çıktığınız deliğe.
  • (bkz: doların iktidarını sarstım husumetleri ondan)

yeminle kafayı yiyecem. gözler dolar oldu benim.

tanım: yaran yanlış okumanın en nadide örneği.