şükela:  tümü | bugün
 • mimari ve teknoloji açısından gayet başarılı olan hastane. bazı bölümleri gerçekten çok başarılıyken* bazı bölümleride bir o kadar başarısızdır. eğitim görevlileri içinde aynı şeyi söylemek mümkün. bir tarafta hem hasta hemde öğrencilerle gayet güzel diyalog kuran hocalar diğer tarafta ise hastanede parmakla gösterilen hocalar*... her üniversite de olduğu gibi burada da işlerin büyük kısmı intern*lere düşmektedir. deütf acil servisi, antalya üniversitesi tıp fakültesi acil servisi ile beraber türkiyede dünya standartlarını yakalayabilmiş yegane 2 acil servistir.
 • konumu geçmişte sessizliğe yatkın olması nedeniyle başarılı bir hastaneydi. ancak zamanla karşısına düğün salonu açıldı,otogaz açıldı, otellerdeki düğünlerin havai fişekleri yaz boyu devam etti, karşısında hafriyatçılar ortaya çıktı. şimdilerde tüm bunlarla karşı karşıya kalan, içeride hastaları kocaman binaya karşın hiçbir insanoğlunun farketmediği üniversite hastanesi.
 • hiçbir zaman ilaç kokusu almadığınız 24 saat durmadan temizlenen bir hastanedir.
 • ögretim üyelerinden randevu alınarak * tedavi olunabilinen hastane. daha doğru tanı konulmasını ve hastane koridorlarını daha az aşındırmak isteyenler tercih edilebilir.
 • tepesinde bulunan kocaman hastene isminin altındaki, atatürk'ün "beni türk hekimlerine emanet ediniz" yazısı içler açısı halde, florasanı* patlamış şekilde göze bayıtor. sürekli yanıp sönüyor günlerdir. kaç kere söyledik düzeltmediler.

  (bkz: ah be sözlük bir sen kaldın beni dinleyen)

  düzenleme: geçen hafta* düzelttiler sonunda, şu an sağlam.
 • ışıklı isim tabelası yine bozuk hastane.

  bu sefer de tabelanın "doku" kısmı yanmıyor: z eylül üniversitesi tıp fakültesi hastanesi şekline dönmüş.
  yuh be!
 • korkunç yoğunluğa rağmen bir şekilde adam akıllı muayene olunabilen ve mahşer yerini andıran merkez laboratuvarında tahlilerinizin alınabildiği hastane.* ayrıca laboratuvar sonuçlarınızı online olarak alabilmektesiniz. *

  http://www.hastane.deu.edu.tr/

  http://194.27.55.14/hastane/laboratuar/
 • merkez laboratuvarının komutanları sayesinde titreyerek iş yapan laboratuvar çalışanlarına sahip hastane. öyle ki, komutanın vizite saatinde ortalık "tamamen" toparlanır, önlükler iliklenir, varsa yeni önlük giyilir, gereksiz insanlar kovalanır, masalar silinir... komutan kapıdan giriş yaparken kulağınıza, şişt! susun, geldi geldi, sesleri çalınır ama kasıldığınızdan, sesin nereden geldiğini anlayamazsınız.. yanınızdaki görevlinin ne olur bu sefer azarlamasın, bağırmasın, laf sokmasın dediğini duyarsınız, elinizden bir şey gelmez. ayrıca bu komutan yüzünden bölüm değiştiren, yüksek lisansı bırakan öğrenciler de bulunmaktadır. bu durum hastalara düzen olarak yansırken, çalışanlara iş yerinde cinsel olmayan taciz olarak yansımaktadır. komutanı afişe etmek vardı ama yeter kustuğum. (bkz: sözlüğe kusmak)