• mahallenin delisi olandır.
  • 100 sente denk gelen para birimi.
  • kivraniyor 7 diye.
    nekadar sürecek acaba dedirten kur.

kimseninde sikinde deil dolar uçmuş euro takla atmiş altin almiş yurumuş.
    memlekette herşey güllük gülüstanlik .

biri ah götüm demiyor.
  • doları baskılamak için büyük kumar oynamaya başladı devlet.. ilerde daha büyük zararlar verecek hamleler yapmaya başladı..

kısa vadede doları sabitleyebilirler de, üretimi ve ihracatı olmayan türkiye bir yere kadar dayanabilir ki, dediğim gibi büyük de kumar oynuyor.. mb sürekli müdahale ediyor.. doğal akışını bozuyor kurun.. bunun sonuçları çok ağır olabilir bizim için..

bu sözle açıklayacak olursam, devletin bağırsakları dolmuş ve dolar artık ucunda duruyor.. çıkmak istiyor, özgürlüğüne kavuşmak istiyor.. devlet ne yapıyor.. helaya gitmeyi reddediyor.. kasları kasıyor sürekli, doları çıkartmayacam diyor.. (swap faizlerinin 1300 lere gelmesi) amaaa, bir taraftan da günde 3 öğün adanaları kebapları gömüyor.. (yani ihracat yapmıyor, üretim yapmıyor) bağırsaklar felç.. nedir bunun sonu? kendinizden pay biçin işte.. artık dayanamaz devlet ve öyle bir sıçar, öyle bir sıçar ki helayı tıkar.. işte dolardaki patlama böyle birşey olacak.. olduğunda şaşırmayın diye yazıyorum.. er ya da geç olacak bu.. tahmini tarihim de aralık ayı gelmeden olacaktır bu.. yeni yılda dolar da 10 ları 11 leri konuşuyor olabiliriz.. altın ve euro yu doğru okursak, sonuç bu çıkıyor..

yukarıdaki anlatımın özeti için,

(bkz: götüyle inatlaşan donuna sıçar)

ytd
  • yakında şaşırtacağını düşündüğüm rezerv para.
  • euro'ya göre değer kaybeden paradır. ekonomiden az çok anlarım yatırım tavsiyesi için kafamı kurcalayan bir soru var. eğer dolar bahsedildiği gibi bir sürü para birimine karşı değer kaybediyorsa, dolar indeksi düşüyorsa yakın zamanda o ya da bu sebepten bir şekilde toparlandığında tl karşısında büyük bir atak görmez miyiz?
  • dolar dolar boşalır aşkım
  • (bkz: #111185668)
  • ışık göründü , az sıkın dişinizi
hesabın var mı? giriş yap