şükela:  tümü | bugün
  • türkiye gibi, kezbanı bol, etiketin önemli, sen kim köpek kültürünün yaygın olduğu geri kalmış ülkelerde yaşanan sıradan durumlardan birisidir.
  • benim üniversitede öğrenciyken tıp okuyan bir arkadaş grubum vardı daha 2-3.sınıfta bunlar birbirini telefona dr. xxxx yyy olarak kaydediyordu sen neden bahsediyorsun.
  • belki de konservatuarda piyano çalan biri, keman çalan biri hayatında duyduğu en güzel sese ulaşmak için senden kat kat fazla çalışmıştır.

belki dans bölümündeki bir öğrenci hayalindeki sahneyi çıkarabilmek için senden kat kat fazla çalışmıştır.

belki bir sporcu göğsündeki amblem ya da milli forma için hayatında patates kızartması yememiştir, yüksek efor gerektiren durumlarda sakatlık pahasına hayatını tehlikeye atmıştır.

bilmediğini nereden bileceksin?

belki de ekmek aldığını fırın her gece yarısı saat 3 de iş başı yapıyordur. istisnasız her gün hem de. her gün...
    belki de lahmacun siparişini getiren kurye her gün 18 saat çalışıyordur. belki de internetten ucuza aldığın ayakkabının üretimi için çocuk işçiler çalışıyordur?

sorarlarsa ben doktorum okulda bana çok ödev verdiler. çok çalıştım dersin. kim bilecek?

bazı doktorların kendilerini toplumdan büyük görmeleri akıl alır şey değil. neleri bilmediklerini bilselerdi, hiç bir şey bilmediklerini bilirlerdi.
  • çevremdeki doktor arkadaşlar da sıkça rastladığım durum. hemen hepsinin kullanıcı adları dr ile başlıyor. samimi olduğum birkaç arkadaşa sebebini sorduğumda verdikleri cevap ınstagram dan kızlara yürümeye gerek kalmıyor onlar yürüyorlar dedi. genelde tinder vs uygulamalara steteskoplu fotoğraf koyup, en çok düşenlerin öğretmenler olduğunu söyledi.
  • berberim. brbr diye başlattım hesabı. düşüyor.
  • diyetisyenlerin instagram hesaplarına dyt ön eki koymaları kadar saçma değildir. hatta bu gözler ogr_dyt gördü artık nasıl bir kendini gösterme çabasıysa, öğrencilikten itibaren başgöstermiş.

edit: stj.dyt de gördüm, artık gözüm açık gitmez.
  • sabah sabah güldüren başlık. ben de diyorum ben mi takığım buna. dr olsa öp de başına koy md yazıyor bazılarında. house mu olcan çeeennn.
  • bi dr. bi de av. ler var