şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • tip fakultesi hastanesi gordugum en guzel (ozel olmayan) hastane.
 • izmir'in ege'den sonra ikinci buyuk universitesidir.. fakulteleri yuksek okullari otlari boklari pusurleri farkli farkli yerlerde oldugu icin egenin kampusu kadar buyuk diildir zira egenin tum fakulteleri binalari sunlari bunlari bornovadaki kampuste toplanmistir.. izmirde ege gibi devasa ve iyi bir universitenin varligindan dolayi, dokuz eylul, ogrenciler tarafindan hep ikinci tercih olarak kalmistir.. ama dokuz eylul'e gidenler devamli kendi universitelerinin ege'den daha iyi oldugu uzerinde dururlar..
  (bkz: ege universitesi)
 • izmir'in orasina burasina dagilmi$ bi universitedir. buca'nin ucra bi ko$esinde yeni bi kampusu yapilmi$tir. rivayete gore ileride bolumlerin cogu bu kampuste toplanacaktir.
 • 1982 orijinli ege universitesinde kopma bir devlet universitesidir...bir kampüs hayatı olmamkla beraber tüm fakültelerinin beyt-ül kent izmirin ce$itli semtlerine serpi$tirilmi$ olmasıda ayrı bir üzücü olaydır..
  tıp fak-narlıderede,egitim-fak bucada,hukuk-fak yine bucada ama biraz dı$ında,yeni hazırlanan ve tüm fakültelerin oraya kaydırılacagı söylenen tınaztepe müh-fak aydın otobanına bakan dağlık bir arazide,ayrıca alsancakdada bir mimarlık $ubemiz varki baba yerdedir,buna ek olarak ege universitesinin icinde de bilg-muh gibi bölumlerimizde mevcuttur...ama bunların icinde 2 tanesi vardır ki en güzel fakülteler bunlardır,buca egitim-fak ve narlıderedeki tıp-fak'leri cok iyidir....ileride özlemle anılacaktır deu ortamı...
 • uzun süredir ege bolgesinin en iyi hukuk, iktisadi idari bilimler ve isletme bolumleri dokuz eylul universitesinde oldugu icin, bu fakulteler cok revactadir. ayrica buca yoresine yerlesen okul, semtin degismesine, gelismesine ve hatta bir vakitler bir buz pateni pistine sahip olmasina da neden olmustur.
 • tınaztepe:
  -işletme fakültesi: ingilizce bölümler (işletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, turizm işletmeciliği)
  -mühendislik fakülteleri : bilgisayar, elektrik-elektronik, çevre, makina, maden, inşaat...
  -fen edebiyat fakültesi: istatistik, matematik, filoloji'ler
  -mimarlık fakültesi

  dokuz çeşme:
  -iktisadi idari bilimler fakültesi: (örgün, ikinci öğretim) işletme, iktisat, çeko, maliye, kamu yönetimi
  -hukuk fakültesi
  -denizcilik fakültesi: denizcilik işletmesi

  buca:
  -eğitim fakültesi
  -meslek yüksekokulu

  alsancak:
  -rektörlük

  inciraltı:
  -deniz bilimleri fakültesi
  ..
  -tıp fakültesi
  - ftr
  -konservatuar
  -güzel sanatlar fakültesi

  hatırladıklarım...
 • web sitesinde güzel sanatlar yetenek sınavı hakkında hic bir bilgi vermeyen bu yüzden izmir dışındaki öğrencilerde kasıntılar meydana getiren, buda yetmezmiş gibi nerdeyse bütün üniversitelerin siteleri gibi herhangi bisayfasını görüntülemek için 20 dakika beklenen üniversite
 • senelerimi verdiğim ve vermekte olduğum, fakültemizin bornovada kampüste olduğu ki sevgili üniversitem...
 • 1982'de tıp fakültesine girdigimde (amanin yasim belli oldu) o siralar yeni yeni kurulmakta oldugundan her yerinde insaatlarin hüküm sürdügü, bu nedenle beni ziyaret eden bir arkadasimin, oolum seni kandirmislar, burasi tıp degil insaat fakültesi diye espiri yapmasina vesile olan üniversite.
 • izmir'in güzide üniversitelerindendir. kampüs ortamı fazla olmasada idare etmeye çalışıoruz. daha toplu ve özenli olmasını isterdik ama tınaztepe'de olacak gibi değil bunu göremeyeceğiz heralde.

hesabın var mı? giriş yap