• diğer saglikcilarin aldığı risklere ek olarak, branş gözetmeksizin, onlarca hastanın can sorumlulugunu da üstlenen söz konusu doktorlara, diğerlerinin nezdinde analarının ak sütü kadar helaldir.

tanım: hastayı yalnızca ordan oraya taşıyıp, iğne-serum takmaktan başka sorumluluğu olmayanların cekemedigi odemedir.

edit: imla
  • yurtdışında sağlık çalışanlarının aylık ücretleri arasında türkiye'de ki gibi uçurum yok. örneğin norveç'te uzman doktor ortalama 85000 kron, aile hekimi 70000 kron, hemşire 50000 kron, tıbbi sekreter 36000 kron maaş alıyor. bunlar vergisiz maaşlar, doktor yaklaşık yüzde 35, hemşire yüzde 25 vergi veriyor ve arada ki fark daha da azalıyor. türkiye'de tüm sektörlerde kast sistemi olduğu için, parayı üst kademe alıyor, amelelik işini alt kademe yapıyor. şimdi biz 8 sene okuduk, diyecek dallamalar çıkacaktır ama gelir adaletsizliği dediğimiz bu oluyor arkadaşım.
  • ben bir üniversite hastanesinde hemşireyim tavandan alacağım ek ödeme 1000 tl hastaneye ayağını atmayan bir araştırma görevlisinin aylık alacağı ek ödeme 26000 sayıyla yirmialtıbin tl ben koronavirüs kapacagıma artık kesin bakıyorum sadece adı üniversite hastanesi diye evde yatan virüsün adını sadece televizyonda duyan bir hocanın hastanenin en yüksek döneri alması herkesin zoruna gidiyor uzman bir doktor onüçbin tl pratisyen hekim sekizbin tl alacak doktorun aldığında kimsenin gözü yok ama hastanede çalışan bir temizlikçi ve hasta bakıcı 20 tl alacaksa buna itiraz etmek de adaleti aramakta hakkımız adamlara küfür edin daha iyi yirmi tl nedir kardeşim şu süreçte bari insanların hakkını adaletli dağıtın bu adamların çoğu ailesine virüs taşımamak için misafirhane yurtlarına başvuru yaptı birsürü kronik hasta var aralarında bu mudur devletimizin özveriyle çalışan memuruna verdiği değer?
  • verilsin tabi. yalnız o doktorları yeterince korumazlarsa ve hasta sağlıkçı sayısı artarsa ne yapacaz bakalım
  • yahu bu ne hadsizlik ne ahlaksızlık. şu durumda bile doktorların alacağı ödemeyi sorguluyorsunuz. kendi adıma, burnumu dışarı çıkarmaya tırsıyorum. al 50k git birkaç saat hastaneye deseler, gidemem. neymiş hemşireye, diğer sağlık çalışanlarına da verilseymiş. verilse sanki iyi ki verildi, hak ettiler diyeceksiniz. siz daha evden devamlı öğrencilerini yönlendiren öğretmenleri çekemiyorsunuz, bir de tüm sağlık personeline verilse koronaya gerek yok; kalpten gidersiniz zaten.
  • az olan ödemedir. türkiye'nin kaymağını müteahhitlerin, kabzımalların, al-satçıların, iki kelimeyi bir araya getiremeyen esnafın yediğini düşünürsek doktorlara giden para çok çok azdır. allah katlarca fazlasını verir umarım doktorlara. amin..
  • türkiye'de 18000 tl döner sermaye ödemesi alan doktor çok azdır. bir asistan doktor olarak 1500 tl döner sermaye ödemesi alıyorum. türkiye çapında asistan doktorlar benzer ücretler alıyorlar. uzmanlarda ise durum gittiğin yere bağlı. hiç döner sermaye ödemesi alamayan bir çok uzman biliyorum. ortalama bir uzman doktor ise 3000- 5000 arası döner sermaye alır. sanki her doktor 18000 tl ek ödeme alıyormuş gibi haber yapılması çok yanlış.
  • doktorlara soracak olsalardı bu durumu özlük haklarının iyileştirilmesini ve şu an için ekipmanlarının daha fazla olmasını yeğlerlerdi.
  • helali hoş olsun
    ama bir konuda itirazım var
    neden tüm sağlık personeline iyi orada ek ödeme verilmiyor
  • cahil kıskanç şerefsizler doktorla hemşire aynı parayı alacaksa kim risk alıp gece gündüz çalışıp doktor olsun ki.herkes hemşire yada teknisyen olmak ister.siz ibneler bi defa da fatih terimin aldığı paralara laf edin ananızı babanızı hayata bağlayan insanlara laf edeceğinize.ayrıca sizin sikik beyniniz de çalışsın götünüz yiyorsa doktor olun;)
hesabın var mı? giriş yap