şükela:  tümü | bugün
  • kemal kılıçdaroğlu'nun man adası belgeleri ile ilgili son bir haftadır her konuşmasında cb'na hitaben kullandığı cümle. kimse kusura bakmasın ama çok bayağı durmaktadır bu tarz. ortada çok önemli belgeler var zaten. iktidarın başındaki isimle olan muhaliflik ilişkisini bu sözler ile sürdürmek hangi taktik stratejinin ürünüdür? çok rahatsız edici bir üslup bu. yanlış anlaşılmasın. iktidar ya da cb açısından söylemiyorum. kılıçdaroğlu iktidarın icraatleri ve şu son dönem yaşananlar sonrası bu lafları ile kendi seçmenini rahatsız etmektedir. "gözlerinden öpüyorum, doktorunu yanına al belgeleri açıklıyorum" falan. sabahtan akşama hakaret yiyorsun, dava açılıyor ve sen gözlerinden öpüyorsun. ne farkın kaldı konuşurken hala el sallayarak bağıran devlet bahçeli'den? ülkenin çok sağlam bir muhafelete ihtiyacı var. gözlerle işimiz yok.

tanım: çok avam, itici duran sözlerdir.
  • türkiye cumhuriyetinde yapılan siyesete göre aşırı bi bayağılığı yok bence. televizyonlarda sürekli birbirine çamur atan hakaret eden koca koca takım elbiseli adamları kadınları izlerken ben utanıyorum. zeka ürünü olmayan bazı sözler herkesin vatandaşı kandırmaya çalışması çok net hatırlanması gereken geçmiş olayların bariz şekilde yalanlanmasına tepkilerin verilmemesi bu siyasetcilerin muhataplarının da bu durumu hak ettiğinin bir göstergesidir bence. sahi ben kimim ki? devletin işleri aksamasın diye dönen çarklardan sadece birisiyim. hayatının çoğunu bu işe adamış bu işe girmek için ömrünü vermiş yine gününün yarısını bu işe harcayan birisiyim. neden?geri kalan diğer zamanda rahat edebilmek adına. peki diğer zamanda rahat mıyım? değilim rahat olmak için televizyon izlememeyi seçtim ama gittiğim her yerde yine maruz kalıyorum bu siyasete.