şükela:  tümü | bugün
 • doktor ölmediği için sıkıntı yok bence dövmek şuç değil sonuçta herkes işini böyle halletsin
  http://www.sanalbasin.com/…best-birakildi-24592373/
 • resmen bir hukuk skandalıdır. hukukun amacı toplum içerisinde adaletin sağlanması isteyenin istediğine istediğini yapmasına engel olmaktır. en temel amacını sağlayamayan hukukun bu ülkede öldüğünün resmen kanıtı olan bir karardır. şiddet uygulananın zengin güçlü bir kimse ya da yakını olsaydı acaba aynı karar alınır mıydı insan gerçekten merak ediyor
 • niye amk doktor dokunulmaz mi?

  belki doktor haysiyetsizin teki hipokrat yemini etmis olmasi onu peygamber mi yapiyor anlamadim?ya da gunde 50 kisiye antibiyotik yazip yollayanlar her turlu boklugu yapabilir ama dayak yiyemez diye anayasa maddesi mi var?ne bu pozitif onyargicilik amk?ya da adi her neyse iste

  edit: babasi dayak yiyen ezik huur evlatlari agliyor...
 • bak güzel kardeşim. doktorları çekemediğinizi biliyorum ama dokunulmazlıkla alakası olmayan bir durum bu.
  oldu o zaman senin ağzını yüzünü dağıtayım yolda, dokunulmaz değilsin ya hani. beraat edeyim 0 cezayla nasıl fikir?
  hukuk bu değil, isteyen istediğini yapamaz. tahrik sonucu şiddetten ceza almalılar. ha ne yapmalıydılar? kanıtlarıyla dava edebilirlerdi. ama buna inanmak çok iyimser olur böyle bi ülkede.
 • (bkz: tutuklama sevicilik)

  kişinin serbest bırakılması, yargılamanın bitmesi ve kişinin suçsuz bulunması demek değildir. bütün yargılamaların tutuksuz yapılması esastır. bu hukukun temel ilkelerindendir. çünkü kişi yargılama sonucunda suçsuz da bulunabilir, peşin peşin yargılaması yapılmadan hapse atmış olursun, yargısız infaz tam olarak budur. ceza muhakemesi kanunu da buna göre düzenlemiştir. kanunun özellikle saydığı şartların gerçekleşmesi dışında tutuklama kararı verilmez(verilmemelidir de). kanun, bazı suçlar(insan öldürme gibi) içinse o şartların sağlandığını kabul eder, onlar için tutuklama kararı verilirken şartlar sağlanıyor mu diye bakılmasına gerek yoktur.

  burada sorun suçlu olduğu iddia edilen kişilerin tutuksuz yargılanması değildir. yargılamanın bir an önce yapılmamasıdır. bir yaralama suçunun yargılaması yıllarca sürünce mağdur tekrar mağdur edilmiş olur. burada sorun suçlu bulunan kişiye verilen cezaların ya infaz edilmemesi ya da çok az bir kısmının infaz edilmesidir. filanca suçun cezasının az ya da çok olması, tutuklu ya da tutuksuz yargılanması değil sorun; sorun, yargılamanın çok uzun sürmesi, ceza infaz sisteminin rezil bir sistem olması.
 • şayet iddia doğruysa yani doktor “babanız 75 yaşında, ölsün” dediyse bir düşünmek lazım kaç kişi aynı durumda kendisine hakim olabilirdi diye. ama şayet ortada hiçbir şey yokken, daha yüksek ihtimalle böyle, doktoru darp etmişlerse o zaman ülkemizdeki ileri adalet sisteminin bir göstergesi olarak benzer olayların yanında yerini alacaktır.
 • doktorumuza yapılan hareket doğru değil, tabiki kınıyoruz . ama birazda acılı aileyi anlamak lazım. aralarındaki konuşmaları kimse bilmiyor, ayrıca babalarını yitirmiş kız çocuklarının o anki psikolojisini kimse tahmin edemez, durup dururken insanlar birine neden saldırsın... yani doktor " allah rahmet eylesin, babanızı kaybettik,üzüntünüzü paylaşıyorum, sizi anlıyorum, ben elimden geleni yaptım, gerisi takdiri ilahi...vs." gibi sözler soylendiğinde acılı ailenin zaten kalbini kazanmış olur...acılı aile doktorun elinden geleni yaptığına inanırsa zaten birşey soylemez ve hatta doktora ;" allah razı olsun, sizin sayenizde biraz daha nefes aldı, onu yaşatmaya çalıştınız, vicdanınız rahat olsun" şeklinde dualar bile eder ve teşekkür eder.
 • hakimler kendi arkadaşları, meslektaşları, savcılar vs. benzer olaylar yaşadıklarında yasadaki en üst cezayı yapıştırırken; doktorlar, hemşireler, sağlık çalışanları, diğer kamu görevlileri benzer olaylar yaşadıklarında yasadaki en alt sınırı uygulamayı seçiyor nedense. kabahat onların mı ?değil. sen devlet ol ki böylesi öküzlük ancak birilerinin insiyatifiyle caydırıcı olmasın, ya da cezasız kalmasın.

  doktor dokunulmaz mı diye soran primatlar için de şöyle bir şey yazılmıştı, beyin gelişimleri anlamaya yeterliyse buyurup okusunlar: (bkz: #51829350)
 • hastanın hoşuna gitmeyen en ufak birşey yaptığında ( misal içeriye hunharca giren hastaya, içerde zaten bir hasta olduğunu söylemek..) "bu doktorları boşuna dövmüyorlar" demelerine bir haklı neden daha eklemiş olan durumdur. oğlum biz sizden zekiyiz ve güç bizim elimizde neden itaat etmiyorsunuz...?? google dan bakıp kendinizi tedavi mi edeceksiniz mallar??
 • şaşılacak bir durum değildir. zira bu ülkeden erkek çocuklarına tecavüz eden bile serbest bırakıldı