şükela:  tümü | bugün
  • eğer dilbilimi bilimsel bakış açısıyla incelemek, iyi hocalardan güncel dilbilim kuramlarına ilişkin bilgi edinmek ve mezuniyet sonrası için yeterli donanımla mezun olmak istiyorsanız kesinlikle uzak durmanız gereken bir bölümdür.

hocaları lise öğretmeni kalitesinde ve kafasında, ders programı ne düşünülerek yapılmış belli olmayan, 4 yılınıza yazık edeceğiniz bir bölümdür ayrıca.

eğer gerçekten dilbilim öğrenmek ve ileride dilbilimle uğraşmak istiyorsanız boğaziçi üniversitesinin dilbilim bölümüne gidin. puanınız yetmiyorsa da gerekirse 2 yıl daha hazırlanın ama buraya gelip kendinizi heba etmeyin ama olur da yok ben hazırlanmak istemiyorum diyorsanız ne bileyim ankara üniversitesi dilbilim bölümüne falan gidin. he sırf izmir'e gelmek, takılmak ve bir diploma almak istiyorsanız gelin ama bölümde yer alan über fantastik hocaların sizi kanser etmesi kaçınılmaz oluyor.

mesela burcu, meltem, kamil üçlüsü var ki of ne of, hepsi birbirinden acayip, hepsi birbirinden kalitesiz (diğer hocaların çok büyük bir kısmı da aynı şekilde böyle tabii ama bu vatandaşların seviyesinde değil).

ben bu bölüme sırf zevk olsun diye gelmiş bir insanım, mesleğim falan var yani ama kanser oldum resmen hatta keşke daha detaylı araştırsaymışım da bu bilgileri edinseymişim dedim. hiç kendimi yormazdım.

eğer bir kişi bile bu yazıyı görüp deü dilbilim bölümünden vazgeçerse bana bir kutu çikolata falan göndersin çünkü o kişiyi kanserden kurtarmış kadar olacağım. sırf puanım tutuyor diye geliyorsanız bu sizin bileceğiniz iş tabii ama bence hiç gelmeyin, sonunda çok yüksek ihtimalle mutsuz ve hayattan bezmiş kadar olacaksınız.