şükela:  tümü | bugün
  • ikiyüzlülüktür. 11 şubat 2020 tatil.com dolandırıcılığı başlığında bir örneği görülebilir. insanlara dolandırıcı diyorsan arkasında duracaksın. “sizinle artık işim olmaz” deyip kapatacaksın. madem sana göre dolandırıcı bir firma, neden hala çalışmaya devam ediyorsun? kim bilir başka kaç kişi mağdur oldu bu firmada. senin işin çözüldü diye binlerce kişinin okuduğu entry'de teşekkür et konuyu kapat. ne güzel iş.

edit: yeni edit'le birlikte teşekkürler silinmiş. ilk hali: https://i.vgy.me/wozemp.jpg
  • haklısın +1
  • ikiyüzlülüktür, ibneliktir diyecektim. coşup ayarı verecektim.
    fakat ben bu durumda olsam ne yapardım diye düşününce eleştiremedim. birebir yaşamadan asıp kesmek kolay.
    gerçi işimin çözüldüğünü belirtirdim de, sözlük üzerinden teşekkür etmezdim sanırım. "sanırım" diyorum. çünkü, işimin çözülmesi kaynaklı rahatlamanın verdiği huzurla ne yapardım bilmiyorum.
  • teşekkürü sorunu çözen ve özür dileyen müdürlerine etmiştim, sorunu çıkarana nasıl itiraz ediyorsam, sorunu çözene de teşekkür etmek çok doğal. ama yine de teşekkürü kaldırdım.

yazı ise aynen duruyor ve müdürlerine de yazıyı silmeyeceğimi belirttim.
    sadece editle sorunu çözen kişiye teşekkür etmiştim ve sorunun çözüldüğünü duyurmuştum. çözüldüğü halde çözülmemiş gibi yapmak yakışmazdı çünkü.

bu protestoları bence sorunu çözülünce entry'sini silip kaçanlara yapın.
    benim yazım aynen duruyor. ben durdurkça da duracak.
  • yazar ilk entry'e dokunmadan üst edit yapıp gelişmeleri aktarmış. burada bir sıkıntı göremiyorum.

ama olayın personele yıkılması tamamen rezillik. ezberletildiği belli bir şekilde her soruya "isterseniz dava edebilirsiniz" diye cevap veriliyor.

özür dileyip, bütün suçu personele atan yetkililer bundan habersizdi öyle mi?

ya yazarın ekşi sözlük hesabı olmasaydı? ya da açtığı başlık tutmasa ve gündeme gelmeseydi? milleti dolandırın, göze batınca da özür dileyip suçu personele atın. ne güzel dünya.