şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • sağlık sisteminin en büyük saçmalıklarından biridir .

yahu arkadaşım , bu uzmanlık mevzusu bu kadar ayağa mı düştü ya ? tıpta uzmanlık sınavında barajı geçen şu anda cerrah dahi olabiliyor hemen . bu ne kadar kolay ve emeksiz makam elde etme durumudur ? 350 lira sınava paranı yatır , sadece geçen sene tusta çıkmış sorulara bak , o konulara çalış tamam sen artık cerrah bile olabilirsin diyorlar bir doktora . ne de olsa bir çok boş kontenjan var diyor tok doktorlar ve devletin o kontenjanlara ihtiyacı olmasına rağmen bazı burnu havada doktorlar da tenezzül bile etmiyorlar o yerlere hatta . oh ya valla ne ala memleket !

uzmanlık eğitimi süresi boyunca da hiçbir sınava girme , sadece orda tahsil adı altında takıl , hem de üstüne maaş al , sonra vay efendim biz çok zor okuyoruz . ya bırak allahını seversen !

derhal bu uzmanlık eğitimi sınavlarına en azından o eğitim süresi boyunca devlete o doktorun eğitiminin yüz binlerce liraları bulan maaliyetleri yansıtılmalıdır . bakalım o saatten sonra kaç doktorun gerçekten uzmanlık sıfatı için mücadeleyi gözü yiyecek görelim .

hodri meydan !

edit : bir parça daha koyalım madem buraya
  • oh ya. bugünde doktor aşağılamalı başlık okudum. elhamdül. hadi gençler elleriniz çalışsın. sıra araplarda, aklıma gelmişken ne zamandır öğretmenlere hakaretli başlık görmüyorum hayırdır? bugün kadın aşağılamalı da sadece 5 başlığa denk geldim. olmaz ama böyle. haydi gençler klavye başına.
  • belli aralıklarla yinelenen, dönemsel: (bkz: periyodik)
  • bir sperm ve yumurtanın nasıl başlığı açan yazar, insan olması sorgulanmadan yazarın bunu sorgulaması enterasan. uykusuz gecelerin onca emeğin yargılamasını tek haneli iq ile hallediyor adam. tek hane bile olmayabilir.
    edit: daha da ekleyim tam bir mal beyanı yapmış yazar tıp ve eğitimi hakkında hiçbir bilgisi yok hatta aldığı nefesteki virusler bile kendinden daha zeki olan bir yazar beyanı.
  • yazar haksız sayılmaz tabii ki üslubunu beğenmediğimi belirtmeliyim. ancak birkaç nokta eksik. tusa girebilmeleri için tıpdil sınavından en az 50 almaları lazım ki yds'ye falan oranla çok daha kolay bir sınav. onun da başvuru ücreti 95 lira olması lazım, onu da ekleyelim lütfen.
  • sen bir gecede çok daha fazlasını kazanıyor gibi duruyorsun doktorlardan dert etme o yüzden.
  • arkadaşım gece gece moralimi bozma ya siktir git lütfen. periyodik olarak doktorlara laf atıyorsun ne lüzumsuz insansın be
  • gelmiş yine doktor düşmanı. keşke bu gömmeye çalıştığın doktor zamanında seni çıkarmak yerine geri itikleseydi.
  • her tus'a 11 bin kişi girer. ancak ilk binde olanlar uzman olabilir. çıkmış bakarak bir yerlere gelmek senin okuduğun sikindirik okullarda mümkün olabilir ama tıpta sökmez. yıllarca emek vermeden tus kazanılmaz. şimdi siktir git çekememezliğini dışa vurabileceğin yeni bir konu düşün.
  • - ben hep elli liralık sınava girdiğim için uzman olamıyorum.
    + pratisyen misin?
    - hayır ekşiciyim. :(