şükela:  tümü | bugün
 • asla kullanmayı düşünmediğim, kafasına göre bir gecede paralı olup bir anda tekrar ücretsize dönebilen site. **
  atama sürecinin ortasında evrak işleri ile uğraşırken zaten belirsizlikler içinde kıvranmış bir döneme bir gecede paralı yapar siteyi bir videoyla.

  sahibi facebook sayfasından işine gelmeyen yorumları siler, ekşi sözlükte kendisi veya başkaları aracılığı ile yorum yapan yazarlara hakaretamiz mesajlar atar/attırır. hatta işine gelmeyen formata uygun entryleri bile gerekçesiz sildirir. "silkelemek" kelimesinin gge sebebi olabileceğini öğrendim sağolsunlar. tdk

  bağışlar buralara mı gidiyor acaba diye merak ediyor insan.*

  edit: özellikle kullanım şartnamesindeki bazı maddeleri okursanız siz de oraya yazdığınız hassas kimlik bilgilerinin ve iletişim bilgilerinizin kimlere satıldığını merak edeceksinizdir.*** şu karışık dönemde bu kadar kimlik bilgisini bu kadar gizlilik vaadetmeyen bir organizasyona vermek ne kadar doğru, onun takdirini size bırakıyorum.
 • yukarıdaki yalanlar kendi sayfası denilen facebook grubunda yazılsa eminim silinmeyecek olan websitesidir (link). çok insana fayda sağlamış, çok insanın teşekkürlerine mazhar olmuştur. yukarıdaki gibi saçmalıkları yazanlara rağmen, fayda sağlamaya da devam etmesi umulmaktadır.
 • (bkz: isa basan)
 • hekimlerin çıkarları uğruna çirkinleştikleri, mecburi hizmette istedikleri yerlere atanmak için utanmadan birbirlerine tehdit mesajları atmak ve gözdağı vermek için kullandıkları bir site. aslında herkesin istediği mecburi hizmet yerine atanması açısından baya yararlı olacak olsa da burası türkiye olduğu için maalesef bir şeyi amacına uygun kullanmaktansa çakallık yapmayı tercih eden insanlar yüzünden suistimal ediliyor.
 • iyi düşünülmüş, iyi planlanmış ve iyi tasarımlı bir site ama.. (burada koca bir ama var)
  sitenin yapısındaki en büyük problem bir yeri tercih ettiğini belirttiğinde kabak gibi isim soyisimin ortada olması. süreç içerisinde çeşitli mesajlaşma uygulamalarının grupları da kullanıldığı için bazı kendini bilmezler sizin telefonunuza kadar bulup gece 4te rahatsız etme hakkını kendinde bulabiliyor.
  istediği yere yerleşmek için bazı insanların nasıl çirkinleşebildiğini görseniz şaşarsınız.

  ayrıca sitenin diğer sıkıntısı; sitede gitmek istediği yeri başkasından daha önce belirten kişi zaten atanmış ve o tayin yerinin sahibi olmuş psikolojisine bürünüyor ve tercih etmeyi düşünen başkalarını hak gaspeden, önünü kesen kişi olarak görüp ona göre tavır ve ruh haline giriyor. bu çok tehlikeli çünkü mesai arkadaşı olma ihtimalleri çok yüksek kişiler bunlar.
  bu site amacını açıkça belirtmeli: ‘arkadaşlar ben burayı istiyorum’
  ve kullanıcılar da şunu anlamalı, sen orayı istediğini önce belirttin diye başkasının isteme hakkını elinden almış değilsin. herkes isteyebilir ve zaten kura olgusunun temeli budur.
  bu atama dönemi artık geçti ama ileridekiler için hem site yönetimine hem de kullanacak olanlara tavsiyem var.

  site hali hazırda bir mesajlaşma imkanı veriyor. kişiler tercihlerini belirtince isim soyisim yerine üye numarası tarzı bir şey veya sadece kişinin baş harfleri görünürse en azından maksimum kişisel bilgi gizliliği sağlanmaya yaklaşılmış olur. tercih yapanlar da mesajlaşmak istediği kişinin telegram veya whatsapp gibi uygulamalardan telefon numarasını bulamayacağı için site içi mesajlaşma daha aktif olur.

  kullanmayı düşünenlere tavsiyem ise özellikle telegrama isim-soyisim belli olacak şekilde kaydolmayın. eğer site yönetimi sizin isimlerinizi yayınlamakta beis görmüyorsa en azından siz kendi anonimliğinizi korumuş ve gecenin bi saatinde rahatsız edilmekten, tehdit edilmekten kaçınmış olursunuz.