şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapınca götün arşa uzandığını sana insanlar var.

  ben yaptım... manasız tepkiler gördüm.
  lakin "bize özgürlük verdi... onun sayesinde buradayız... onun için saygı duruşunda duruyoruz. sen de dur!" diyen adamların yürüyen bir kişinin özgürlüğünü alması da pek ironik.

  hani özgürdük kamil?
 • babası ağzına sıçarken bir "ama" bile diyemeyen kimileri için,
  çok büyük bir marjinallik ve özgürlük göstergesidir..

  yürür gider işine, yapmadığı bir hata için patronundan küfür yer, kendisine hakaret edilir ama lütfen, kendisi hem marjinal hem özgür kimsenin ona böyle davranmaya hakkı yok..

  aslında olay kişinin kendisinde bitiyor.. saat dokuzu beş geçe sen durman gerektiğini düşünüyorsan ancak bundan yakınırsın.. gerekmiyor ki arkadaşım? gerektiğini söyleyen sensin? peki o zaman neden durmuyorsun? hayır, yok, gerektiğini düşünmüyorsan neden yakınıyorsun?

  hazır "dur" demişken.. bir kişiyi daha bugün rahmetle anıyorum, adını söylemeyeceğim, şöyle bir söz söylemiş kendisi:
  "insanoğlu tuhaftır, her bir lafı kaldırmaz.. ibne dersin kızar da sikersin aldırmaz.."
 • benim gözümde ramazan'da oruç vakti dışarıda yemekten bir farkı yoktur. dolayısıyla yadırganmamalıdır, kişinin kendi özgürlüğüdür.

  aslında bu olay kemalizm'in bir din olduğunun kanıtıdır. bunu yadırgayan yobaz kemalistlerin, oruç vakti yemek yiyenleri tartaklayan yobaz müslümanlardan bir farkı yoktur bence.
 • bu yıl da uykuda olduğum için gerçekleştiremediğim eylem.. belki de gerçekleştirmişimdir.. bilmiyorum..
 • saat 9:05 de herkes durup sirenler çalınca korkup sağa sola koşmaya kendi kendine bağırmaya başlayan adam gördüm bugün.
  bilmediği için anlamamış olan da çok ki,nihayetinde ilim irfan yuvası olan bir ülke değiliz.
  kastından ve cehaletinden saygı duruşunda bulunmayanları da çok istemesek de "eh bunlar da var " deyip kabul edeceğiz.

  yoksa karnımıza ağrılar sokmaya gerek yok bunlara da kafayı takıp.
 • kardeşim bizde saygı duyuyoruz ama saat 9u 5 geçe ayakta dikilerek "bakın ben saygı duyuyorum" diye milletin gözüne sokmuyoruz. şu an öyle bi hal aldı ki bu durum, bunu siyasi yorumlayanlar var. ne alakası var kardeşim ben toplumun bu saçma tabuları yıkması gerektiğini düşünüyorum. insanlar dikiliyor aman bende dikileyim tip tip bakmasınlar düşüncesiyle dikilenler var. trafikte aracından inip dikilenler var. yapmayın etmeyin şu tabuları yıkın. ben 9u 5 geçe dikilmedim diye vatan haini değilim.
 • 365 günün birinde 1 dakika durmayarak tabuları darmadağın eden beyinleri bize sunan başlık. vay amk ne büyük iş yaptın, bir devrim gerçekleştirdin. isteyen durur istemeyen durmaz hacı, zaten cezası yok, durmayanı döven de yok ilkel dinciler gibi. ama kendini de bir b.k zannetme tabu mabu diye. bizim memleketin isyankarı de pek sefil oluyor ya.
 • 1 dakika ayakta dikilmekten şikayet edenler, ezan okununca ayağını indir, yattığın yerden doğrul, müziği kapat, televizyonun sesini kıs diyenler genelde. tabular demişken, yıkılacaklar listesinde 'saygı duruşu'ndan(!) daha önce gelen saçmalıklar var.
 • (bkz: orospuluk)
 • zorla durdurmuyolar en azından şükret yürürken.

  yavşak davranışı.