şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sakin olun. telaş yapmayın. bu defa hakikaten üzerimizde farklı oyunlar oynanıyor. şöyle olaylardan bir zoom out yapıp iki-üç haftalık periyodu hızlıca gözünüzün önünden geçirirseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  şu an ambargo mambargo ile bize racon kesmeye, önünde diz çöktürmeye çalışan (bkz: beta karoten) bir tayfa var. dolardı, dolmazdı değil mesele, çok daha fazlası.
  o yüzden, sabırlı olacağız.hakikaten, hepsi geçecek.
 • 1-2 lira ne ki canım şöyle kur bi 5-10 lira oynayacak ki biz de o zaman hafiften bi düşünmeye başlayacaz "ya acaba kriz mi oluyor" ne diye çünkü ülkede kriz olduğuna emin olmamız için doların 20 tl civarında falan artış gösterip 25 tl yi falan görmesi gerekiyor.

  hep dış güçleri suçlayalım ne güzel. devletin yaptığı yanlışları görmeyelim. zaten kimsenin de sorumluluk aldığı yok memlekette.

  zamanında betona para gömmeyip teşviklerle sanayi kalkındırılsaydı bu durumlara gelmezdik.

  tarım ülkesiyiz diye geçip daha düne kadar buğday tohumunu ithal ediyorduk. yerli tohumumuz yoktu.

  ihracatın yoksa ülkeye döviz sokamıyorsan bu durum kaçınılmazdır. üretmezsen satacak malın da olmaz.

  ekleme: ayrıca türk parası sadece dolar,euro, ingiliz sterlini karşısında değer kaybetmiyor. diğer tüm para birimleri karşısında erimeye devam ediyor.
 • füze atsınlar öyle ölmeyiz.
 • (bkz: hahahahahahahahahaha)

  her olayda dış mihrak deyip deyip götü sıkışınca mihrak diye kastettikleri ülkelerin önüne domalanların komikli telkini.

  siz dış mihrakın metresi olmuşsunuz utanmadan sıkılmadan mihrak geyiğine devam ediyorsunuz.

  (bkz: 13 mayıs 2018 erdoğan'ın ingiltere'ye gitmesi)
  8 ağustos 2018 (bkz: abd'ye giden türk heyeti)

  yaptığınız pazarlıkların sadece iktidarınızın devamlılığı için olduğunu, bu halk için bir tek şey istemediğinizi tüm dünya biliyor.

  edit: düzeltme
 • zamanında doğru düzgün yatırım yapsalardı da üzerimizde oyun oynanması kolay olmasaydı. 2 hafta önce ilgilendiğim fiyatını sorduğum şeyi bugün almaya gidince onun fiyatı değişti arttı deniyor. niye diyorsun, dolar arttı deniyor. bize ne dolardan bu yerli ürün diyorsun. ama parçalar yurt dışından geliyor. oyun falan yok bunlar başarısızlığın bahanesi.
 • ne 1-2 lirası? götümüzde ayı bağırıyor ağzına sıçtığımın kekosu... ulan gezi döneminde 0.2 arttı diye götünü yırtanlar şimdiki artışa 1-2 lira mı diyecek? hayır abi dedirtmeyeceğim. o rakamları götünüze sokar yine de bunu size dedirtmem. ülkenin anasını bellediniz anasını!
 • zdf kanalı önündeki a haber muhabiri gibisiniz.

  yok diz çöktürmeye çalışıyorlar yok oyun oynuyorlar..
 • iktidara duydukları tapınç duygusu adamların gözünü kör etmiş. işin içinden çıkamayınca da kılıçdarın üzerine atarlar iş biter. bir de kalkmış " dolar 1-2 lira artınca ....) diye başlık açmış, akp iktidara geldiğinde dolar kaç liraydı koçu ?

  şimdi kaç lira?

  ülkeyi yönetemeyip batıranlara destek olmaya devam edin siz. bir de din edebiyatı yapın siz. allah ne diyordu?

  allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. doğrusu allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! şüphesiz ki allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir. nisa 58

  ama siz her zaman yaptığınızı hapın (allah'ı boş vermek) ve ehil olmayan akp'ye oy vermeye devam edin. dolar 10 tl de olur. ve sonunda allah'ın tokadını yersiniz belki, biz de sizden kurtuluruz.