şükela:  tümü | bugün
 • asla kullanmayı düşünmediğim, kafasına göre bir gecede paralı olup bir anda tekrar ücretsize dönebilen site. **
  atama sürecinin ortasında evrak işleri ile uğraşırken zaten belirsizlikler içinde kıvranmış bir döneme bir gecede paralı yapar siteyi bir videoyla.

  sahibi facebook sayfasından işine gelmeyen yorumları siler, ekşi sözlükte kendisi veya başkaları aracılığı ile yorum yapan yazarlara hakaretamiz mesajlar atar/attırır. hatta işine gelmeyen formata uygun entryleri bile gerekçesiz sildirir. "silkelemek" kelimesinin gge sebebi olabileceğini öğrendim sağolsunlar. tdk

  bağışlar buralara mı gidiyor acaba diye merak ediyor insan.*

  edit: özellikle kullanım şartnamesindeki bazı maddeleri okursanız siz de oraya yazdığınız hassas kimlik bilgilerinin ve iletişim bilgilerinizin kimlere satıldığını merak edeceksinizdir.*** şu karışık dönemde bu kadar kimlik bilgisini bu kadar gizlilik vaadetmeyen bir organizasyona vermek ne kadar doğru, onun takdirini size bırakıyorum.
 • yukarıdaki yalanlar kendi sayfası denilen facebook grubunda yazılsa eminim silinmeyecek olan websitesidir (link). çok insana fayda sağlamış, çok insanın teşekkürlerine mazhar olmuştur. yukarıdaki gibi saçmalıkları yazanlara rağmen, fayda sağlamaya da devam etmesi umulmaktadır.
 • devlet hizmet yükümlülüğü tercih simülasyon sitesi.

  kuraya girecek hekimlere ithafen yazıyorum; tercihlerde fikir sahibi olmak için başvurabilirsiniz, ancak buraya güvenip tercih yapmanızı pek tavsiye etmem. gönlünüzden neresi geçiyorsa yazın gitsin.

  intern’lük zamanında her türlü çakallığını gördüğünüz meslektaşlarınız burada da boş durmayacak. tek kişilik kontenjanları dolu gösterecek, son saatlerde ikinci sıraya alarak akıllarınca kendini garantiye alacak veya buna benzer aklınıza dahi gelmeyen nice küçük hesapların peşine düşecekler. ne kadar meslek dayanışması deyip paylaşımda bulunursanız o kadar istismar edilirsiniz.*

  zaten gireceğiniz kura aynı kura; suistimale bu denli açık bir simülasyona girip orayı kaç kişi yazmış, burayı kimler doldurmuş diye tercih mühendisliği kasacağınıza istediğiniz yeri yazın gitsin. herkesin şansı eşit, genel kura da dünyanın sonu değil. unutmayın, siz hayatınızı insanlığa adayacağınıza ve insanlar arasında ayrım gözetmeden her şartta mesleğinizi layığıyla icra edeceğinize dair bir söz verdiniz.

  ayrıca hepiniz zeki gençlersiniz, tus ya da dhy gibi konuları sektör haline getirip avanta peşinde koşanlara karşı uyanık olun.

  (#71171114: oh jesus! sahibi de buradaymış.)

  edit: ayrıca yalan beyan olarak itham edilen başlığın ilk entry’sinde anlatılan ücret hadisesi anlatıldığı şekilde yaşanmıştır.
 • (bkz: isa basan)