• yetmez. yemek yemeye de hakları olmasın. zira bazen görüyorum hemşire, doktor yemek yerken ortalığı inlete inlete bağıran tipler oluyor. bir tanesine hastalığın ne diye sordum adam öksürük dedi.
  • zaten bikac gün izinleri var ona da gerizekalılar göz mü dikti?

ne kendim doktorum ne de doktor bi tanıdığım var. sadece objektif olarak düşünüyorum.

zor olacak biliyorum ama siz de bi düşünün sayın "doktorların tatil haketmedigine inanan gerizekalilar"

siz, bir gün uykusuz kaldığınızda kendi evinizin adresini doğru söyleyemiyorsunuz...

bu insanlar kaç saat nöbet yapıp üstüne hiç tatil yapmadan yeniden nöbete kalıyor.

ve bu insanlar sizin kıçınızı başınızı kesiyor. beyninizi, gözünüzü, böbreğinizi, kolunuzu, bacağınızı emanet ediyorsunuz. uykusuz uykusuz... gözlerinden yorgunluk akarken sizin gerizekalı olmanız yüzünden başınıza gelenleri düzeltebilmek için peşinizde koşuyorlar.

yani şehirler arası yol giderken aracı kullanan kaptanın uykusuz olmasını kabul eder misiniz?

eee peki doktorların uykusuz olmasını nasıl kabul ediyorsunuz?

yaptıkları her zerre tatil sonuna kadar haklarıdır. öğretmenler bitti şimdi de doktorlara dadanmayın.
  • kalp ve tip 2 şeker gibi kronik hastalığı olan birisi olarak, tatil yapmayan bir doktora, kendimi emanet etmem. tatil çalışan her kesimin hakkıdır. kendinize göre nedenler uydurup, başkalarının tatil hakkına gasp edilmesini isterseniz, eninde sonunda ibre size de döner.
  • tatil hakkı olmaksızın yapılan çalışma, angaryadır.
    angarya, anayasal olarak yasaktır.
    ve yine her çalışanın kanunlarca korunan dinlenme hakkı vardır.

bunu diyen arkadaş ne iş yapıyor bilmiyorum ama; yıllık iznini kaldırmak şöyle dursun; yarıya düşürsek böğüreceği kesin.

edit: kendisi ogretmenmis.
    eh tabi; gunde bes saat calisip, senede uc ay yatan birinin; 20 saat nobet tutup, bir haftalik yillik iznini zar zor kullanan emekcileri anlamasini beklemek aptallik olur.
  • 3 ay tatil yapan lise öğrencisisin. kafanı yorma
  • football manager oynayanlar bilir, basın toplantılarında gazeteciler provokatif sorular sorulduğunda "ı am not even going to dignify that with a response" seçeneği vardır, kabaca çevirirsek "bu soruyu ciddiye alıp cevap vermem bile" diyebiliriz, tam olarak öyle bir troll başlığı olmuş. ya bu yazdıklarına gerçekten inanacak kadar sığırsın, ya da annenden babandan ilgi görmemekten o kadar ilgiye muhtaçsın ki böyle dikkat çekmeye çalışıyorsun. hangisi daha beter bilmiyorum, ama hakikaten ciddiye alıp cevap bile vermemek gerekiyor bu tarz sıçmıklara.
  • en iyisi ölsünler amk niye yaşıyorlar. ya da her eve bir doktor bağlayalım zincirle çalışsın işi ne.
hesabın var mı? giriş yap