şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1978 yılında ege üniversitesine bağlıyken 1982 yılında dokuz eylül üniversitesinin kurulmasıyla bu üniversiteye geçen,tam dört defa bina değiştiren,12 eylül darbesinin faşist kadrolaşmasının dorukta olduğu seksenlerin başından sonlarına kadar, gerek öğretim üyeleri gerekse memur kadrolarının faşistlerle dolu olduğu,ömrümün en güzel yedi yılını çalan* son yıllarda bize çektirdiklerini affettirircesine aktif ve çağdaş öğretime geçen,hakkımı helal etmediğim,kaderin cilvesi ekşi sözlüğe ukte olmuş,dayanamayıp entrylediğim fakültem*
 • buca'da idi bir zaman.
  karşısındaki parkta dolaşılır, çapraz üstündeki temple'da bilardo-okey oynanırdı.
  bodrum katında masa tenisi oynanan kuru bir binası vardı.
  ögrenci işlerinde ışık mıdır nedir, hakkında göte girmeyecek tanım yapması zor bir memur mesai harcardı.
  arada bir kantinimsisindeki sol tandanslımsı öğrencimsilerin sazlı sözlü eylemimsileri polislerce engellenir, akabinde kendileri fakülte ve kampüsten dışarı çıkarılırlardı. tüm olan biten kadrolu polis amatör fotoğrafçı birince şakır şakır fotoğraf karelerine alınırdı.

  masalara ve ağaçlara çakıyla bişeyler yazanları, pike çekenlerle taş çalanları, raketlerin kaplamalarını koparıp toplara "abanan"ları, burnu kalkık memurları, kantindeki bayat çayları, akortsuz bağlamayla kafa sikenleri* ve patlayan flaşları sevmezdik.
  oysa merhamet belki ince belli bir bardaktaki tortudaydı, belki parktaki sinsi rüzgara boyun eğen akasya fidanınındı gelecek ey sevgili..

  (bkz: cezmi ersöz gibi yazi yazma rehberi)
  yahut
  (bkz: nihat genç gibi yazi yazma rehberi)
 • hasanağa parkı'nın karşısında deu iibf ve yabancı diller bölümü ile aynı kampüsde yer alan fakülte. dört katlı soğuk beton binanın giriş kapısının hemen karşısında bir adalet meleği heykeli bulunur. küçük bir kafetaryası, kütüphanesi, sınav zamanı haftasonu da açık tutulan okuma odası ve her katında pdö sınıfları bulunur. ayrıca üçüncü katı deu adalet yüksek okulu için ayrılmıştır. son dönemlerde başka bir yere taşınacağı konuşulmaktadır.

  web adresi için:
  http://web.deu.edu.tr/hukuk/index.htm
 • aktif eğitim sistemi sayesinde eğitim kalitesinin düştüğü hukuk fakültesidir. an itibari ile dekanı iş hukuku profesörü polat soyerdir.
 • iktisadi ve idari bilimler fakültesinin kampüsü içerisinde sığıntı olarak eğitim vermeye çalışan 1200 öğrencinin bir binada eğitim almaya çalıştığı geleceğin hukukçularını yetiştirmesi beklenen fakülte.
 • öss den önce her hukuk fakültesi gbi hayalleri süsleyen,gidildiğinde ise hiçte öle bulunmayan,saçma bi probleme dayalı oğretim sistemi bulunan,bu sene siistemi değişip,pdölerinin 50 kişiden oluştuğu ve sınawlarınında klasikleşip öğrencileri oturttuğu ders çalışma ve oğrenme amacı güden mekan..
 • aktif eğitim ile klasik eğitim sistemini bir vücutta bütünleştirmeye çalışırken error vermiş ve verdirtmiş fakülte.
 • yeni dekanı yusuf karakoç'tur.
 • 1978 yılında önce ege üniversitesi bünyesinde açılan, daha sonra 1982 yılında dokuz eylül üniversitesinin kurulmasıyla bu üniversite altında yerini alan fakülte. halen buca dokuşçeşmeler kampüsünde eğitim vermektedir. dünya üzerinde aktif eğitimin uygulandığı iki hukuk fakültesinden biridir. aktif eğitime geçilmesinden sonra teorik bilgileri vasat, pratikte ise oldukça başarılı öğrenciler yetiştirmeye başlamıştır. çeşitli baroların ve hukuk otoritelerinin düzenlediği bütün kurgusal duruşma yarışmalarında birincilik elde eden öğrencilere sahiptir. bunun dışında özellikle fakülte binasının ve altyapısının yetersizliğiyle ilerlemekte güçlük çekmektedir.
 • kazanıldığında hayal kırıklığı yaratmış, sonrasında pdö ile sevilmiş nispeten benimsenmiş, pdönün çöküşü ve bucanın alakasızlığı ile son sınıfta insanı bezdirmiş okuldur. yine de öğrenciye bazı hocalarıyla hukuk adına güzel şeyler katmış, türkiyenin en sorunlu
  --- spoiler ---
  125 kişilik amfiye 250 kişi sığdırmaya çalışmak, kütüphaneye yüksek lisans öğrencisi olmadan girememek, bini aşkın öğrenciye sadece 100-150 kişilik bir çalışma salonu tahsis etmek,
  --- spoiler ---
  ama bir o kadar da en iyi fakültelerinden biridir.