• (bkz: başkası adına utanmak)

ayıp valla insan düşünürken utanır. virüsün bu kadar ciddiye alınmadığı, önlemlerin bu kadar önemsenmediği bu ülkede insanlar hayatları pahasına çalışıyor, her an ölme tehlikesi ile, yakınlarını bile öldürebilme tehlikesi ile. bu artık "işleri canım tabi ki yapacaklar" olayını geçti bence.

şey de yapalım o zaman pranga takalım, akşamları da kömür falan mı taşısalar acaba? ya da yeni başlık olarak "doktorların uyku ihtiyaçlarının iptal edilmesi gerekliliği" önerim var.
  • ben artık vatana millete borcumu böyle ödemek istiyorum.

edit:rahat bırakın lan artık sağlık sektörünü.
  • ölüyü diriyi siktiniz şimdi de ona mı göz diktiniz
  • başlığı sıçan arkadaş hangi mesleğin mensubu acaba ?

ülkenin bekası diye diye ülkeyi silktiler kimse farkında değil mi bunun ?!

çok şey varda söyleyecek doktor arkadaşlar yazmış cici cici. hadi kardeşim bodruma köpük partisine..
  • aslında insanlara çip çok mantıklı ya. bakacaksın yarak kürek avm geziyor, maske yok, önlem yok corona mı oldu? vereceksin ev hapsini ölürse kaldıracaksın, iyileşirse bak bakalım çıkarıyor mu o maskeyi bir daha?

nefret ediyorum bu tip düşünen insanlardan. neymiş doktorların izni iptal edilmeliymiş. adam ömrünü adayacak sağlık için sonra dangalak insanlar yüzünden temel haklarından da olacak öyle mi? siktirin gidin ordan.

bu hastalığın böyle olmasının sebebi sadece ama sadcee dalyarak insanlar. başka hiçbir şey değil. maske takmayan, takmak istemeyen kişiler hapse bile atılabilir hiçbir sorun yok bunda. ama siz ömrünü adayan doktorların iznine, parasına göz dikmiş embesillersiniz hepinizden nefret ediyorum.

işim gereği insanlarla iç içe olmam gerekiyor ve ben ne kadar önlem alsam da almayan yüzlerce insan görüyorum. o insanlardan birinin hasta olma ihtimali bile delirtiyor beni ve doktorlarımız bile bile o insanlara yardım etmeye, iyi etmeye çalışıyor. ayakları öpülür o insanların.(mecazen) ben ne olur ne olmaz diye hamile eşimi annesinin evine yolladım. haftada bir görüyorum. karnında büyüyen kızımızla konuşamıyorum, ona hikayeler anlatamıyorum, daha doğmadan ne kadar çok sevdiğimi söyleyemiyorum. kafamı eşimin karnına dayayıp ses duymaya bile çalışamıyorum.

ne kadar önlem almayan, umursamayan insan varsa umarım yakınları hastalığa yakalanır ve umarım allah vardır da belanızı verir.

sayın sağlık çalışanlarımız sizlere de ne kadar teşekkür etsek azdır. bilin ki size büyük saygı ve sevgi duyan insanlar çok fazla. hakettiğiniz değeri görürsünüz umarım.
  • insan değiller çünkü. her idarecinin izni onaylamama ve iptal etme hakkı var işleyiş devam edebiliyor ki izinler onaylanıyor. bu insanlarında aileleri var çoluğu çocuğu rahat rahat bir hafta on gün bir ay neyse artık uzaklaşmaya ihtiyacı var ben böyle bencillik görmedim ya
  • istifa etmek yasakmış. yaman espri delikanlı.
  • birsürü vasıfsız, bomboş gerizekalı istediği gibi gezcek tatil yapcak, beachlerde happy hourlara gitcek ağız ağıza göt göte eğlencek aylardır canı çıkmış doktorların izinleri iptal olcak.

iyiymiş.

tam akp modeli insan olmuş herkes: kendi keyfine baksın ama en çok yorulanlarının canı çıkarılmaya devam etsin.

peşin not: doktor değilim, doktor tanıdığım bile yok. ve evet salgın sürecinde en fazla yıprananlar sağlık çalışanları. kargocular ocular bucular da çok yoruldu ama sağlık çalışanlarından başka tüm mesaisi içinde astronot kıyafetiyle, bin kat korumayla nefes almadan çalışan da olmadı. yazık değil mi bu insanlara?

turizm turizm diye her şey bitmiş gibi konuşup rehavete sebep olanlara laf yok, o rehavete kapılıp saçma sapan beachlerde göt göte eğlenenlere laf yok ama canımızı teslim edeceğimiz insanların belki evde geçireceği bir izin hakkı bile olmasın.

köle çünkü bu insanlar.
  • he arkadaş buna da siz karar verin dediğim durum.insanlar evlerine kapanamasın günlerinden düğünlerinden olamasın sonra sağlık çalışanlarına patlasın.iyi niyetli olsanız zaten şu boş cümlelerle bu mobbingi yapmazsınız.şu ülkenin gerçekten en emeğini eğitiminin karşılığını alamayan sağlık camiasını bir rahat bırakın.nefes almayı unuttu insanlar,günün yarısını buğulanmış gözlükten siperlikten görmek ne demek biliyormusunuz.merak ediyosanız buyrun sizi filyasyon ekiplerine alalım.şöyle bir sabah 9 dan geceye kadar kapı kapı şu sıcakta gezin de görün kimin tatile ihtiyacı var.
hesabın var mı? giriş yap