şükela:  tümü | bugün
  • valla diğerlerini bilmem ama evlilik zamazingosuyla dolandırılanlarla ömür boyu dalga geçebilirim empati falan filan da yapama.gerçi düşene bir tekme gibi oluyor.adam kendini kabul ettirebilmek için servet ödüyor yine olmuyor.gerçi şimdiki evlilikler de aynı kapıya çıkıyor ama en azından tapusunu almış oluyorsun pahalı bir tapu olsa da duruyor yanında.
  • düşünme ve değerlendirme yapma yetisine sahip olmayan yüzeysel insan davranışı. bi nevi hayvanlık, itlik, serserilik.
  • bir daha dolandırılmasın diye tabiki de.olayı travmatik hale getireceksinki olay sürekli aklının bir köşesinde olsun.
  • 2020 yılında kafasını kullanamayan herkesle dalga geçerim.devir inanma değil düşünme devri.
  • dolandırılma sebebi açgözlülük ise dalga geçmek ayıp değil benim için.
    fakat insanların çaresizliklerinden, zayıf anlarından faydalanan umut tacirleri için devlet ve hukuki mekanizmalar olmalı zaten. devletin mafyadan farkı budur.
  • sahtekar, tamahkarı bulur.

babam kirk douglas'ın vecizesidir. hollywood'dan kazandığı milyon dolarları kaptıran nice celebrity'te tanık oldu gözlerim.

ben dalga geçmem, çünkü başkalarına o kadar önem vermem.
  • orijinali internette 250-300 tl civarına satılan bir ürünü 150 tl'ye instagram'dan almaya kalkarsan, üstelik bir alana bir bedava gibi almaya kalkarsan kusura bakma ben de gülerim. ben orijinal değilim diye bağırıyor o ürün.

hayır 250-300 tl veren adamlar salak, bir sen akıllısın öyle mi?

tanım: yeri geldiğinde haklı olunan bir eylemdir.
  • bir daha yapmamasi icin yapilmasi gerekendir.

cevrenizdeki insanlar dolandirildiginiz icin sizinle dalga gecerlerse artik dolandirilmamak icin iki gerekceniz olacaktir;
    1- para kaybetmemek , 2 - dalga gecilmemek

sizinle alay eden kisi guzel insandir , bi daha para kaybetmenize engel olur.
  • amerikali unlu bir dolandirici*, "durust bir insani dolandiramazsiniz" demisti. keza sulun osman'in "beni dolandirmaya calismayan kimseyi dolandirmadim" lafi var.

ciftlikbank magdurlari calismadan hayvan gibi para kazanip tosun'u utme pesindeydi mesela. kimin utuldugunu gorduk hahahaha.

canan karatay dolandirildiginda herkes cok sasirmisti, profesor nasil dolandirilirdi, ama ben sasirmamistim bu sebeblerden dolayi.
  • yarayla alay eder yaralanmamış olan