şükela:  tümü | bugün
  • merak etmeyin arkadaşlar bir kısmı alamayacak.
    şu anda yoğun bakımda, solunum cihazına bağlı çok sayıda doktor var.
    devletin imza karşılığında günde bir tane verdiği maske yetmediği için kendi cebinden harcayarak maskeler almasına, destek için bulduğu tüm takviye ilaçlarını kullanmasına, elinden geldiği kadar özenli, en temelinde kendi canını kurtaracak kadar dikkatli çalışmasına rağmen covid-19 pozitif olan onlarca doktor var. içlerinden birinin bugün iki kez kalbinin durup geri canlandırıldığını biliyorum hatta.

merak etmeyin, sizi çok geren o paraları göremeyecek bir kısmı. yitip gidecekler.
    yıllarca aldıkları eğitim, biriktirdikleri, yaptıkları da kendileri ile birlikte göçüp gidecek.

merak etmeyin, yiyemeyecekler o parayı. içiniz rahat uyuyun bu gece.
    önümüzdeki 2-3 aylık sürede yüzlerce sağlık çalışanından bu haberler gelecek. siz hiç merak etmeyin, sıkmayın canınızı.

siz yeter ki sıkmayın canınızı amk kevaşeleri...

edit:
    kaçabilir, ama saklanamazsın
    https://ibb.co/nk4mk2k
  • uzman performans tavanlarını tüm doktorlar alıyormuş gibi gösteren zihniyete kafam girsin.

edit: başa kalan başlık.

doktorların ek ödemesinin 18 bin lira olduğunu sanan bir andavalın açtığı başlıktır. uzman olmayan doktor ya da diş hekimlerinin performans hesaplamalarına göre tavan limiti memuriyet kıdemlerine göre 5.500-7.500 tl arasıdır. bu miktarlar için istenilen performans puanları çok uçuk olduğundan bu rakamları almak normal bir zamanda imkansızdır. alınan performans hastaneden hastaneye göre, aydan aya göre değişir. hiç performans vermeyen hastanelerin sayısı da oldukça yüksektir.

kısacası bütün şartlar optimum olduğunda alınabilecek en yüksek performans ödemesi verilecek önümüzdeki üç ay. tekrar ediyorum, normalde bu rakamları almak imkansızdır.

entry tutulunca bilgi vereyim dedim. yalan söylediğimi düşünen kuş beyinsizlere bordromu rulo halinde yollarım.

spinapubica isimli yazar arkadaş başlığı açanı yakalamış. teşekkürler.
    https://ibb.co/nk4mk2k
  • oğlum alsın hepsi 50 şer bin alsın. risk alıyor adamlar sağlıklarından olucak çoğu.
  • kendi adıma , kendi verdiğim vergiye dayanarak söylüyorum ;
    helal olsun
    hoş olsun
  • üniversite hastanesinde araştırma görevlisiyim.
    4 yılımı doldurdum.

allah şahidimdir. geçen ay aldığım performans ödemesi 700 tl. cerrahi branşta çalışıyorum. acil ameliyathane poliklinik inanılmaz yoğun. bilen bilir zaten bir cerrahi branş asistanının nasıl çalıştığını. çalışma saatlerini 36 saatlik nöbetleri falan hiç uzatmayayım.

bu arada son 3 ayın nöbet ücretlerini de henüz alabilmiş değiliz. bu pandemi dolayısıyle hepimiz unuttuk zaten.

aynı dönemde ameliyathanede çalışan hemşirenin aldığı performans ödemesi 1600 tl. yalan söylüyorsam allah belamı versin. hemşire dediğim de dönüşümlü olarak günde 4 saat çalışıp evlerine gidiyorlar. sıfır risk. ameliyatın tüm sorumluluğu riski bize ait. hasta yakınlarından dayak yemesi, bitmek bilmeyen sorularına cevap vermesi de bizim işimiz.

aldıkları helali hoş olsun. hak ettiklerinden fazlasını almıyorlar.
    ama 4 yıldır cerrahi branş asistanıyım ve her ay hakkımı birileri yiyiyor. bu yazılanları görünce utanç duydum.

uzman şu kadar alıyormuş da bilmem ne.
    uzman doktor olmak da sanki 2 yıllık ön lisans ile oluyor. uzman dediğin 6 yıl tıp üzerine 5 yıl köle gibi asistanlık yapmış. yaşı 3o'u geçmiş. hayatını bu işe adamış kişidir. bunca emeğin üzerine de hayatını riske atıyor.

ayrıca gösterilen rakamlar da gerçeği yansıtmıyor.
  • öğretmenin doktorun aldığı maaştan rahatsız olanlar hem bedenen hem de ruhen hastadır.

edit: sanki söz konusu paralar kendi cebinden çıkıyormuş gibi yazan danalara söylüyorum.

zamanında iyi bir eğitim almadığınız için cehalet akıl sağlığınızı elinizden almış ve bir doktora görünmediginiz için ağrılarınız sizi ruh hastası yapmış

üzülerek ikinci edit; içinizdeki eğitim düşmanlığına, eğitimli insana karşı duyduğunuz faşizme bir son verin. mevzu para olunca çıldırdınız galiba. öğretmen de doktor da ve buraya sigdiramadigim binlerce meslek bu ülkenin geleceğinin teminatı. elbet bu kötü günler geçer ama bu zihniyete bu virüs çok ağır bir hasar verir söyleyeyim.
  • verilebilir. dikkat ediniz corona ile mücadele eden hekime verilebilir diyor genelgede. verilecektir demiyor. sis saniyormusunuz hiçbir hekim bu parayı alsın. hekimin maaşının 3 katı bu devlet döner sermaye verecek . lul. 2 bin verirse öp başına koy. birçok üniversite hastahanesi fazla mesai ücretlerini 3-4 ay geriden yatırıyor. kimde para var versin.

hiçbir hekimin almayacağı paradır efendim. hatta bana göre iş kazası olarak alınacak tazminatları engellemek için verildiği iddia edilen ama verilmeyecek olan paradir.
  • önce zoruna giden arkadaşları uyarayım, rahatlasınlar: korkmayın, herkese vermiyorlar o parayı. asistanlar uzman sayısından kat be kat fazla olmasına rağmen muhtemelen hemşireye verilen ödemeden fazla alamayacaklar.

biraz daha rahatlayın, çoğu hastane zaten normal ek ödemelerine el koyuyor vermiyor asistanların. çoğu yerde ödeme 7 8 aydır yok. birçok arkadaşı biliyorum 4700 tl toplam maaş alıyor.

son olarak daha bu sabah 4 gündür ateşi olan genel cerrahi asistanını bt çekip corona pnömonisi tanisiyla yatırdım.

doktorlar birer ikişer hastalığa yakalanıp karantinaya alınıp ölmeye başlayınca 'başlarım sizin ödemenizi de bunu kıskanmanızı da tribinizi de' deyip lisansından vazgeçip başka meslekler düşünmeden rahat dursanız iyi olur bence
  • istifa etseler suç. çalışıp maaş alsalar suç. doktorsuz kalıp sürüm sürüm sürünün inşallah daha diyecek laf yok.
  • destekliyorum az bile çünkü hayatları tehlike altında. bizim için çaba gösteriyorlar.