şükela:  tümü | bugün
 • bir sevgili dostumla aramizda gecen konu$ma..kendisi dokuz eylul makine muhendisliginde ogrencidir...
  (h= hidelgo, n= necati)
  h: abi naber..nasıl bu sene? kaca gectin? *
  n: ya sorma $u soruyu abi...1' e , 2' ye, 3' e ve 4' e gectim i$te...7 yildir ayni..
  h: ee..sinif nasil? guzel kizlar var mi? *
  n: var abi..bi tane var..onun da biyikları var...
 • artik ucuncu sene miydi, besinci mi hatirlamiyorum, bolumden* bir arkadasimla ders cikisi gunun son enerjisi ile eve donus icin otobus duragina dogru yuruyorduk. adi turkce olmayan o yerin* onunden geciyorduk ki bu bolumu tanimlayan laf dokuldu agzindan (sabahtan beri cafede ayni masada oturan ogrencilere(?) bakarak): "abi bunlar mi universite okumuyor yoksa biz mi, bilemiyorum."

  (bkz: #11701860)
 • motorlar, makina elemanları i-ii, mekanik titreşimler nedeniyle eskiden öğrencilerin azap içinde yaşadığı bölümdü.
  sonradan bu derslerin bir kısmı seçmeli oldu da insanlar daha genç mezun olmaya başladılar okuldan.
 • dokuz eylül üniversitesinin kurulduğu 1982 yılında ege üniversitesinden koparak kurulmuştur. bu yüzdendir ki hocalarının çoğu ege mezunudur. kadro olarak da ege bölgesinin en sağlam makina bölümüdür.
 • hamza bulut adlı bir matematik hocasına sahip olduğundan sene içinde matematik 1 ve 2 derslerine girmenin anlamsız olduğu bölümdür.ayrıca özta adlı müthiş bir kıraathanesi vardır.
 • herhangi bir açıdan sorunlu olarak nitelendirilemeyecek hoca sayısı %5 ila %10 arası değişen bölüm. asistanından yardımcı doçentine, doçentinden profesörüne kadar herkes işleri nasıl zorlaştıracağını düşünüyor, hepsi öğrenci ağzını sıçılacak yer olarak görüyorsa, aynı derecede çalışan iki öğrenciden biri bir hocadan aa alırken diğeri dc' ye zor bağlıyorsa bu bölüm seçilmez arkadaş. gelmeyin lan.

  bahsetmeden geçmemek lazım, bu bölümde öyle dersler vardır ki aldığınız hoca ile dersin müfredatı değişir, birinde 25-30 arası çıkan ortalama diğerinde diğer müfredatla 65 çıkabilir. hocaları arasında anlaşmazlık vardır, dinci kesim ve atatürkçü kesim olarak kendi aralarında ayrılırlar birçoğu birbiriyle selamlaşmaz bile, derslerin 5er dakikalık kısmını birbirini çekiştirmek kullanırlar. bir dersten sene başında karşısındaki kitlede kimin ne derecede başarılı olduğunu hiçbirşeyi bilmeden 4 kişiyi geçireceğini söyleyip 3 kişiyi geçireni de vardır. (bkz: statik)(bkz: seçil erim)

  (bkz: çok dertliyim be sozluk)
  (bkz: nuri kayansayan)
  (bkz: hamza bulut)
  (bkz: aysun bulut)
  (bkz: mustafa sabuncu)
  (bkz: erol uyar)
 • ilk senemin ilk döneminde mat1'den kalmıs olduğum bölüm. diğer derslerimin iyi olması bana teselli olmuştur ama lise konularından oluşan matematikten kalmak gerçekten sinir bozucu.
  (bkz: hamza bulut)
 • yanılmıyorsam ege makina'nın aksine ege üniversitesi bornova yerleşkesi'ne konuşlanmıştır.

  [ek:bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler; ege makina da bornovadaymış, stajdaki 9 eylüllü arkadaş yanlış aksettirmiş.]
 • teknik resim dersinde antet doldururken okulun adı yerine sığsın diye deü müh fak mak müh böl yazarsınız bu bölümde.. bunu okuyabilen i de mezun ediyorlardı bi aralar..
 • "ölmeden önce görülmesi gereken 100 çirkin adam" kadrosunda yaşanan boşlukları safları sıkıştırırcasına ,ışık hızıyla dolan bölüm...