şükela:  tümü | bugün
  • mediawitch bir sabah iki gözüde şişmiş, kapanmış,hiçbirşey göremez bir halde uyanır.hemen en yakın hastaneye gidilir.birkaç dakika sonra göz muayenesi için doktorun odasına yönelinir .daha kapıdan adım atar atmaz ...
    doktor:neoldu sana?
    mediawitch:bilmiyorum
    doktor:nedemek bilmiyorum!
    mediawitch:bilsem burada olmazdım bende bununu öğrenmek için geldim.
    doktor:olmaz bileceksin insan kendine neolduğunu bilmeli değilmi?
    mediawitch:tövbe tövbe
  • ortabirinci siniftayim. uc saat ust uste ev ekonomisi dersi ya da ona benzer bir ders var. dersten slkllp,hastayim deme karari alml$lm. gittim doktora. gitmeden once sinifta;

_ogretmenim cikabilir miyim?
    _ne oldu hemitzer, iyi misin?
    _ogremenim kendimi cok iyi hissetmiyorum.
    _peki git mudur yardimcisi odasina, tugba sen de git kizim arkadasinla.

mudur yardimcisi dogrudan saglik ocagina gonderir beni. sonradan gittim gitmesine ama hangi hastaligim var, doktora ne soyleyecegimi hic bir sekilde dusunmemistim.

_kizim neyin var?

(neyim olmaliydii benim?)

_sey doktor amca basim agriyor.

(yok basim agriyor dersem ciddiye alir, hastaligim ciddi zanneder. en iyisi...)
    _ee, sey yok sanirim kolum agriyor.

doktor gulerek:
    _ kizim sen sanirim beni ziyarete gelmek istemissin.

dogruca okula geri donulur. isin en acisi 3 dersi ekmeyi birakin, ayni dersin sonunda sinifa geri dondum.
  • hatun kişi fenalaşıp doktora gitmiştir. doktor hastaya psikolojik olarak kendini kötü hissettiğini, aslında hiçbirşeyinin olmadığını söyler. sadece ilacı kolayla içmiş olduğu ve ilac da kafenli olduğu için birazcık çarpıntı hissetmiştir falan gibi açıklamalardan sonra dahi birşeyi olmadığına bir türlü inanamayan kahramanımız türlü sorular sormakta, şöyle kötüyüm böyle fena oluyorum gibisinden şikayetlerini sıralamaktadır. bu arada doktor kendisine ulaşmış olan ekg kağıdına bakar, ardından cep telefonunu çıkarır ve bişeyler yapmaya başlar. "işte kesin bi terslik var biliyodum zaten" diyen iç sesiyle dış sesi bir anda bir olan hatun kişi ağlamaklı bir şekilde doktora sorar:

-o kadar mı kötü? kimi arıyosunuuuz?

doktor:
    -üff (çattık yaa gece gece..) kimseyi aramıyorum hesap maknesini kullanıyorum kalp atışlarını hesaplamak için...
  • sabahın bir körü olgun bir mermer parçası sayesinde ayak bileğinden kopup rüzgarla bir dans etmeye başlayan uzvunuzun vücutta kalan kısmının (bkz: bilek) kanaması saatler gecmesine ragmen durdurulamaz ve sonunda bir acilden içeri girilir...

dehşetengiz gözlerle ayagınıza bakan dr kendine gelir ve yarayı incelemeye başlar;

- hanımefendi nasıl yaptınız bunu parça kopmuş!! kesseniz anca bu kadar denk getirebilirdiniz damara!
    - e zaten ben de fantazi olsun diye ayak bileğimi kestim. sıradışı olmak gerek.
    - evet çok fantastik olmuş
    - ???
    - yani onu demek istemedim tabii ki bilerek kesmediniz de nasıl duracak bu kanama?!
    - alternatif fazlaysa kura çekelim?
  • bazen şöyle de gelişebilir bu diyaloglar;

barda oturmakta olan iki kıza yaklaşan eleman:

- ee...erkek kardeşimle biz doktoruz

- ??

- bişeyler içiyoduk şurda

- hm???

- ehm...bize katılır mıydınız acaba?

- !!! yok almayalım...ehahahahahahahha...
  • yasanmis olaydir:

doktor: neyin var?
    ben: miyopum
    doktor: neyin var dedim!
    ben: e miyopum??
    doktor: miyop bir teshistir, teshisi doktor koyar, neyin var?!
    ben: kem, kum, uzagi net goremiyorum
    doktor: afferin, miyopsun sen.
    ben:ama?!
  • ins: ne şikayetiniz var?
    hasta: bende reflü var, ilaç kullanıyordum yeniden yazdırmaya geldim
    ins: tabii, neydi kullandığınız ilaç?
    hasta: proton bombası
    ins kopar, koptuğunu belli edemez,ilacı yazar..
    bilgi notu: reflüde kullanılan ilaçlar proton pompası inhibitörü ilaçlardır.
  • diş hekimi arkadaşla aynı odada oturulup bilgisayarda bişeylere bakılırken içeri hasta girer
    ins: ne şikayet vardı?
    hasta: benim ağzımda alf çıktı
    diş hekimi arkadaş püskürerek masanın altına eğilir, püsküremeyen ins mecburen alf için ilacı yazar..
  • göz doktoru asistan arkadaş ve hastası arasında yaşanılan diyaloglar; birebir gerçektir!

doktor: ne şikayetin vardı?
    hasta: göremiyorum
    doktor: ne göreceksin ki
    hasta: ya işte bulanık görüyorum
    doktor: aman ya ne görecen bok mu var

diğer hastasıyla:

doktor: teyze tablodaki harfi görüyormusun?
    hasta: hayır göremiyorum, hangi harf o?
    doktor: e teyze sen söyleyeceksin, ben her zaman yanında olmayacam ki sana her gördüğümü söyleyim.
  • hodigetria cildinde zaman zaman ortaya çıkan kızarıklıklar için dermatologa gider ve doktorla arasında şu diyolog gelişir.
    d: nedir şikayetiniz ?
    h: cildimde arada sırada özellikle banyo yaptıktan sonra kızarıklıklar oluşuyor özellikle boyun cevremde
    d: sıcaktındır efendim.
    h: ama bu durum kışın soğuk havada da olabiliyor. böyle halka halka....(derken d lafı hodigetria'nın ağzına tıkayarak..)
    d: o da soğuktandır efendim.ben size bi krem yazayım.
    h: e peki.. çok saolun.