şükela:  tümü | bugün
  • bu uygulamadan bebeğime bisiklet aldım.
    parçaları eksik çıktı.
    ürünü iade etmek için iade anlaşmalarının olduğu tek kargo şirketi olan sürat kargo'ya gittim.
    dolap ile anlaşmamızda sorun var, iade alamıyoruz dediler.
    dolap'la iletişime geçtim, böyle böyle ne yapayım? diye.
    iade kodu olmadan karşı ödemeli olarak satıcıya yollayın dediler.
    yolladım, 52 tl ödemesi çıktı.
    satıcı bu fahiş kargo ücretini ödemek istemediği için iadeyi teslim almadı ve kargoyu bana geri gönderdi.
    gene ne yapayım? diye dolap'a sordum. "kargo ücretiyle ilgili bize ulaşın" dediler.
    kargo ücretini de ödedim, kendilerine ulaştım.
    ulaşmaz olaydım.
    4 gündür 8 farklı yetkiliyle yazıştım. hiç biri konuyu anlamadı. 5 defa telefonla arandım, konuyu izah ettim.
    en sonunda yetkililerden biri konuyu anladı, sonunda iq'su 3 haneli biri çıktı diye sevindim.

o da ne dedi biliyor musunuz?

bisikleti tamir ettirip kullanırsınız. (ollldu?)
    başkasına satarsınız (hmmm dolandırıcılık teklifi)
    .....
    derdim tasam yokken günlerdir sinir hastası oldum. allah kimseyi bunlarla muhatap etmesin.
  • insanların ne kadar kötü olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayan uygulama. ulan 2. el bi ürünü çok ucuza alıyosun, değerlendirme yaparken yok orasında o var, yok burası niye böyle fotolardan anlayamadım. bide paketlemeye takanlar var arkadaş kitap alıyosun alt tarafı, direkt kargo poşetine koyulmuş özensizdi diyor, napcaktım balonlu poşet mi alsaydım kitap parasına rahatsız manyak.

yalnız şaka maka bugüne kadar bin tl para kazanmışım. hem de evden eşya eksildi misss.
  • alıcıyı, kargo şirketi ve satıcıya karşı asla koruyamayan berbat bir çözüm merkezi vardır. en son 4000 takipçili bir ego yumağı satıcıdan bir şey aldım. tabii ki kargom yola çıkmış, gelmiş, evde bulamamışlar! ve bana hiçbir bilgi verilmeden satıcıya geri gitmiş. ve ben hala salak gibi kargomu beklediğimden ürün otomatik onaylanmış. nasılsa gelir, kargo yoğundur, satıcı kazık atmaz diye iyi niyetli düşünürken para da ürün de satıcı da kalmış oldu. satıcıyla iletişime geçtiğimde bir daha kargo parası ödememem için dolabından bir ürün daha beğenip almamı ve iki ürünü aynı kargoyla yollamayı teklif etti. mantıklı olduğu için kabul ettim. yaklaşık bir ay sonra aynı satıcıdan bir ürün daha beğendim. almadan önce de unutmuş olması ihtimaliyle hatırlatmak amacıyla diğer ürünle beraber yollaması gerektiğini yazdım kendisine. kendisi tabi efendim dedikten sonra bu ego yumağından bir ürün daha satın aldım. nihayetinde kargom geldi ve tataaam. birinciyle beraber gelsin diye aldığım ikinci ürün çıktı sadece paketten! satıcıya hatasını yazdığımda kendisinin 4000 takipçisi olduğunu, benimle uğraşamayacağını dile getirdi. ben ise hatasını kabul edip kargoyu kendi karşılayarak ilk ürünü yollayacağını bekliyordum saf saf. bu egoizminden sonra da ürünlerinin altına kendi yaptığı terbiyesizliği yazıp müşterilerini kaçırırım diye engelledi! para da ürün de hala satıcıda. dolap yardıma yazdım “biz karışmayız siz halledin” minvalinde bir cevap aldım. bari ikinci ürünün parası aktarılmasın diye ürün iade talebi oluşturdum fakat o da muhtemelen bir işe yaramış olmayacak çünkü kargo bana sözde ulaşmış oldu tam olarak ulaşmasa da. benim müşteri olarak kullanabileceğim hiçbir hakkım kalmadı ve hiçbir şey için 55 tl ödemiş oldum. başta bir kargo ulaştırmayı bile beceremeyen yurtiçi kargo olmak üzere, müşteri memnuniyetindense aldığı komisyona bakan fütursuz dolap yönetiminden ve 4000 takipçili olduğu için kimseyle uğraşamayan egoist satıcılardan allah razı olsun.
  • ya ahahhdhaha.

bir ay icerisinde tasiniyorum. tasinirken de elbette pesimden afetlerce koli tasimamak icin

-hediye gelip de begenmedigin
    -'zayiflayinca giyerim' motivasyonu icin aldigim ama hala icine sigamadigim
    -eski buyuk beden kiyafetlerim
    -bir davet/organizasyon icin aldigim ama muhtemelen bir daha hic giymeyecegim

seyleri elden cikarayim diye dolap'i mi indirsem diye soyle bir entrylere bakayim dedim. olm sizinki nasil bir kadin dusmanligi? nasil bir psikopatlik? gold diggera bagladi lan adam ikinci el kiyafet uygulamasindan? yok biz zengin koca/sugar daddy bulmusuz da kafamiza gore alisberis yapiyor ya da bir suru hediye aliyormusuz, sonra da tabi oooh rahat rahat satabiliyormusuz.

jsjdjakks.

sonra bana diyorlar ki neden ulkeden kacmak istiyorsun. gerizekalisiniz cunku. beyin ozurlu, nefret dolu tek hucrelilersiniz. sabah sabah sinirimi hoplattiniz. allahim sen turkiye kadinlarinin bir kisminin aklina mukayyet ol. o bir kismi ozelden yazacagim.
  • dünyanın en saçma uygulamalarından birisi.

fahiş düzeyde komisyon oranları, yenilikçi hiçbir tarafının olmaması, parayı yatırma vs. işlemlerinde köylü kurnazlıklarının hepsini yapması ile yeterince batmayı hak eden bir uygulama.

abi 450 liraya kıyafet satacağız, 360 lira kazanacakmışız. olaya gel ya, sırf bana bu uygulamayı sağlıyorsun diye(ki ben zaten uygulamanı kullanarak sana katma değer sağlıyorum, uygulamanın sahibi olarak bunu maddi değere dönüştürmek senin görevin) bir de 90 lira para vermem gerekiyor adamlara.

kıyafeti yakarım yine vermem o parayı, annem indirmiş zaten sildirdim uygulamayı onlara da hemen. keyifle batmalarını bekliyoruz bakalım.
  • kargoya sadece kod vererek ürününüzü kargolayabildiğiniz halde ürünü satın alan kişinin adresi adı soyadı ve telefon numarasını görebildiğiniz uygulama.

bu saçmalık yüzünden ufacık bi stalk yaparak adı ytü itü gibi üniversitelerde geçen dr unvanlı bir “erkek” üyenin baya baya değişik sapıklıklar yaptığını fark ettim.
    isim vermiyorum ama olay şöyle:

alakasız, kadınlara göre bir ürün (kullanılmamış, paketli) eklemiştim sırf kalabalığı gitsin diye. bu hesap sahibi satın aldı. baktım kerli ferli adam, ne işi olur bununla. hesabına girdim dolabında markalı markasız kadın iç çamaşırları hem de kullanılmış. tövbe dedim 10 lira falan ama kim alır yani. baya da satmış kullanılmış ayakkabı ve çamaşır( ne pis insanlarmışsınız bee://) sattığı ürün yorumlarına baktım. kimisi hediye için teşekkürler yazmış, kimisi ayakkabı almış “koyduğunuz hediyeleri size yakıştıramadım “ kimisi hediye olarak kullanılmış iç çamaşırı koymuşsunuz iğrenç vs yazmış.
    tabi bu dolap ın bug ı yüzünden adamın adı , adresi, telefonu her şeyi önümde , adresinde de dr yazıyor. dedim tıp doktoru hastalarının çamaşırlarını mı yolluyor bu manyak. gugılladım tabi. tıp doktoru değil ama adı baya baya yerlerde geçiyor. ismi çok spesifik olduğu için başka biri olma ihtimali yok. kadın çamaşırlarını, bikinilerini de koca koca elleriyle tutarak foto çekmiş zaten manyak. kimlerle bir arada yaşıyoruz gerçekten bilmiyoruz.
    ürünü size yollamicam dedim iptal ettim tabi. uygulamadan soğudum vallahi:/
  • ürünlerin orijinallik kontrolünü yapan editörlerin lüks markalar hakkında gerçek anlamda hiçbir bok bilmediği uygulama. öyle ki kendi bilmediği muhtemelen yaşının ve kültürünün yetmediği orijinal ürünleri "gerçek değil taklit ürün satmak suçtur" deyip yayınlamayan (ya da uğraştıran) ama varoş ötesi kezban nişan/söz kıyafertlerini acne, erdem, phillip lim gibi markalar olarak etiketlenmesine ses çıkartmayan ya da çin, türkiye üretimli ve orijinalinden ayrılması kesinlikle çok zor olan chanel, gucci vs gibi markaların birebir taklitlerini ayırt edemeyen uygulama. bunun dışında fena değil, iş çıkar iş yapar. ama keşke editörleri orijinallik hakkında biraz bilgiye sahip olsa ve tabii doğru düzgün yönetilse. eminim çok amatörce hayata geçirilmiş bir business plan ile ilerliyordur. türkiye'deki her şey gibi.

bunun fransız versiyonu var. haliyle daha fransız, daha klas https://www.vestiairecollective.com/
  • evde kullanılmayan kıyafetleri satarım harçlık çıkarırım düşüncesiyle girdiğim, ama butikimsi varlıkların yeni ve etiketli ürünlerinden tınlanmadığım uygulama.
    2. el kıyafetler için değil mi burası ya, herkes butik herkes ordan burdan aldığını kârla satma çabasında. koydukları fotoğraflar da hep ekran ss’i.. rezil...
  • kargoyu 10 liralara çekmesiyle en düşük ürünü 6 yapmasıyla komisyonu zamlayıp durmasıyla dolap bakiyeyi %10dan %1 gibi hakaret rakamlara indirmesiyle tamamen kendini öldürüp yok etmiş boş sitedir. üstüne toprak atabilirler boşuna serverlar yakmasın
  • artık 2. el kültürüne aykırı bir duruma geçti dolap. her güzel şeyin bir gün sonu gelirmiş ya, getirdiler..

3 yıldır her gün bu sitedeyim, düzenli olarak alıyorum ve satıyorum. ama artık,

10 liraya satmaya razı olduğum yüzlerce ürünümü bana zorla 16 tl den sattırıcaklarmış.

10 liralık şeyi bana artık 16 liraya aldırıcaklarmış.
    üzerine de 10 lira kargo ödeteceklermiş.

bugün de üstüne tüyü diktiler.. satışlardan alacakları yeni komisyon oranı .. tek kelimeyle inanılmaz!! soygunculuk bu.

eski oranların tam 3 katı. ( 2 bile değil )

500 den fazla ürün sattım ve çoğu zaman 1 lira için nice ürünler satamadım. bu platformda çok büyük hareketler alıcı ve satıcıya karşı..

umarım, el ayak çekilince, sohbetler tükenince, ortalık durulunca, alışverişler azalınca anlarlar hata ettiklerini.

ben yarın veya bir sonraki gün ama en kısa zamanda 2. el alternatiflerini gözden geçiricem. birazcık pratik bir uygulama bulunca da tasımı, tarağımı, dolabımı toplayıp taşınacağım burdan. en azından gururumla giderim.

hani birisini çok seversin, gönülden bağlanırsın, bir gün bir kazık atar, bir anda yerle bir olur.. gözünde biter.. bir daha da toparlanmaz.. tam olarak böyle bir şey ..