şükela:  tümü | bugün
  • yanlış mesleki tercih yapmış bir insanın serzenişidir. bilgisayar mühendisi veya ekonomist filan olmalıymışsın dostum. senin gibi hassas bir bünyenin neyine türkiye gibi memlekette doktorluk gibi damardan bir hizmet sektöründe çalışmaya çabalamak. (hoş, sağlık/ilaç endüstrisi sömürünün, rantçılığın, lobiciliğin tavan yaptığı "business" sektörlerinden olageldi)
    insanla en az muhatap olduğunuz işler güzel işler. gir bi datacenter'a server'ların, kabloların arasında resmen huzur var.
  • zorunlu hizmet bittiyse gayet istifa edip, ufak bir yerde özel bir hastane veya klinikle anlaşıp, yaşayıp giderek bir nebze olsun çözülebilecek durumdur.
  • devlette çalışıp insanlarla yüzyüze olarak iş yapan grubun genel sorunudur. devletimiz sağolsun. hoş olmayan durumdur.
  • hükümetin "alın bunlar sizin malınız. eti sizin, kemiği de sizin" demek suretiyle halkın önüne atıp kapıyı dışardan kilitledikleri sağlık personellerinden birinin isyanı.

dünya üzerinde hiçbir meslek mensubu, işini yapmadı diye hırpalanamaz, dayak yiyemez, hakarete uğrayamaz. bu işin kanunları vardır, hukuk vardır, kural vardır. yapmışsa bir yanlış; yargılaması vardır, cezası vardır.

ama işte doğruları herkes biliyor. önemli olan hayatın gerçekleri. gerçekler de, ilk paragrafta bahsettiklerim.

sizin durumunuza üzülmeyi gerçekten çok isterdim hocam. inanın isterdim ama buna üzülmek lüks bir meziyet. çünkü artık bunlar haber niteliği taşımıyor, çünkü son derece normal, çünkü son derece olağan.

ben doktor değilim, tıp öğrencisiyim. sizin yerinizde ben olacağım yarın. ve beni bekleyen şeylerin de sizin başınıza gelenlerden çok farklı olduğunu düşünmüyorum.
  • gerekçelerini okurken üzüldüğüm istifa. tıp okumuş birisi başka ne iş yapabilir diye düşündüm bir şey bulamadım. henüz otuzuna gelmeden yorulduysan korkma istifanı et küçük özel bir klinikte veya hastanede insanların "benim vergimle maaş alıyor" küstahlığıyla gelmediği bi yerde çalış. hiç bir makam, maaş, konum senin ruhundan önemli değil. yaş geçtikçe böyle kararları almak daha zor oluyor.
    üzülme.