şükela:  tümü | bugün
119 entry daha
  • he anam he.
    siz sıçın biz temizleriz. zaten niye yaşıyoruz ki?

maskeyi dirseğe tak, avm'lerde deve güreşi yap, marketlerde altına hücum sahneleri çek, düğünlerde yarınları düşünmeden halay çek, bayram seyran öpmediğin soy ağacının dalı kalmasın sonra doktorlar izin yapmasın.

oldu canım. görürsem söylerim.
  • lütfen troll olduğu ayan beyan ortada olan başlıklara girdi sağlamayınız. bunu artık gayet net ayırt edebileceğinizi düşünüyorum.
    bu başlıklara mütemadiyen ciddi ciddi entry girip karşılık verenler ya çok salak, ya da bunların gündem olmasından ve entrylerinin beğeni alması ihtimalinden dolayı bunu yapıyorlar. ikinci ihtimal de aslında birinciye çıkıyor.
  • o değil de bu, istifa yasak mevzusunu anlamıyorum ben. diyelim bir doktor istifa dilekçesini verdi ve işe gitmemeye başladı. ne yapacaklar? zincire vurup zorla mı çalıştıracaklar. angarya değil midir bu yaw?
  • ülkenin bekası için doktorlar izin kullanmasın diyenleri devlet ülkenin bekası için filyasyon çalışmalarında görevlendirsin bence.

hastaların yanında yöresinde olan herkesten örnek toplayarak destek olsunlar. böylece zor dönemlerimizde bu hastalıkla savaşta doktorlara ve diğer sağlık personellerine destek olurlar. onlar da psikolojik olarak biraz daha rahatlayıp tatil kullanma gereği duymazlar.
  • gündüz işe gidiyoruz doktorlar akşamları çalışsın diyen, covid-19 hastasını hastanede ziyaret etmek isteyip (doğal olarak) izin verilmediği için hastanedeki sağlık çalışanlarına saldıran, covid-19 teşhisi konduğu için ev karantinasına alındığı halde sokaklarda gezmeye ve masum insanlara virüsü yaymaya devam eden, ölen babasını morgdan alıp acil servise getirip muayene edeceksiniz diye ortalığı birbirine katan, bilgi sahibi olmayan ancak tonlarca fikir sahibi olduğunu zanneden vb. ülkemizde binlercesi mevcut tek hücreli yaşam formlarından bir tanesinin malum yerinden uydurduğu troll hedesi.
  • fırsatını bulduğum an defolup gitmek istiyorum ülkemden , güzel ülkemden.
    edit: senin gibi yavşak düşünceli hastalarla hergün muhatap oluyorum.
  • doktorların akıl sağlığı ne olacak acaba. günlük 10-15 covid pozitif vaka ile karşılaşıyorum. ve iş yükümü size anlatamam bile. bir de günlük 100-200 vaka temas eden mesai arkadaşlarımız var. onların çektiklerini hiç düşünemiyorum. biz en basit ifadeyle bittik. bizim yaptıklarımızın karşısında bayram, tatil, dikkatsizlik görüntülerini gördükçe iyice akıl sağlığımızı kaybedeceğiz. umarım bu başlık biraz olsun trollük içeriyordur çünkü gerçekse korkunç bir acımasızlık ve sığlık içeriyor.
  • milyonlarca kez yazıldığı gibi,
    (bkz: don't feed the troll)

ha kısa süre sonra yıllık izne çıkacağım. aylardır bu anın hayaliyle yaşıyorum. trol mrol eğer ki o iznim iptal edilirse, hababam sınıfındaki çalışkan ahmet tiradı yaparım hepinize.

sana sana hepinize be
  • (bkz: başkası adına utanmak)

ayıp valla insan düşünürken utanır. virüsün bu kadar ciddiye alınmadığı, önlemlerin bu kadar önemsenmediği bu ülkede insanlar hayatları pahasına çalışıyor, her an ölme tehlikesi ile, yakınlarını bile öldürebilme tehlikesi ile. bu artık "işleri canım tabi ki yapacaklar" olayını geçti bence.

şey de yapalım o zaman pranga takalım, akşamları da kömür falan mı taşısalar acaba? ya da yeni başlık olarak "doktorların uyku ihtiyaçlarının iptal edilmesi gerekliliği" önerim var.
  • ben artık vatana millete borcumu böyle ödemek istiyorum.

edit:rahat bırakın lan artık sağlık sektörünü.
61 entry daha