• icinde 9 tane kusur birden bulunduran hareket.

örnek:

sigortasi gecmis, kabak lastikli ve calinti arabayla ehliyetsiz, alkollü ve emniyet kemerini baglamadan tek yön yola ters yönden asiri hizda girip cep telefonuyla konusurken polise yakalanmak.
  • yapmasi çok zor olan hareketlere denir. olacak iş değildir hatta, düşünsene bir hareket yapacaksın içinde dokuz tane kusur olacak. benim bildiğim işte açgözlülük, şehvet, ahizeye üflemek, sinemada haşır huşur mısır yemek falan derken yedi tane ediyor zaten. sen bir hareketinle bunların hepsini yapıp iki tanesini de iki kere yapacaksın yani. benim pek aklıma yatmadı.
  • on tanedirler...
  • hareket-ül tis'at-ül kusuriyye....
  • fifa nın salladığım anlaşılmasın diye küsürlü vermediği, tam olarak 9.64 olan harekettir.ondalık kısmı 5ten büyük olduğu için artık 10 kusurlu hareket olarak tescillenmiştir.
  • cenk & erdem'in yer aldığı, eğlencelik reklam projesi. 9 küsürlü hareket şu şekildedir:

--- spoiler ---
    - faul / arkadan müdahale
    - ağla / çemkir
    - lamba / öp / sev
    - sepet / tenis / raket
    - soyun
    - kork / ring
    - balyoz / sopa / manyak / psikopat / kan
    - vur / kavga / dövüş / kafa
    - tükür / balgam
    --- spoiler ---

efenim aynı zamanda eğlencelik komutların ise şu biçimde vuk'u bulduğu bir online reklam hedesidir:

- türkü
    - oku
    - gol / sevin / gol sevinci / şampiyon
    - ?
    - nbr / naber / slm / selam / günaydın / nasılsın
    - pisicik / şarkı
    - davul
    - oyna / köpek
    - yürü / koş / hareket
    - al / ver / koyun
    - rusça / geyik
    - top / futbol
    - basketbol
    - ye / doy / ruffles / cips
    - yat
    - uyu / zıbar
    - kalk
    - gel / yaklaş
    - git / sus / çık
    - söyle (3 farklı versiyonu var)
    orta kulak
    pisicik
    limon
    - orta / şut
    - konuş / muhabbet
    - hopla / zıpla / sıçra
    - cenk
    - erdem
    - kim / ben / ben kimim / mehmet / ayşe
    - cenk erdem / cenkerdem
    - iyi / güzel / süper / bravo / muhteşem
    - sık / boğazla / boğ
    - çığır (2 farklı versiyonu var)
  • küfredince cenk bey cellaleniyor. erdem tutmasa...

bulduğumuz komutlar: tükür, oyna, müzik, davul, rusça, gel, git, yat, zıpla, koş, futbol, basketbol, sopa, gol, cenk, erdem, cenk erdem, kedi, dans et...
  • eski bir futbol terimidir. artik kontrolsuz sarj da kusur sayildiğından 10 taneye çıkmıştır
  • say deseler kimsenin sayamayacağı hareketlerdir. kimse bilmiyor tamamını. google amcaya bakmadna söyleyebilir misiniz? hayır tabi ki!
hesabın var mı? giriş yap