şükela:  tümü | bugün
  • yazarın kısa haykırışı: sizin gibilerin profesörlüğüne de öğreteceği bilime de lanet olsun! böylelerin sadece diploması yakılmamalı oy hakkı da iptal edilmeli!

başlığın tamamı: terör yalanıyla telefonla dolandırılan profesörlerin diploması yakılsın!

son olay: “terörden suç dosyanız var” diyerek psikiyatri uzmanı prof. esin cantez’i kandıran sahte polisler, 2 haftada bankadaki parasıyla mücevherlerini aldı, dairesini sattırdı. ev parasının 1 milyon 860 bin tl’sini kaptıran cantez’in 1 milyon 700 bin tl’sini bankacı kurtardı!

eskiler:- 2013’te ünlü kardiyolog prof. dr. canan karatay, telefon dolandırıcılarına 50 bin dolar ile 10 bin lira kaptırdı.

- 2015’te ünlü ceza hukukçusu prof. dr. erdener yurtcan, telefonda kendisini başsavcı olarak tanıtan sahtekâra 4.5 milyon lirasını verdi.

- 2016’da samsun’da profesör karı-kocanın 100 bin liralık ziynet eşyası ile 3 bin euro ve 900 dolar paralarını alan 2 dolandırıcı, ankara’ya kaçarken yakalandı.

- 2017’de kayseri’de ilahiyat profesörü 48 yaşındaki ü.g., 1 milyon 55 bin lira kaptırdı.

- iran’da bir üniversitede dekanlık yaparken emekli olup istanbul’a yerleşen 90 yaşındaki prof. hüsrev mellah da 2017’de “sahte para operasyonu yapıyoruz” diyen dolandırıcılara 2 milyon lira verdi.
  • hangi diplomalarının yakılmasının istendiği belli olmayan bir istek. lisans mı, yüksek lisans mı, doktora mı? bunlardan birine sahip olup da dolandırılan ama prof. olmayan binlerce kişiyi ne yapmalı?
  • daha çevreci bir çözümü var: khk ile ihraç edilsin, yurtdışı yasağı konsun. bunlar aydın mı be, bunlar prof mu be diye hönkürülsün. üç aşağı beş yukarı aynı kapıya çıkıyor.
  • bak dostum her kandırılan dolandırılanın oy hakkını elinden alacaksak bu iş çok tehlikeli yerlere gider rtük devreye girer kanını emer sonra çok pişman olursun. bu insanlar o diplomaları uyanıklıkları sayesinde mi aldılar? neden yakıyoruz diplomayı anlamadım.
  • bu basligi acan yazarin beyni yakilmis, o kesin.
  • milyonluk profesörler diye bir başlık daha şık olurdu..
    hani para yoktu bu işlerde?
  • teröre adın karıştı denilerek parasını kaptıran bir psikiyatr'ın anlatıldığı girinin başlığı neden bu şekilde bir başlık altında verildi? bu olayın dolandırılan profesörlerin diploması yakılsın başlığıyla verilmesi bana ilk girilerin silinip başlığın başa kaldığı sözlükteki hain aktroll-feto ortaklığını ve sözlükteki tuzaklarını akıllara getirse de ben yine de bu başlığa yazacağım. muhtemelen ilk giriler silinebilir ama kısaca bahsetmek gerekirse psikiyatr profesörünün teröre adınız karıştı denilerek telefonda dolandırıcılar tarafından kandırılması, parasını kaptırması hadisesine yazarın verdiği tepki

eğer bu olay gerçekse bu adam, ne cahiller var ya telefonla arayıp terörden kaydınız var denilerek kandırılabiliyorlar diye komik bulduğumuz sıradan yurdum vatandaşı değil, bu adam psikiyatri profesörü, kimin hasta olup olmadığına karar veriyor.

nokta.

altını siz doldurun.

hala gerçek olabileceğine inanmıyorum fakat bu haber gerçekse hakikaten durum çok vahim.