şükela:  tümü | bugün
  • bi cümle kurarken karşısındakinin omzuna, ne biliyim koluna vb gereksiz yere dokunan insandır. yapışkandır. rahatsız eder. yakın arkadaşınızın dokunmasından çok farklıdır. sizinle ne kadar samimi olduğu, cinsiyetiniz vb önemli olmadığı gibi sadece kendi önemlidir.
    boş beleş bi insandır. her işyerinde bu ve buna benzer tipler muhakkak ki vardır. insanı temasından iğrendirir, sıklıkla terslense de anlamaz. yüzsüzdür demiş miydim?
  • bu da benim.

sadece tanıdığım insanlar için geçerli tabi ki, omuz kol kolye,bazen koluna ufaktan vurmak kolunu sıkmak boyutunda olabiliyor ama kravat varsa o dev zaafım tutamıyorum kendimi.
  • yakınlığına, samimiyetine derecesine bağlı olarak çok rahatsız edici olabilen insan.

hemcinsim olduğunda da rahatsız ediyor ama karşı cinsten, yakın olmadığım kişilerin bazı dokunuşları resmen taciz hissi yaratıyor. o an için dikkatim dağılıyor, konuştuğum ya da dinlediğim şeye konsantre olamıyorum, göğsüm daralıyor, kızarıyorum, böyle en basitinden kişinin bileğinden kavrayıp bana dokunan eliyle pat pat tokatlamak istiyorum.

sonra yavaşça kolumu, omzumu, artık nereme dokunuyorsa kibarca çekmeye çalışıyorum. o anda kurtulabilirsem ne mutlu. konuşmayı devam ettirebiliyorum. yok eğer kurtulamamışsam "he taaam, taam. hadi ben kaçtım." moduna girip konuşmayı sonlandırarak kaçıyorum.

siz siz olun ne konuşurken ne de normal zamanda insanları rahatsız etmediğinize emin değilseniz dokunmayın. zira dokunduğunuz kişi ben olabilirim. birbirimizi yakmayalım.

(bkz: dokunmak/@tutsky yanchek)
  • amelie filminin son sahnesi der ve susarım. özelikle yönetmeni tebrik ediyorum adam diyalogsuz amelie'nin aşk hayatını ve aşkın tanımını yapmıştır.
  • kişisel alan kavramının ilkokulda zorunlu ders olmasını isteyen biri olarak gereksiz samimi tavrından cinsiyet ayırt etmeksizin rahatsız olduğum insan tipi.

valla en yakın arkadaşım da olsa ben dokunmatik insan sevmiyorum. en yakın arkadaşlarım arasında da yok allah'tan böyle tipler.
  • tanıdık tanımadık kim yaparsa yapsın saçma alışkanlıktır.
    dokunmadan konuşamıyor musun?
    dingil...
  • (bkz: dokunmadan iletişim kuramayan insanlar)
    (bkz: aramaya inanmak)

m.ö 468 yılında kurulan ekşi sözlük'te birinin bu başlığı açmak aklına gelmiştir değil mi?
  • bir bunun suyunu çıkartanlar, bir de dibine girip konuşanlara (bkz: close talker) kılım. ikinci tipi seinfeld çok güzel ele almıştı.