şükela:  tümü | bugün
  • malum olay, bir kız arkadaşımın başına gelmesi, bugün olayı anlattığında doktorların bu hakkı olup olmaması ve yapılanın taciz olma durumunu düşündüm.gerildim.sinirliyim birazda.

kız arkadaş koşu için sağlık raporu alıp ordan da koşuya gidecek. üsküdar taraflarında bir kız arkadaşı ile buluşup otobüsle devam edecekler
    kendi kayıtlı olduğu sağlık olacağına gidemeyip üsküdar'da bir sağlık merkezine uğruyor.
    rapor almak için doktorun kapısını tıklatıyor.
    aralarında şöyle bir diyalog geçiyor.
    doktor beyimiz, kaydın bur da yok, veremem diyor.
    - arkadaşta lütfen acil almam lazım, işyerin'den izin alamadım sağlık raporu almak için rica ediyorum deyince
    - doktor normalde olmaz ama hadi yapayım diye işe koyuluyor.
    raporu yazarken, neden lazım felan diye sorunca
    -arkadaş uzun mesafe koşuyorum, felan demiş. doktor bunun üzerine tam raporun ortasında imza atacakken, kalbini dinlemem lazım,imza atacam sonuçta diyor.
    bizim arkadaşta tamam olur diye yanıtlıyor.

- doktor üstünü sıyırır mısın deyince, kız arkadaş t-hisrt ü kaldırıyor,
    sonra doktor bey atleti tutup eliyle aşağı çekiyor, buna ses etmiyor tabi kız arkadaş normal olarak ama
    işin rengi burda değişiyor işte. , doktorun bir hamle ile sütyeni aşağı çekmesiyle kız arkadaş hemen
    napıyorsunuz deyip kapatıyor üstünü.

-doktor bey de ama dinlemem lazım deyip pişkin pişkin kendini savunuyor ve 2 saniye bile kalbini dinlemeden tamam deyip arkasını dönüyor.

şimdi bana biri açıklasın. doktorun biri izin olmadan bir kadının mahrem veya değil, üstünü başını izinsiz açabilir mi ? sağlık ayağına bu kadarda gevşeklik olmamalı.

edit: olay anında tutanak tutuldu. polis çağrıldı. üskürda bir aile sağlık merkezi.

bir doktorun sütyeni izinsiz çekmesi,çıkarması yada dokunması soru ve konu buydu. tavır buydu.yorumlarınız şahısa değil yazıya olsun, öğrenemediniz bi fikir beyan etmeyi. bide kız arkadaş deyince kız arkadaştır,sevgilim olsa sevgilim yazarım. konuyu aldatmaya getiren bile var.oha.
  • doktor dedigin comar grubunun sasirtmayan hareketi. turkiye'de 35-40 yasin altindaki (ozellikle de genc kusak) doktorlarin sosyal ve kulturel arka plani eski kusaklardan doktor olanlarla tamamen alakasiz.

bildigin dinci kesimden cikmaya basladi doktorlar (belki bir iki brans haric), o yuzden bu olaylar sasirtmiyor maalesef.

edit: bazi doktorlar cok alinmis, cem yilmaz'in dedigi "gerizekali mesleki reaksiyon"dan mustaripler. bu arada, "maalesef ogrencilerimizin cogu boyle" diye kibarca mesaj atan tip fakultesi ogretim uyesini de selamliyorum buradan. genc doktorlarla hocalarinin arasindaki bakis ve tepki farki bile entry'nin hakliligini ortaya koyuyor.

bugun turkiye'nin iyi liselerinden mezun neredeyse hic kimse tip okumuyor, bu durum 30-40-50 yil oncesine gore buyuk bir degisim demektir. buna kafa yormak yerine "genelleyemezsiniz" tribine girmenin bir anlami yok. evet, o zamanlarda robert kolej, ankara fen lisesi, kadikoy anadolu gibi yerlerin mezunlari tip okuyordu, bugun okumuyor, ortalik da dincilere kaldi. gelin buna itiraz edin kuru kuru tepki vereceginize.
  • rezalet gibi rezalet. yazın sütyen üstü atlet giymek... çomar mağduriyet hikayesi sezdim
  • 14 temmuz doktor rezaleti olarak açılması gereken başlık. çünkü doktorlarımız artık kendilerini bir kurum olarak görüyor. rapor almak için kalp dinlemeyi de yeni gördüm. bariz taciz var ortada. isim soy isim, çalıştığı yer ifşa edilip gündeme alalım doktor arkadaşı, gel bakim şöyle ibne.

edit: rapor istirahat raporu degil kosu icin alinan rapormus. dinleme olayi normal ama doktorun tacizci olmasini degistirmiyor bu durum.
  • il sağlığa yazılacak bir şikayet mektubuna bakacak olay. ancak soruşturmanın tamamlanması için doktorun suçluluğunu kanıtlayacak delil yada görgü tanığı lazım.

doktorun benzer sebepten daha önce geçirdiği bir soruşturma varsa buda olayı doktorun aleyhine çevirir elbet.
  • vahim olay. eğer anlatıldığı gibiyse tacizden başka bir şey değildir. olaydan hemen sonra polis cağır... neyse!!
  • taciz felandır herhalde.
  • tacizdir. normalde doktor uğraşmaz zaten "kolunuzu açın, şunu sıyırın" falan der. sutyeni çekmek ne lan? ne zamandır kalp meme üzerinde?
  • doktordan sütyen ve atlet üstünden kalp dinlemesini bekleyen cahil insanların günlük problemidir.